MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kozik251    9

Jakie palanujecie kombinacje w tym roku na odchwaszczanie? Ja myślałem na

T1  1 l Powertwinu i 1 L Goltixu,  

T2  Betanal Max Pro 1,25l i Safari 30g

T3 Betanal Max Pro 1,25,,Safari 15 g i Goltix 1L


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pod włókę nie powinno się bo przy włókowanie porzesuwasz go i będą place w burakach.

Ja PK wysiałem z 10 dni temu, przeważnie staram się wysiewać z miesiąc przed siewem buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Ja sieje zawsze pod agregat, ale nie duzo bo jesienia stosuje 50 ton/ha obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

witam,mam pytanie odnosnie nawożenia buraków,chce juto rozsiać nawóz o ile pozwoli pogoda,a konkretnie chę zastosowac takie dawki

220kg/ha soli potasowej

220kg/ha saletrzaku z borem

220kg/ha superfosfatu wzogaconego(40)

czy takie dawki nie zaszkodzą burakom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

więcej soli 300kg nawet 350  juz powinno byc wysiane superfosfatu starczy 150 kg saletrzaku 300  przyjąłerm dawki  ze średnia zaw tych składników w glebie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja również podobne dawki stosuje i @kristofer85 radziłbym Ci skorygować Twoje dawki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

tzn skorygowac,a jasniej mógłbym prosić? dodam ze mam kupione 500kg soli,500kg superfosfatu,500kg saletrzaku z borem,problem jest w portfelu bynajmniej u mnie,dodam ze pole mam zrobione włóka

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

tzn skorygowac,a jasniej mógłbym prosić? dodam ze mam kupione 500kg soli,500kg superfosfatu,500kg saletrzaku z borem,problem jest w portfelu bynajmniej u mnie,dodam ze pole mam zrobione włóka

 

a na jaki areał chcesz to wysiać

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ale na ile masz to kupione?

minimalny plan to: 300 kg soli, 150 superfosfatu, 300 saletrzaku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ale na ile masz to kupione?

minimalny plan to: 300 kg soli, 150 superfosfatu, 300 saletrzaku

 

dokładnie tak popieram w 100 procentach :D

a ja robię tak na 1 ha 330 kg soli  potasowej 330kg saletrzak z magnezem i 330kg Lubofost 12 i buronie jak się patrzą :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

polamam do zasiania 2,2ha tzn mam kupione 500kg soli,500kg superfosfatu,500kf saletrzaku z borem a siał bede 2,2ha buraków

 

 

panowie prosze doradcie jakas,nie ma kasy aby dokupic nic wiecej,tyle mam kupione i nic wiecej wymysle chodzbym chciał,nie chodzi mi o jakis rewelacyjny plon,zadowoli mnie granica 50-60 tan z hektara,

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Jakie palanujecie kombinacje w tym roku na odchwaszczanie? Ja myślałem na

T1  1 l Powertwinu i 1 L Goltixu,  

T2  Betanal Max Pro 1,25l i Safari 30g

T3 Betanal Max Pro 1,25,,Safari 15 g i Goltix 1L

 

ja mam taki program i graczki nie trzymałem ani razu przez 5 lat :D

T1  1l betanal max pro+1l goltix +8gram safari

T2  1l betanal max pro+ 8 gram safari + biostymulacja żeby buraki nie stały w miejscu 0.6 l asahi sl

T3  1l kemifam super koncentrat+ 0,3l venzar+8gram safari + 0,6 l asahi sl :D

odstęp między zabiegami 14 dni ale pierwszy zabieg jak buraki wszystkie będą na wierzchu 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no to nic CI tu nikt nie doradzi skoro nie możesz dokupić nawozu bo możesz zrobić tylko tak jak pisałeś. Żle zrobiłeś przy zakupie bo trzeba było zmniejszyć ilość superfosfatu a zwiększyć sól. I wyrobiłbyś się w podobnych pieniądzach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

polamam do zasiania 2,2ha tzn mam kupione 500kg soli,500kg superfosfatu,500kf saletrzaku z borem a siał bede 2,2ha buraków

 

 

panowie prosze doradcie jakas,nie ma kasy aby dokupic nic wiecej,tyle mam kupione i nic wiecej wymysle chodzbym chciał,nie chodzi mi o jakis rewelacyjny plon,zadowoli mnie granica 50-60 tan z hektara,

 

to pirzgnij na jeden ha 230 kg soli potasowej 230kg saletrzaku i 150 kg superfosfatu i tak i ci troche superfosfatu zostanie i to będzie w miarę rozsądnie rozsiane  :D

a obornik coś stosowałeś na jesień ?

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

a przzy takich dawkach jak pisałem to jakiego moge sie spodziewać plonu i jak bedzie ze wschodem buraka?

tak obornik był dany na jesień

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a przzy takich dawkach jak pisałem to jakiego moge sie spodziewać plonu i jak bedzie ze wschodem buraka?

tak obornik był dany na jesień

 

jak ja pisałem czy ty ?

 

jaka klasa gleby ile tego obornika było dawane na ha ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

jak ja?

 

trochę za dużo siarki by było i ciężkie wschody mogły by być jak byś to dał wszystko po równo

a młode kiełki buraków są wrażliwe na kwas siarkowy bardzo

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

ziemie bardziej mozaikowata,kawałkiem glina przechodzi,kawałkiem piaski,ile ton obornika to nie umiem powiedziec ale mysle ze ze 25 ton powinno byc dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a to tak koło 60 ton powinno być jak te dawki byś stosował co ja ci mówiłem o ile ziemia nie jest zakwaszona i pogoda będzie w miarę przepasywać bo z tymi pisakami to różnie bywa

 i nawozy posiej już teraz i wymieszaj agregatem i niech leży aż do siewu niech ładnie się rozłoży to wschody będą super niż byś dał tuz przed siewem :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie a jakbym dał jutro sól i superfosfat a saletrzak przed siewm to moze by ich tak nie paliła bardzo? jak myslicie?


chce to wysiac jak najpredzej bo witry u mnie wieja i nie moge wyjechac,a najbardziej boe sie o wshody

nie chodziło mi o siane nawozów tuz przed siewem tylko jak najwcześnie sie uda,choć wiadomo róznie to bywa ta pogoda

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

weź daj to wszystko od razu już teraz i niech leży ja bym nie przekraczał dawki 150 kg superfosfatu na 1 ha bo to różnie może być nigdy nie robiłem takich eksperymetów to ci nie powiem a saletrzakowi nic się nie stanie jak już teraz rozsiejesz :D

ja posiałem u siebie wszystko w sobotę i przeleciałem agregatem a siew planuje na 8 kwietnia gdzieś :D

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj