Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1631 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 25 kwiecień 2015 - 09:02

dzis 2 tyg po siewie i niektore buraki na wierzchu... pryskalem dzis betanalem + safari + trend... stosowal juz ktos taka mieszanke? jak sie sprawdza??

Uuu... mnie uczyli że do betanalu nie można dodawać wspomagaczy bo sam je już zawiera. Dokładniej safari z trendem jak najbardziej ale w mieszance z betanalem koniecznie bez trendu. Tak mi radził mój doradca i sprzedawca środków.No ale mogli mi źle mówić. Napisz po niedzieli jak ten zabieg wpłynąl na buraki. Sam jestem ciekaw.

Edytowany przez Alio, 25 kwiecień 2015 - 09:05.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 14:41
  •  

#702 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2015 - 10:51

Buraki cukrowe kilka pytań na betanalu jest podane ze mozna tak stosowac i tak mi tez doradca radzil ;)

#703 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 10:00

Alio ma racje ,istnieje mozliwość przypalenia buraków lub ich przychamowanie,ja mieszam safari ,kemiron, kemifam to już trendu nie daję

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share pawel177

pawel177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 21:54

Istnieje możliość.! A spradziłeś? Ja do każdej saszetki safari daję saszetkę trendu,i chwasty pali a buraka niie przypala.Ktoś bajek naopowiadał ,że safari hamuje buraki.Stosuję co rok i też nie zauważyłem.Reszte można sobie dopowiedzieć.

#705 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 06:52

Witam co myślicie o takim programie w czterech zabiegach hamerykanie podobnie testują???

Ma być taniej skuteczniej i buraki mniej chorują

+ Betanal Progress AM 180 EC /podobny -0,5 l
+ Safari 50 WG  -10 g
+ Lontrel 300 SL /Faworyt -0,1 l
+ Venzar 80 WP /Azotop New -0,2 kg
+ Atpolan BIO 80 EC /Olstick 90 EC -1,5 l

Bez Venzaru wtórne zachwaszczenie komosą się pojawiało.

Edytowany przez ansu, 28 kwiecień 2015 - 06:52.

#706 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 20:48

U mnie w przy pojawieniu sie pierwszych chwastow w fazie liscieni betanal max pro 0,6+goltix 0,8+ kosynier 0,8. za 2 tygonie wszystko po 1 litr i za kolejne 2 tygodnie jeszcze raz po 1l i czyściutko

#707 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 22:45

Istnieje możliość.! A spradziłeś? Ja do każdej saszetki safari daję saszetkę trendu,i chwasty pali a buraka niie przypala.Ktoś bajek naopowiadał ,że safari hamuje buraki.Stosuję co rok i też nie zauważyłem.Reszte można sobie dopowiedzieć.

to nie żadne bajki,nie od dziś sieje buraki i wiem co mówię ,jeśli dajesz samo safari bez betanalu to ok. wtedy trend wskazany ale jeśli razem i do tego pełną dawkę safari to raczej nie powinnosię trendu dawać,jeśli uważasz że sprawdziłeś i jest dobrze nikt Ci nie zabroni ,każdy robi jak uważa

#708 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 28 kwiecień 2015 - 23:10

Uuu... mnie uczyli że do betanalu nie można dodawać wspomagaczy bo sam je już zawiera. Dokładniej safari z trendem jak najbardziej ale w mieszance z betanalem koniecznie bez trendu. Tak mi radził mój doradca i sprzedawca środków.No ale mogli mi źle mówić. Napisz po niedzieli jak ten zabieg wpłynąl na buraki. Sam jestem ciekaw.

mówili Ci bardzo dobrze nie dodaje się gdyż betanal jest na bazie olejowej i nie trzeba dodawać adiuwanta

Thug

#709 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2015 - 19:30

Buraki cukrowe kilka pytań dzis 5 dzien po oprysku bettanal max pro + safari + trend powtorka bo bardzo slabo pali rzepak a jest tego ze cho cho tym razem bettanal max pro 1,20l + goltix 1,30l zobaczymy co bedzie....

#710 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 19:36

Ile można trzymać roztwór betanalu maxx pro w opryskiwaczu wczoraj ok godz. 16 opryskałem jedną działkę i za 5 min. spadł deszcz i zostało mi pół beczki i dzisiaj też padało do godz. 12 prawdopodobnie dopiero jutro będę mógł wypryskać pozostały roztwór czy po dwóch dobach będzie się on nadawał do użytku . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2015 - 19:37

Buraki cukrowe kilka pytań sam bettanal czy z czyms?

#712 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 20:46

Sam betanal ale co zrobić z tymi burakami  na które spadł deszcz zaraz po zabiegu powtórzyć czy odczekać parę dni i wtedy opryskać jeszcze raz.

#713 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2015 - 20:56

Buraki cukrowe kilka pytań ja bym nie ryzykowal i odczekal kilka dni... dlaczego pryskales przed deszczem? nie zanosilo sie?

#714 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 10:07

panowie co byśćie mi doradzili,zawsze pryskałem betupem trio w dawce 1,5lna ha a w trzecim zabiegu dokładałem 0.8lna ha goltiksu,a dzisiaj był inspektor i mi radził tak

t1  betup trio 1,5l/ha

t2  betup trio 1,5l/ha + kosyniera 1l/ha

t3  betup trio 1,5l/ha + kosyniera 1l/ha     co o tym myślicie'?,bo tak myslałem może żeby do t1 oprócz betupy dodać jeszcze 0,5l/ha tego kosyniera,pytam o doradztwo bo nigdy nie pryskałem kosynierem i chciałby poznać wasze opinie

#715 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 03 maj 2015 - 10:19

Witam. Mam takie pytanie. Buraki były pryskane już raz, teraz zamierzam pojechać T2 bo chwasty są już spore. Tylko jutro na popołudnie zapowiadają burze i chciałbym opryskać je rano tylko temperatura niska rano jest. Czy te środki będą dobrze działały? 1,25 L betanal max pro , 1 L gotixu, 15 g Safari?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#716 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 03 maj 2015 - 12:03

Wg instrukcji w czasie zabiegu powinni być powyżej 12°C i nie więcej niż 20°C temperatura nie powinna też spaść poniżej 5°C po. Dodatkowo nie stosować w czasie silnego nasłonecznienia. Przy mieszankach w pełnych dawkach można dodać antydepresanta. Powodzenia życzę

#717 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 04 maj 2015 - 08:22

Pogoda jest nie pewna trzeba  czekać. Rzepak rośnie jak głupi. Herbicydem goltix 1L i 15 g Safari spali taki podrośnięty?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#718 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 maj 2015 - 12:06

Pogoda jest nie pewna trzeba  czekać. Rzepak rośnie jak głupi. Herbicydem goltix 1L i 15 g Safari spali taki podrośnięty?

spali mi spaliło rzepak który miał 2 serduszka i dwa młode liście po oprysku 1l betanal max pro+1lgoltix+ 10g safari

a pryskane było równe 3 tygodnie po siewie

Edytowany przez lesbycool, 04 maj 2015 - 12:07.

#719 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 maj 2015 - 18:58

Witam, burak siany 10 kwiecień opryskany po siewie pyramin turbo 3,6 litra na hektar+dual gold 1,2. Zwlekam z opryskiem na chwasty, bo raz że jest całkiem czysto jak na doświadczenia z poprzednich lat.  Druga sprawa to niektóre buraki tak z 5-10% pola ma skręcony jeden listek, a z 5-10% dopiero wschodzi. Mam w planie prysnąć beetup trio 1,5 litra na hektar pierwszy raz i nie wiem czy jechać jutro czy poczekać jescze do piątku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 04 maj 2015 - 20:49

Ja na 1raz  dałem Bettup 160  2l/ha i dobry adiuwant, dużo było rzepaku, przypaliło go trochę. po 10 minutach po oprysku poszedł gruby deszcz, z  10 minut padało, po godzinie wlało. Chwasty ładnie spaliło rzepak dość przypaliło.

Dzisiaj 7 dni po 1 oprysku   Bettup 160, 2 l/ha  , 0,2 kemiron, 15 gram safari, 0,5 l Venzar adiuwant. Burak ma już początek liścia właściwego,

3 oprysk do 9 dniach to samo.