Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1649 odpowiedzi na ten temat

#521 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:38

Buraki cukrowe kilka pytań Ja bym obniżył dawke safari i dał tylko 2 x 15g, i asahi dał bym po 0,2l do każdego oprysku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 05:32
  •  

#522 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:40

Buraki cukrowe kilka pytań jeżeli masz fiołka lub chaber na plantacji to musisz dać w drugim i trzecim zabiegu też metamitron bo generalnie safari wg mnie dobrze działa na rumiany rzepak i przytulie ale te chwasty można zwalczyć taniej innymi środkami. Ja na twoim miejscu nie stosowałbym betanlu elite tylko mieszaninę np safenu compact i burakosatu te same substancje a wyjdzie polowe taniej. generalnie wejdź na tą stronę tam jest wszystko opisane http://www.liz.pl/

aaabbb

#523 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:18

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie potrzebuję pilnie waszej rady sąsiad pomylił działki i zamiast zabronować swoją działkę zasianą zbożem zabronował moje buraki 0,80 ha które były zasiane w poniedziałek .Co mam teraz zrobić czy czekać aż zaczną wschodzić i wtedy uprawić i zasiać drugi raz i czy można będzie dostać jakieś odszkodowanie i od kogo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:25

Buraki cukrowe kilka pytań Niech Ci odda za nasiona i zasiej jescze raz :)

#525 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:43

Buraki cukrowe kilka pytań Ale jak teraz zasieję to będą wschodzić te wcześniejsze i te posieję teraz i będą rosły po całym polu nie wiem czy się da od niego wydrzeć nawet za nasiona bo trochę zagląda do kieliszka i trudno się z nim dogadać

#526 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:46

Buraki cukrowe kilka pytań To poczekaj z tydzien jak nasiona skielkuja i wtedy mozesz przesiewac.

#527 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:03

Buraki cukrowe kilka pytań Możesz też wsiać nowe przynajmniej 5-7 dni po tamtych i tak 10 dni po siewie pojechać ten kawałek glifosatem. Te stare wschodzące spali a nowym nic nie będzie. Przy okazji pozbędziesz się i niektórych chwastów.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#528 Share perelka96

perelka96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:06

Buraki cukrowe kilka pytań www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=search&do=followed
Tutaj założyłem temat dotyczący uprawy buraka w 2014r.

www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=search&do=followed

#529 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 21:35

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie, planuje opryskać buraki przedwschodowo round*pem tylko nie praktykowałem tego wczesniej, stad mam pytanie:

kiedy najlepiej wykonać oprysk?
uprawa 2.04
siew planowany jutro tj. 4.04
oprysk 7-8.04 ?

#530 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:17

Buraki cukrowe kilka pytań chyba troszke za krótki odstęp, roundap weźmie to co nad ziemią a w 3 dni nie wiele wyjdzie, chyba że masz sporo wilgoci
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 23:56

Buraki cukrowe kilka pytań dziś zakończyłem siew ,uprawa pod buraki była przeszło 3 tygodnie temu ,na działkach zielono od chwastu :)

#532 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 10:07

Buraki cukrowe kilka pytań Camry i czym się teraz tych chwastów pozbędziesz??
u mnie buraki zaczęły schodzić, siane 2 tygodnie temu i pasował o nie zadbać jeśli możecie to zaproponujcie mi w miarę dobre i tanie rozwiązane do zastosowania dodam że nie sieję buraków na stanowisku po rzepaku , główne chwasty to komosa, rdesty i jednoliścienne

#533 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 15:21

Buraki cukrowe kilka pytań hmm ja na twoim miejscu jak nie masz rzepaku i fiołka tylko rdesty i komose zastosowałbym 0,25 burakosatu + 1 safenu compact + 0,8-1 kosyniera, cena burakosatu to okolo 91 zł za litr w większych opakowaniach, safen mozna kupic nawet około 25zł/litr no i kosynier jego cena była chyba około 66zł za litr ale trudno go kupić, czyli koszt zabiegu wyjdzie około 115 zł/ha
mozesz też zastąpić kosyniera pyraminem

Edytowany przez emo87, 06 kwiecień 2014 - 22:15.

aaabbb

#534 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 23:37

Camry i czym się teraz tych chwastów pozbędziesz??
u mnie buraki zaczęły schodzić, siane 2 tygodnie temu i pasował o nie zadbać jeśli możecie to zaproponujcie mi w miarę dobre i tanie rozwiązane do zastosowania dodam że nie sieję buraków na stanowisku po rzepaku , główne chwasty to komosa, rdesty i jednoliścienne

przed wschodami pojadę Roundup lub jego pochodne, tanie i dobre rozwiązanie ? ja u siebie mam podobnie - rdesty, szarłat,przytulia,komosa,łoboda i jednoliścienne oczywiście są,stosuję safari ,kemifam z kemironem lub betanal max pro,wenzar-buracyl czasem trzeba dorzucić goltix i coś tam na jednoliścienne, efekt jest zadawalający

Edytowany przez Camry, 05 kwiecień 2014 - 23:40.

