Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1630 odpowiedzi na ten temat

#601 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 maj 2014 - 08:16

Buraki cukrowe kilka pytań przestalem stosowac goltix od kiedy podrozal do 120 zl gdy byl po 80 to jeszcze szlo teraz na samosiewy rzepaku to safari 100% skuteczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 23:24
  •  

#602 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:09

Buraki cukrowe kilka pytań To fakt cena nie jest atrakcyjna , ale kilka postów wcześniej pisałem , że zrobiłem drugi zabieg i było zimno , ale działanie jest super nie wiem czemu to zawdzięczam , bo w tym roku zrobiłem zupełnie inaczej tzn. zawsze robiłem 2 razy 0,2 kemironu 2l beetupu i 1l goltixu , a w tym roku na drugi raz poszedł betanal max i to w dawce 1,1 z goltixem i powtarzam działanie rewelacyjne , nawet głuchy owies ten betanal z goltixem nieźle załatwił , przynajmniej na tyle że dużo później będę mógł wjechać na jednoliścienne gdy burak już będzie duży i tak mocno go nie przytnie , bo w tamtym roku mocno go przychamowało i tydzień wogóle nie rosły , a co do safari to nie mam zdania bo go nie stosuję , nie sieję rzepaku także nie mam problemu

#603 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:19

Buraki cukrowe kilka pytań Pytałem o ten goltix, z myślą o łubinie. Mam problem z dwuliściennym chwastami a gdzieś wyczytałem że niby substancja z goltixu nie uszkadza łubinu tylko pytanie było jak działa na chwasty. Dzięki za porady. A swoją drogą ktoś może słyszał o stosowaniu go w łubinie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 11 maj 2014 - 16:01

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie, przed siewem 3,5 litra pyramin i 1,2 dual. Potem 2 opryski beetup trio po 1,5 litra na hektar. Czy mogę na 3 zabieg zastosować powertwin czy nie bardzo, za dużo pójdzie tej samej substancji czynnej co w beetup? Ewentualnie coś innego co zwalczy przytulię, fiołek polny polecacie, planuję poprawić pół pola powertwinem(zostało mi z zeszłego roku), a pół pola spróbowałbym betanal maxxpro.

Edytowany przez koczas, 11 maj 2014 - 16:08.

#605 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 maj 2014 - 17:57

Pytałem o ten goltix, z myślą o łubinie. Mam problem z dwuliściennym chwastami a gdzieś wyczytałem że niby substancja z goltixu nie uszkadza łubinu tylko pytanie było jak działa na chwasty. Dzięki za porady. A swoją drogą ktoś może słyszał o stosowaniu go w łubinie?

Tu omawiamy temat buraków , zadaj pytania w innym dziale o łubinie

#606 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:43

Buraki cukrowe kilka pytań Zarosly mi bardzo buraki i 10 dni temu dawałem agil w dawce 0,6l/ha poprzypalaloperz teraz mysle dac 2 dawke tylko nie wiem ile zeby go zwalczyc konkretnie 0,6 0,8 a moze 1l/ha?

#607 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:02

Buraki cukrowe kilka pytań 0,6 Agilu wystarczy na drugi raz, zresztą tak jest chyba na etykiecie, W każdym razie działa - sprawdzone w tamtym roku. Agil działa dość wolno ale skutecznie...

#608 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:20

Buraki cukrowe kilka pytań I po jakim czasie bede mogl objechac buraki?

#609 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:37

Buraki cukrowe kilka pytań Mam buraki siane po zieminaku jadalnym i zauważyłem że są miejsca gdzie ziemniaki wschodzą a nie chcem zeby mi dziki to ryły. Jaki środek "spali" ziemniaka w uprawie buraka?

#610 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 15 maj 2014 - 10:42

Buraki cukrowe kilka pytań Czarno to poosa widzę,betanal maxx i goltix u mnie nie podziałały :(ale ja mam mało więc pójdę z gracką ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:47

Buraki cukrowe kilka pytań Koledzy z pogodą teraz cienko a drugi zabieg juz tuz tuz ile max można przeciągnąć pomiędzy, zalecane 5-10 dni a jesli pryskanie po 12 dniach to zwiększac dawkę?

T1 Betanal max pro+ kemiron
T2 Betanal max pro+ kemiron+goltix
T3 Betanal max pro+ kemiron+goltix

#612 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:54

Buraki cukrowe kilka pytań Monitoruj cały czas wielkość chwastów ale ja bym nie zwiększał bo betanal i tak dosyć agresywny z tego co widzę masz zamiar robić 3 zabieg więc zrób go odpowiednio wcześniej po 5 dniach i powinno być git ale nie jestem na polu i nie widzę tego , ja przynajmniej tak bym zrobił

Edytowany przez Strazak76, 18 maj 2014 - 21:55.

#613 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 18:07

Buraki cukrowe kilka pytań Witam,. czy mogę dodać do Duetu( chwościk) dawkę na jednoliścienne bo strasznie trawica mi wychodzi nad burak? czy muszę coś odczekąc i osobno opryskać?

#614 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 17:20

Witam. Mam takie pytanie bo kupiłem pole na którym 2 lata temu były buraki nasienne (pastewne) teraz chcąc zasiać cukrowe czym można to pole odchwaścić jakieś środki doglebowe na kukurydzę ? I czy da się ogólnie odchwaścić?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#615 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 14:39

CZy ktoś juz coś wie na temat dopłat do burkaów cukrowych w 2015 po za tym ze bedzie 400euro/ha chodzi mi o to czy bede mógł posiać burkai na gruncie dzierżawionym i czy wydzirżawiający jak napisze buraki w swoim wniosku dostanie te 400euro czy nie ??? Oczywiscie wydzirżawiający nie posiada prawa do produkcji i kontaktacji.

#616 Share driver24

driver24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 18:02

To jest dobre pytanie. W tej chwili można się opierać na projekcie dopłat, a tam jest napisane, że płatność przysługuje do powierzchni zasianych buraków oraz objętych umową. Wg. mnie jeżeli wydzierżawiający złoży wniosek na dopłaty i będą wpisane buraki cukrowe to prawdopodobnie otrzyma dopłaty, ale co w momencie kontroli/ sprawdzenia, gdy okaże się że nie posiada umowy kontraktacji?! Krótka droga do zarzutu pt: wyłudzenie dopłat! Plantatorów kontraktowanych buraków cukrowych w Polsce jest stosunkowo mało, więc np. agencja może kontrolować każdego wnioskodawcę uprawiającego buraki cukrowe. Ale to tylko moje zdanie. Również jestem zainteresowany takim tematem, a podobnych przypadków będzie dużo, chociażby w mojej okolicy.

#617 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 18:09

kto wie czy agencja nie zechce xero umowy jako załącznik do wniosku o dopłaty

#618 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 20:37

Jak zwykle znajdzie się jakiś "Baran" tam na górze nie znający reali i musi skomplikować nam życie,czy nie prościej byłoby przedstawić w agencji umowę kontraktacji na dany rok ,przyjąć przykładowo ,że z 1ha jest 50 ton i w ten sposób wyliczyć i wypłacić dopłatę,

#619 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 20:38

I jeszcze jedno czy dopłaty będą przysługiwały do umowy na buraki pozakwotowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 21:42

http://www.arimr.gov...z_produkcja.pdf tutaj piszą, że 
"płatność przysługuje do powierzchni uprawy buraków cukrowych, jeżeli uprawa

prowadzona jest na obszarze kwalifikującym się do przyznania jednolitej płatności
obszarowej i objętej umową zawierającą zobowiązanie rolnika do wytworzenia
i dostarczenia odbiorcy oznaczonej ilości produktów rolnych z oznaczonej powierzchni
gruntów oraz zobowiązanie odbiorcy do odbioru produktów w umówionym terminie
i zapłaty umówionej ceny oraz przeznaczenia buraków na produkcję cukru."