MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris82    74

mi w nordzucker wyszły po 132,39 przy polaryzacji 18,2 a przy 16% wychodzą 110,88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

W sudzucker przy polaryzacji 17.88 płacą 129,64.tj 138 brutto.Ciekawe co z podziałem nadwyżki,na razie cisza.

Niech się inni wypowiedzą z sudzucker nt podziału z poprzedniego sezonu.Dostałem przelew na ok 1000 zł ,faktura na 2014,Czyżby jednak podzielili się zyskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

dziś dostałem rozliczenie plon 62t/ha

                             polaryzacja 17,43%

                     zanieczyszczenie 8.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

 

Mam takie pytanie do was, otoz ktos mi wydzierzawił limit buraków cukrowych na 3 lata. Dzierzawa limitu była przepisana w cukrowni, 2 lata juz dzierzawiłem ten limit a własciciel chce mi zabrac na ostatni rok dzierzawe i tu jest Moje pytanie czy moze tak zrobic?? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ma ktoś wysłodki mokre do sprzedania z cukrowni strzyżów.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Chełmża  zanieczyszczenia 12 % :rolleyes:

Plon 57,1

polaryzacja 17,3%

 

Rozbieżność w cukrze 1,7 % w próbach ...

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

W nordzucker łączone nie są w ogóle typowane do prób cukru , pryzma dosypywana po długości więc  powinno być mniej więcej jednolicie ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

plon 75 ton z ha polaryzacja 17,7  zanieczyszczenie 8,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam!

Jak się zapatrujecie na zalecane prze cukrownię nawożenie azotem w ilości do 120kg N ? Stosował ktoś z was takie nawożenie ? jakie skutki?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Proponuje zobaczyć ile burak potrzebuje składników pokarmowych!!! kiedyś ojciec zrobił tak jak w cukrowni zalecają i to był ostatni raz.

 znam kolesia który daje 140N buraki miał całkiem całkiem tylko 10 razy z odżywką w nie wjeżdżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

ja daję pod korzeń 200kg Saletrzaku i potem 2x200 kg Saletra no i jeszcze coś jest w polifosce (ok 300kg/ha) . potem ze 2x mocznik z odżywką. plon zawsze ok 70t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja stosuję przed siewem 250 soli potasowej , 150 poldapu 200 kg saletrzaku i po wschodach 300 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

300-400 kg soli, 200 polidapu (lub superfosfatu), przedsiewnie 200-250 kg saletrzaku, pogłównie 200-250 saletry.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A u mnie idzie 400 soli , 200-250 polidapu, 200 tarnogranu z B, 200 saletrzaku, 100 mocznika i pogłównie 200 saletry. a i 30-40t/ha obornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

A cala tajemnica doprowadzić pH, oraz zasobność  gleby do wysokiego poziomu i wystarczy na wiosnę 300 kg NPK.  Cukrownia zaleca niskie dawki N z znanych przyczyn ale w przypadku wysokiej zawartości azotu organicznego w glebie 120 kg N ( w 2 dawkach) w nawozie mineralnym to wystarczająco nawet na 8 z przodu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja dalem 1300 kg na ha lubofosu niebieskiego pod buraki  i350 kg saletry i 13 razy opryskiwaczem na nich

 


a ja dalem 1300 kg na ha lubofosu niebieskiego pod buraki  i350 kg saletry i 13 razy opryskiwaczem na nich

 


a ja dalem 1300 kg na ha lubofosu niebieskiego pod buraki  i350 kg saletry i 13 razy opryskiwaczem na nich

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak wszystko fajnie pH to podstawa, ale jak chcesz doprowadzić do wysokiej zasobności gleby??? przez 300kg polifoski!!!! każdy liczy koszty to zrozumiałe i bardziej doprowadzamy do zubożenia gleby. popatrz tylko ile burak potrzebuje na wyprodukowanie 60t/ha i tu masz wyniki pobierania składników pokarmowych Polski cukier nr 18 - 270-300kg N, 90kg P , 400-600kg K itp. tak samo jest z rzepakiem, pszenicą. dajemy pod korzeń skromnie i jak tu doprowadzić do zasobności??? u mnie burak ma 8 , a nawet i 9 z przodu, ale ja nie oszczędzam tak strasznie na nawożeniu ich , bo wiem że tej rośliny nie oszukasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie idzie pod buraki 300 kg polifoski 6 i ok 170 kg N no i oczywiście micro a plony w zależności od ziemi na 7x-8x t/ha (rekord 92t/ha) Wg analizy P i K na wszystkich działkach na poziomie średnim lub wysokim. W płodozmianie mam jeszcze pszenicę która pod korzeń dostaje 200 kg Polifoski 6 i rzepak pod który daję 250 kg polifoski 6 albo ostatnio 500kg Suprofosu. Słoma czy też liście zostają w polu, ph uregulowane i jak widać nie trzeba walić nie wiadomo jak wiele fosforu i potasu żeby uzyskać plony na przyzwoitym poziomie i zachować zasobność gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj