MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Koledzy czy Proteus załatwi tego Komosnika? Kurcze zachodzę wieczorem na buraki a tam pół z pola znikło i pasuje pryskać a nie mam nic w domu oprócz Proteusa a że jutro święto to do piątku nie będzie buraków na polu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Zadowalające efekty na jegomościa szarka są po zastosowaniu Chloropiryfos 2l/ha (Pyrinex, Dursban) + Dimetoat (Bi 58 Top) 1l/ha + Naturalcrop SL który ma mu zmiękczyć pancerz chitynowy żeby substancje lepiej wchłonęły się. U nas ludzie tą mieszankę stosują ( rejon cukrowni Werbkowice) i się sprawdza przez 2 tygodnie w miarę jest spokój na plantacjach do nowych nalotów tego skubańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czy do pierwszego zabiegu Belvedere + Goltix można dodać Agila na jednoliścienne? Jeśli tak to w jakiej dawce, bo strasznie wyrzuca mi chwasty jednoliścienne a buraki są strasznie nie równe przez tą susze i niektóre dopiero wychodzą z ziemi. Nie zaszkodzi im dodanie Agila do pierwszego zabiegu? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie pryskalem 0,3 agila, 0,4 kemifam i 0,1 kemiron, za 3 dni powtórka i czysto.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ale czy można dać tego Agila na buraki które dopiero są w fazie liścieni, nie chciał bym ich spalić bo i tak komośnik mi już trochę plantację skasował. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

To Daj Agil w osobnym zabiegu wtedy będziesz mieć pewność, że nie przypalisz buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy potrzebuję informacji na pierwszy zabieg poszło 1l kemifam + 15g safari na polu straszna susza i ten pierwszy zabieg nic nie zrobił chwastom bo nadal rosną jak najęte nic im nie przeszkadza zabieg zrobiony 7 dni temu chcę jutro jechać z kolejnym zabiegiem tylko nie wiem co zastosować bo jest presja komosy oraz rdestu powojowego, dajcie znać czym to dziadostwo zwalczyć dodam że buraki mają już 6 do 8 liści i chciał bym to czymś konkretnym zrobić aby nie mieć problemów później jak by przeszedł deszczyk to bym jechał z azotem, z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Jak sucho to wykonuj oprysk późnym wieczorem lub w nocy, aby troche wilgoci było i dodawaj jakiś przyklejacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja dzisiaj pryskałem od 4 rano żeby złapać trochę wilgoci, mam nadzieję ze oprysk podziała bo teraz w cieniu jest 30C tylko właśnie nie dodałem żadnego przyklejacza. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    96

rano na rose? ja ostatnio pryskalem o 6 rano byla lekka rosa i przypalilo buraki 1l kemifam 0,2 kemiron a na drugim polu co bylo prykane kolo 7 to nic nie przypalilo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

ja buraki zawsze pryskam wieczorem tj ok 19-20 zaczynam jak sie robi szaro to przewaznie juz mam opryskane. burak potrzebuje 3 dni pogody bez deszczu zeby zrobic nalot woskowy- wtedy herbicydy nie sa mu juz w stanie tak zaszkodzic, tym bardziej w czasie suszy. wiadomo jak dawki odpowiednie do wielkosci burakow i chwastow i warunkow pogodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

buraki powinno się pryskac  wieczorem bo wnocy burak wyzuca z siebie substancje a jak rano to trzyma ja do wieczora i sie meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam. Potrzebuję porady. Przyjąłem na drugi zabieg betanal max 1.25 i 1l goltix i 0.1 lontrel ze względu na dużą presję rdestu.. Doda że oprysk był o 9 przed południem bo na wieczór deszcz nadawali a chwasty uciekały. Liście buraków mocno poskrecalo. Przejdzie im to czy jakośje ratować. Pierwszy raz sieje buraki proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Daj im asahi najlepiej, w dwóch dawkach. Sam w ubiegłym roku trochę przypaliłem drugim opryskiem, i też je musiałem "leczyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

w poprzedni czwartek poszedł Belvedere Forte 400 SE 1l + Goltix-S 700SC 1l, wczoraj Cliophar 300 SL 0.4l + adiuwant. Kiedy teraz dac 2. zabieg Belvedere + Goltix ? Planuje koło czwartku/piątku + Safari do tego. Safari planowałem dac 10g, ale mój instruktor mówi, że moge śmiało dac nawet 20g. Co o tym sądzicie ? Do Safari jest dodany Tribute(adiuwant) i dawac go? Bo na Belvedere pisze, żeby nie stosowac z adiuwantami i bądź tu mądry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1
2 godziny temu, Skoczek1994 napisał:

Daj im asahi najlepiej, w dwóch dawkach. Sam w ubiegłym roku trochę przypaliłem drugim opryskiem, i też je musiałem "leczyć".

Oprysk był 3 dni temu. To asahi to dawać już czy się wstrzymać. I normalną dawkę 0.6 na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ja dodaje 0.2l do każdego oprysku :) Efekt na prawde jest fajny. Buraki nie "chorują" po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A mi wypadają buraki na jednym kawalku. Normalnie usychaja po soi pryskanej mistralem i afalonem. Miało być dobrze a jest jak zawsze... Myślicie że asahi coś pomoże?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

jeśli masz wilgoc to powinien pomóc. U mnie taka susza, że nie wiem co będzie :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Właśnie z tą wilgocią jest słabo, nawet na tym najwilgotniejszym kawałku...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania2017    1

Na szara pryskamy

Buldog 0,5l/ha

Bi 58 0,5l/ha

Plus olejan koniecznie i leżą na drugi dzień wiec działa na pewno.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskałem 8 dni temu golitix i berdewerem  buraki komosa pod palona ale zyje jechac kiedy jechac betanalem i golitexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj