MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

tomek73    574

Na rzpak najlepszy safari. Ja diegyś miałem rzepak to pryskałem  jak burak zakrył pole, rzepak miał z 20-30 cm szerokości. Dałem 30 gram i kemiron i było czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

dodajecie adiuwanty ? Ja w zeszłym roku zaryzykowałem i sie sprawdziło. Tylko zastanawiam sie czy do 1. zabiegu moge już dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oczywiscie że tak, a chcą uniknąć przypaleń polecam do tych naszych zup herbicydowych dodać 0,2 np asahi. Buraki łatwiej znoszą te szoki. 

Panowie jak wygląda sprawa buraków po apyrosie w dolnej dawce?

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
5 godzin temu, master20002 napisał:

Oczywiscie że tak, a chcą uniknąć przypaleń polecam do tych naszych zup herbicydowych dodać 0,2 np asahi. Buraki łatwiej znoszą te szoki. 

Panowie jak wygląda sprawa buraków po apyrosie w dolnej dawce?

Na etykiecie pisze 24 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tylko że to na następny rok. Pryskalem zawsze lancetem i było ok. W tym roku coś mi strzelilo do łba i mam apyros z chwastoxem...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Witam, jakie macie doswiadczenie w pryskaniu glifosatem przedwschodowo? Czy deszcz po zabiegu przeszkadza, i jeszcze jedno gleba lepiej żeby byla sucha czy wilgotna? Jaka dawkę? Dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

O to szybko, ja siałem w czwartek to jutro muszę kupić glifosat i pryskac


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Dobry deszcz niesie takie ryzyko, musisz sprawdzić prognoze pogody 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Szczerze nie wiem, myślę że z dwa dni po zabiegu będzie już bezpiecznie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja też siałem tydzień temu buraki w sobotę wczoraj byłem sprawdzić i buraki są na wierzchu, miałem pryskać glifosatem ale  jest już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas na dolnym śląsku  susza buraki siane po świetach w czwartek zaczynaja wychodzic niektórzy  wały stosują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja glifosat stosuję od wielu lat, jako pierwszy w okolicy zacząłem. Wg mnie wystarczy żeby w momencie zabiegu nie było siewek na wierzchu i jest ok. Deszcz pewnie przeniósłby go głębiej ale gdzieś czytałem że do 12h i to co nie spadło na zielone części przestaje być aktywne. W tym roku niestety spóźniłem się z zabiegiem. 30%  buraków byo na wierzchu już 7 dnia. Dziś planuję polecieć pierwszym właściwym zabiegim nalistnym.

  • Thanks 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kiedyś opryskałem glifosatem, a na drugi dzień rząki było widać. Myślałem, że zawału dostanę, ale było OK. W tym roku zastosowałem tydzień przed siewem, po chyba sobie daruję bo strasznie sucho i nic nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

panowie jaki sklejacz dodajecie do herbicydow? olej, adiuwant, moze cukier??? czy mozna wtedy choc delikatnie zejsc z dawki oprysku? chodzi mi o np beetup trio kemiron kemifam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Popieram kolegę wyżej, ładnie działa atpolan.

  • Thanks 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Na kiedy planujecie pierwszy zabieg w burakach? zasiane 08.04 i 80% buraków już na wierzchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Swoje zasiałem 7.04.2018 i takie sucho się zrobiło, że buraki prawie nie wychodzą. Ale cholernej trawie nie przeszkadza nic, rosnie jak szalona. Zaczyna sie miejscami robić dywanik na polu...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj