Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1647 odpowiedzi na ten temat

#321 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:46

Buraki cukrowe kilka pytań P&L nie popisało się z cenami w tym roku 121,61zł netto kwotowe, 70zł pozakwotowe... Najlepsze, że w trakcie kampani była podwyżka, a po paru dniach się wycofali i zrobili korektę do poprzedniej ceny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 21:08
  •  

#322 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:02

Buraki cukrowe kilka pytań Pytanie z innej beczki, Miałem spotkanie w zeszłym tygodniu ze swoim opiekunem i dowiedziałem się ze w tym sezonie mogę zasiać tylko tyle buraków ile mam limitu, a poza kontraktowe to będzie mizerna suma. Czy do was tez takie informacje dotarły? Zazwyczaj kontraktowałem dużo więcej,a teraz powiem szczerze jestem zaskoczony i to bardzo negatywnie. Cukrownia Glinojeck... aa i czy wam tez pozmniejszali limity?

#323 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:19

Buraki cukrowe kilka pytań przypuszczam że teraz bedzie już tylko nizej ceny cukru spadają a nadwyżki potężne sie porobiły

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:13

Buraki cukrowe kilka pytań Jak sytuacja się powturzy, że obiecują jedną robią drugię to ja najzwyczajniej zrezygnuję z uprawy buraka. Jest to wartościowa roślina w płodozmianie jednak strasznie nakładowa i narobić trzeba się do ch*ja. Robiłem sobie kalkulację to na bobiku czy rzepaku wcale gorzej się nie wychodzi.
W tym roku poczynania cukrowni i ciągłe piepszenie inspektora wyprowadziły mnię z równowagi. A nikt nie lubi jak się z niego debila robi.

#325 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:23

poosa21 skąd wiesz,że KSC Kluczewo płaci po 100

Przepraszam mój błąd. Spojrzałem na rozliczenie z 2011 r. W tym jest 74zł/t, ale pewnie bedzie znowu kilka rozliczeń i cena pójdzie w górę.

#326 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:42

Buraki cukrowe kilka pytań O co chodzi z tymi limitami? Do tej pory namawiali mnie ciągle na zwiększanie, a teraz? Nic konkretnego się nie mozna dowiedzieć, same plotki, że limity wróciły. Jak tu planować zasiewy, produkcję, zakupy maszyn itd. Głupich nawozów nie można w ciemno zakupić, bo nic nie wiadomo. Ktoś nas traktuje jak idiotów!
Jak w końcu jest w tym roku z tymi limitami, chodzi mi głównie o KSC? Ktoś coś wie pewnego?

#327 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:15

Buraki cukrowe kilka pytań Ja odstawiam do sudzucker cukrownia Ropczyce limit obowiązywał już od 2012 roku ile kto miał limitu tyle mógł posiać ja dokupiłem limit, cukrownie ostatnio mają dużą nadwyżkę cukru i nie mają co z nim zrobić więc muszą ograniczać sami pomyślcie ile oni cukru wyprodukują z naszych nadwyżek buraków płacą za nie marnie tylko sami na tym wychodzą i zarabiają

#328 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:31

Buraki cukrowe kilka pytań oki, mnie boli najbardziej to ze moi rodzice cale życie pracowali, a teraz cukrownia im mowi..limit jest cukrowni a nie mój. O zwiększeniu limitu bynajmniej w glinojecku nie ma mowy, tak bynajmniej mówi mi inspektor...

#329 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 10:08

Buraki cukrowe kilka pytań witam koledzy mam pytanko.stosował ktos z was ten nawóz pod buraki Korn Kali 40% K,6MgO,3Na,4%S ?? w jakich dawkach i czy lepiej jesienią czy na wiosne przed siewem??

#330 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:49

Buraki cukrowe kilka pytań Ja stosowałem, ale dopiero pierwszy raz w tym roku. Wysiałem go jesienią i wydaje mi się, że stosować go wiosną jest gorzej. Główny składnik to sól potasowa. Sól jak to sól mocno zakwasza glebę i jeśli wysiejesz dużą dawkę tego nawozu wiosną w wierzchniej warstwie ph się mocno podniesie a to niemal na pewno negatywnie odbije się na wschodach. Wysiany jesienią pod orkę dokładniej miesza się z glebą na różnych głębokościach a poza tym woda z zimy wypłukuje nieco głębiej zasolenie z powierzchni. Ja calość PK od 3 lat stosuję jesienią i znacznie mi się poprawiła obsada buraków.
Co do samego nawozu to kupiłem go, bo zawierał sód, który w burakach jest konieczny a dodatkowo ma magnez i o czym nie pisałeś niewielką ilośc boru.
Ja wysiałem go ok 300 kg/ha a fosfor zbilansowałem odpowiednią dawką nawozu PK 12-32.
Moim zdaniem nawóz bardzo dobry pod buraki ale niekoniecznie wiosną. Ale to tylko moje skromne zdanie:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:21

Buraki cukrowe kilka pytań Witam
Mam do was pytanie:
Co to jest: "opłata produkcyjna" cukrownia P&L narzuciła mi ją ostatnio i chodzi tu o nie małe pieniące. Wiecie z czym to jest związane.?

#332 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 luty 2013 - 11:08

Buraki cukrowe kilka pytań ....
- państwa członkowskie pobierają corocznie od producentów w sektorze cukru opłatę produkcyjną w wysokości 12 euro od tony cukru kwotowego oraz 6 euro od tony izoglukozy kwotowej,
- producenci cukru uiszczają opłatę produkcyjną od przyznanej kwoty do końca lutego danego roku gospodarczego,
- producenci cukru mogą zażądać od plantatorów buraków cukrowych poniesienia do 50% kosztów opłaty produkcyjnej (w Polsce taka sytuacja ma miejsce).
....

#333 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:24

Buraki cukrowe kilka pytań KSC już w tamtym roku pobierał opłatę produkcyjną od buraków. I w tym roku od 300 ton 1146 zł/brutto pobrali. Co to jest "PK PK - Faktury obciążeniowe PSD"?

#334 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 luty 2013 - 19:09

Buraki cukrowe kilka pytań kolego Alio a jak cenowo wychodzi ten nawóz i jaka jest jego granulacja dobrze się wysiewa??

#335 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 luty 2013 - 19:45

KSC już w tamtym roku pobierał opłatę produkcyjną od buraków. I w tym roku od 300 ton 1146 zł/brutto pobrali. Co to jest "PK PK - Faktury obciążeniowe PSD"?

mi w tym roku Sudzuecker pobrał właśnie opłatę produkcyjną, a w ubiegłym roku takiego czegoś nie było...nie doliczy się teraz za cholerę ile pieniędzy dostanę na wiosnę...tylko dla mnie to dziwna ta opłata gdyż też miałem zakontraktowane 300ton to mi potrącili 3,75% za cukier poza kwotowy z ubiegłego roku,czyli wyszło że zakontraktowałem 288,75ton. Przy polaryzacji 17% wyszło że potrzeba im 269t. i za to mi zapłacili z dodatkami po 172zł <hahaha> śmiech na sali... ale opłatę policzyli mi już na 300ton !!! co za s....ny Robię sobie przerwę roczną żeby ten rynek się uspokoił zwłaszcza w tej cukrowni. No i czekam na pieniążki z ubiegłego roku za zysk ze sprzedaży cukru przez Cukrownię. Mi narzucają opłaty jakieś inne pierdoły a ja chcę po prostu swoje.

wg mnie buraki nawet by się opłacały jakby cukrownie nie robiły takich przekrętów jak Sudzuecker, z nami się nie chcą dzielić a oczyszczalnie stawiają przy cukrowniach ze wsparciem unijnym..

#336 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:32

Buraki cukrowe kilka pytań P&L pobiera juz taką opłate od jaiegoś czsu to sie ciesz ze płacisz 1-szy raz :)

#337 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 06 luty 2013 - 21:22

kolego Alio a jak cenowo wychodzi ten nawóz i jaka jest jego granulacja dobrze się wysiewa??

Nie pamiętam w tej chwili ceny bo nawóz był kupowany latem. Jak dobrze kojarzę to chyba coś koło 1400 ale pewności nie mam. Mogę Ci jutro podać dokładnie.
Siał się bezproblemowo, ja sieję na 24m i pięknie równo się wysiewał.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#338 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:14

Buraki cukrowe kilka pytań może czas zainteresować topagrar itp. bo powiem szczerze to co sie dzieje prowadzi tylko do tego żeby nam podziękować ... ehh ci niemcy

#339 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 08 luty 2013 - 09:14

Buraki cukrowe kilka pytań W nowoczesnej uprawie chyba w grudniowym lub stuczniowym wydaniu ukazała się mała notka, iż związek plantatorów przeciwstawia się polityce cukrowni i w tej sprawie napisze petycje do ministerstwa. Ale na tym chyba się skończyło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:35

Buraki cukrowe kilka pytań nie wiem czemu jakoś jestem negatywnie nastawiony do związku plantatorów... bo ostatnie ich działania ciągle kończą się fiaskiem ...