#535 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:52

Buraki cukrowe kilka pytań może zamiast kemironu zastosuj burakosat, to jest to samo a tańszy, a zamiast kemifamu safen compact lub beetup compact to jest to samo tylko polowe slabsze ale wychodzi taniej....

jakie macie ceny na opryski?
w glinojecku w cukrowni nastepujace

beetup compact 160 ec 20l 508,14 zł wychodzi tylko 25,4zł/litr wg mnie to tanio
kemifam kon 320 ec 15l 1260.36zł czyli za litr 84,02 więc drogawo, wystarczy dać dwa razy więcej beetupu compact 2*25,4=50,8 mamy ponad 30zł mniej za litr
burakosat 500sc 5l 453,60 zł
kemiron 500 sc 1l 130.68 zł
kemiron 500sc 5l 564,84 zł wychodzi 111,24zł na 5 litrach drożej niż burakosat
goltix 700sc 5l 603,72 zł
kosynier 420 ec 1l 65,88 zł
kosynier 420 ec 5l 333,72zł czyli za litr 66,74 zł czyli drożej niż w litrówkach
venzar 500 sc 1l 119,88 zł

pozostałe środki które mają w ofercie tzn. beetup trio 180 sc, belveder forte 400 se, betanal max pro 209 od, torero 500sc wychodzą drożej niż mieszaniny podanych wyżej srodków

a wy jakie macie ceny?

Edytowany przez emo87, 06 kwiecień 2014 - 18:54.

aaabbb

#536 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 06 kwiecień 2014 - 21:27

Buraki cukrowe kilka pytań Kupione w Agrosimexie pod buraki:

Betanal Max Pro 5l - 536.16 zł

Betup TRIO 5L - 208.32 ZŁ

GOLTIX 700 SC 5L - 597.22 ZŁ

LEOPRAD EXTRA 5L - 188.93 ZŁ

SAFARI 50WG 120 G - 504.38 ZŁ

TAJFUN 360 SL 20L -304.32 ZŁ

WSZYSTKIE CENY BRUTTO PO RABACIE INDYWIDUALNYM STĄD TAKIE DZIWNE KOŃCÓWKI. RABAT Z UWAGI NA WIELOLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ I ZAMÓWIENIE NA OK 20 TYS.
Eksperymentowałem kiedyś z tańszymi zamiennikami ale efekt nie zawsze był idealny i często musiałem stosować dodatkowo Gracyl :)
Odkąd stosuję powyższe środki Gracyl i chwasty znikły z mojej plantacji.

Edytowany przez Alio, 06 kwiecień 2014 - 21:37.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#537 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 21:50

Buraki cukrowe kilka pytań ja też podałem ceny brutto, betanal max pro w piątkach mają 535,68 czyli parę groszy tanszy :), ale 15 l jest za 1482,30 czyli za litr wychodzi sporo taniej, beetup trio za 5l 225,72zł, safari 120g+ trend 505,44 zł, maja też klinik 20l za 367,20. Są to ceny brutto w rozliczeniu za buraki na jesieni. Beetup trio mozna zrobić dając 0,75l beetupu compact i 0,12 burakosatu i mamy wtedy ilość substancji aktywnych odpowiadająca litrowi beetupu trio a wyjdzie 11-12 zł taniej na litrze

nie wiem co uważasz za "zamiennik"? beetup trio a beetup compact są tego samego producenta więc są podobnej jakości. betanal max pro tez można zastąpić mieszając fenmendifam desmendifam etofumestat i leancyl w odpowiednich ilościach ale efekt może nie być już taki sam bo tu jest ta formulacja OD i chyba trzeba dać większe stężenie substancji aktywnych aby uzyskać taki sam efekt ale i tak wyjdzie taniej. a co do beetupu trio to nie ma co przepłacać, my zawsze wybieramy środki w których dana substancja aktywna wychodzi najtaniej i efekty są super. całkowity koszt ochrony od chwastów dwuliściennych to około 730-750 po dzisiejszych cenach i chwastu na polu nie znajdziesz a mamy pola z fiołkiem, rzepakiem i niektóre z przytulia i szarłatem, no i oczywiście komosa ale to wszędzie jest....
Ps. stosujesz Leopard a to jest "zamiennik" Targi super która jest dwa razy droższa :) my też go stosujemy albo labladora i efektu są dobre bo w sumie tragę tylko chyba raz stosowaliśmy w rzepaku wiec nawet nie mogę porównać, tak samo jak tajfun to randup tylko ze sporo tańszy...

Edytowany przez emo87, 06 kwiecień 2014 - 22:12.

aaabbb

#538 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 06:12

Buraki cukrowe kilka pytań Koledzy w jakich dawkach i ewentualnie z czym stosujecie Beetup trio? Pytam bo do tej pory stosowałem Akord z Metamitronem a w tym roku będzie właśnie Beetup.

#539 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 17:36

Buraki cukrowe kilka pytań hehe a porównywałeś składy tych dwóch środków? mają dokładnie tyle samo substancji aktywnych wiec dawki powinny być podobne, co prawda jest inna formulacja w akordzie jest of a w beetupie ec ale składy te same możesz beetupu dać trochę więcej.

aaabbb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:50

Koledzy w jakich dawkach i ewentualnie z czym stosujecie Beetup trio? Pytam bo do tej pory stosowałem Akord z Metamitronem a w tym roku będzie właśnie Beetup.

dawki po 1,5 l/ha, do jednego zabiegu dodaje Safari
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)