MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

lambogrand    52

przestalem stosowac goltix od kiedy podrozal do 120 zl gdy byl po 80 to jeszcze szlo teraz na samosiewy rzepaku to safari 100% skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

To fakt cena nie jest atrakcyjna , ale kilka postów wcześniej pisałem , że zrobiłem drugi zabieg i było zimno , ale działanie jest super nie wiem czemu to zawdzięczam , bo w tym roku zrobiłem zupełnie inaczej tzn. zawsze robiłem 2 razy 0,2 kemironu 2l beetupu i 1l goltixu , a w tym roku na drugi raz poszedł betanal max i to w dawce 1,1 z goltixem i powtarzam działanie rewelacyjne , nawet głuchy owies ten betanal z goltixem nieźle załatwił , przynajmniej na tyle że dużo później będę mógł wjechać na jednoliścienne gdy burak już będzie duży i tak mocno go nie przytnie , bo w tamtym roku mocno go przychamowało i tydzień wogóle nie rosły , a co do safari to nie mam zdania bo go nie stosuję , nie sieję rzepaku także nie mam problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem o ten goltix, z myślą o łubinie. Mam problem z dwuliściennym chwastami a gdzieś wyczytałem że niby substancja z goltixu nie uszkadza łubinu tylko pytanie było jak działa na chwasty. Dzięki za porady. A swoją drogą ktoś może słyszał o stosowaniu go w łubinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
Napisano (edytowany)

Panowie, przed siewem 3,5 litra pyramin i 1,2 dual. Potem 2 opryski beetup trio po 1,5 litra na hektar. Czy mogę na 3 zabieg zastosować powertwin czy nie bardzo, za dużo pójdzie tej samej substancji czynnej co w beetup? Ewentualnie coś innego co zwalczy przytulię, fiołek polny polecacie, planuję poprawić pół pola powertwinem(zostało mi z zeszłego roku), a pół pola spróbowałbym betanal maxxpro.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Pytałem o ten goltix, z myślą o łubinie. Mam problem z dwuliściennym chwastami a gdzieś wyczytałem że niby substancja z goltixu nie uszkadza łubinu tylko pytanie było jak działa na chwasty. Dzięki za porady. A swoją drogą ktoś może słyszał o stosowaniu go w łubinie?

Tu omawiamy temat buraków , zadaj pytania w innym dziale o łubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Zarosly mi bardzo buraki i 10 dni temu dawałem agil w dawce 0,6l/ha poprzypalaloperz teraz mysle dac 2 dawke tylko nie wiem ile zeby go zwalczyc konkretnie 0,6 0,8 a moze 1l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

0,6 Agilu wystarczy na drugi raz, zresztą tak jest chyba na etykiecie, W każdym razie działa - sprawdzone w tamtym roku. Agil działa dość wolno ale skutecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Mam buraki siane po zieminaku jadalnym i zauważyłem że są miejsca gdzie ziemniaki wschodzą a nie chcem zeby mi dziki to ryły. Jaki środek "spali" ziemniaka w uprawie buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Czarno to poosa widzę,betanal maxx i goltix u mnie nie podziałały :(ale ja mam mało więc pójdę z gracką ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Koledzy z pogodą teraz cienko a drugi zabieg juz tuz tuz ile max można przeciągnąć pomiędzy, zalecane 5-10 dni a jesli pryskanie po 12 dniach to zwiększac dawkę?

 

T1 Betanal max pro+ kemiron

T2 Betanal max pro+ kemiron+goltix

T3 Betanal max pro+ kemiron+goltix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
Napisano (edytowany)

Monitoruj cały czas wielkość chwastów ale ja bym nie zwiększał bo betanal i tak dosyć agresywny z tego co widzę masz zamiar robić 3 zabieg więc zrób go odpowiednio wcześniej po 5 dniach i powinno być git ale nie jestem na polu i nie widzę tego , ja przynajmniej tak bym zrobił

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Witam,. czy mogę dodać do Duetu( chwościk) dawkę na jednoliścienne bo strasznie trawica mi wychodzi nad burak? czy muszę coś odczekąc i osobno opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie bo kupiłem pole na którym 2 lata temu były buraki nasienne (pastewne) teraz chcąc zasiać cukrowe czym można to pole odchwaścić jakieś środki doglebowe na kukurydzę ? I czy da się ogólnie odchwaścić?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

CZy ktoś juz coś wie na temat dopłat do burkaów cukrowych w 2015 po za tym ze bedzie 400euro/ha chodzi mi o to czy bede mógł posiać burkai na gruncie dzierżawionym i czy wydzirżawiający jak napisze buraki w swoim wniosku dostanie te 400euro czy nie ??? Oczywiscie wydzirżawiający nie posiada prawa do produkcji i kontaktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

To jest dobre pytanie. W tej chwili można się opierać na projekcie dopłat, a tam jest napisane, że płatność przysługuje do powierzchni zasianych buraków oraz objętych umową. Wg. mnie jeżeli wydzierżawiający złoży wniosek na dopłaty i będą wpisane buraki cukrowe to prawdopodobnie otrzyma dopłaty, ale co w momencie kontroli/ sprawdzenia, gdy okaże się że nie posiada umowy kontraktacji?! Krótka droga do zarzutu pt: wyłudzenie dopłat! Plantatorów kontraktowanych buraków cukrowych w Polsce jest stosunkowo mało, więc np. agencja może kontrolować każdego wnioskodawcę uprawiającego buraki cukrowe. Ale to tylko moje zdanie. Również jestem zainteresowany takim tematem, a podobnych przypadków będzie dużo, chociażby w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Jak zwykle znajdzie się jakiś "Baran" tam na górze nie znający reali i musi skomplikować nam życie,czy nie prościej byłoby przedstawić w agencji umowę kontraktacji na dany rok ,przyjąć przykładowo ,że z 1ha jest 50 ton i w ten sposób wyliczyć i wypłacić dopłatę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

I jeszcze jedno czy dopłaty będą przysługiwały do umowy na buraki pozakwotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2014_-2020/PDFy/c/Platnosci_powiazane_z_produkcja.pdf tutaj piszą, że 
"płatność przysługuje do powierzchni uprawy buraków cukrowych, jeżeli uprawa

prowadzona jest na obszarze kwalifikującym się do przyznania jednolitej płatności
obszarowej i objętej umową zawierającą zobowiązanie rolnika do wytworzenia
i dostarczenia odbiorcy oznaczonej ilości produktów rolnych z oznaczonej powierzchni
gruntów oraz zobowiązanie odbiorcy do odbioru produktów w umówionym terminie
i zapłaty umówionej ceny oraz przeznaczenia buraków na produkcję cukru."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam . Mam takie pytanie odnośnie nawożenia azotem Buraków. Czy stosował ktoś 100 kg  N ? I uzyskał wysoki plon ? Czy to jest tylko blef ?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja sporo o tym czytałem no i inspektorzy namawiają do ograniczenia nawożenia N, ale póki co jeszcze się nie odważyłem na obniżenie N a tym bardziej do 100 kg/ha. Wolę utrzymać średnią 70T/ha. Chyba że eksperymentalnie gdzieś z boku jakieś 0.5 ha ale to nie w tym roku.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

u mnie posiewnie 230 RSMS, powschodowo 150 kg saletra, plon sredni 75, tylko na jesień npk 700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na jesieni dajesz npk? czy samo pk nie szkoda Ci azotu a jakie to npk?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

akurat w ubiegłym roku poszło samo PK, ale daję też z azotem, przecież jak damy azot. na słomę to mamy go uwzględniać w całkowitym nawożeniu azotem. bakterie trzeba też czymś odżywiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj