Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1649 odpowiedzi na ten temat

#261 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:42

Buraki cukrowe kilka pytań Witam buraki zabrane plon 69t/h, śr zani 11,67 śr polaryzacja 17,2 cena 192 zł brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 05:15
  •  

#262 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:34

Buraki cukrowe kilka pytań Cena wyjściowa przy polaryzacji 16% w KSC Krasnystaw jest 162 zł/t netto a za każdy 0,1% powyżej 16 dodaje się 1,458 zł/t netto, czyli np przy 17% cena będzie 176,58 netto, brutto 188,94 zł/t

#263 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:49

Buraki cukrowe kilka pytań Mnie troszkę dziwi to Wasze przeliczanie ceny na zawartość cukru. W umowie podana jest cena za buraki o zawartości 16% cukru i ilość ton buraków przy takiej polaryzacji. Jeśli polaryzacja jest inna to raczej przelicza się ilość ton buraków a nie cenę. Co z tego że przy polaryzacji powyżej 16% cena za tonę fizyczną rośnie, jak maleje wtedy fizyczna ilość ton za którą się tą cenę dostaje? Umowa jest tak skonstruowana, że w zasadzie kontraktuje się ilość wyprodukowanego cukru a nie ilość ton buraków czy polaryzację.W zasadzie czy ktoś sprzeda mniej ton np po 190 zł o wyższej polaryzacji czy więcej ton przy niższej polaryzacji po niższej cenie weźmie dokładnie tą samą sumę pieniędzy. Ja u siebie wydajność buraczków liczę plonem cukru z ha a nie ilością ton czy polaryzacją. I to jest moim zdaniem najbardziej miarodajne. W tym roku wyszło mi 11,5 T cukru z ha. Przeciętny wynik.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przymrozki a burak cukrowy zobacz »

•  

#264 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 06:16

Buraki cukrowe kilka pytań Oczywiście że przekroczenie polaryzacji 16% wiąże się z obniżeniem ton buraków kwotowych. Mi przy polaryzacji 17,5 z kontraktu 330 ton zrobiło się 298 ton. Niestety wtedy reszta idzie w dużo mniejszej cenie.

#265 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 08:46

Buraki cukrowe kilka pytań Ja mam odbiór po 20 grudnia i na ten czas zapowiadają mrozy do -15 c a nawet więcej czy włóknina ochroni buraki przed tak dużym mrozem i co na to cukrownia przecież to nie rolnik wybiera termin pytam bo jeszcze nigdy nie miałem tak póznego odbioru

#266 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 09:32

Buraki cukrowe kilka pytań plapla123

dlatego ta pryzma jest robiona u ciebie a nie u nich :( ,przy takich mrozach tak źle nie będzie pod warunkiem ze są okryte,jeśli nie to już będzie uszczerbek zacznie się z nich lać jak zrobi się ciepło ,ja swoje oddaje na 7-go stycznia,po inne kampanie także oddawałem w grudniu i nie było źle,najbardziej boli to że tak długą muszą leżeć i czekać

Mnie troszkę dziwi to Wasze przeliczanie ceny na zawartość cukru. W umowie podana jest cena za buraki o zawartości 16% cukru i ilość ton buraków przy takiej polaryzacji. Jeśli polaryzacja jest inna to raczej przelicza się ilość ton buraków a nie cenę. Co z tego że przy polaryzacji powyżej 16% cena za tonę fizyczną rośnie, jak maleje wtedy fizyczna ilość ton za którą się tą cenę dostaje? Umowa jest tak skonstruowana, że w zasadzie kontraktuje się ilość wyprodukowanego cukru a nie ilość ton buraków czy polaryzację.W zasadzie czy ktoś sprzeda mniej ton np po 190 zł o wyższej polaryzacji czy więcej ton przy niższej polaryzacji po niższej cenie weźmie dokładnie tą samą sumę pieniędzy. Ja u siebie wydajność buraczków liczę plonem cukru z ha a nie ilością ton czy polaryzacją. I to jest moim zdaniem najbardziej miarodajne. W tym roku wyszło mi 11,5 T cukru z ha. Przeciętny wynik.

zgadzam się z Tobą ,ale weź jeszcze pod uwagę ,że te buraki które mają iść po niższej cenie są nieraz przekwalifikowane w kwotowe

#267 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 17:03

Buraki cukrowe kilka pytań U mnie w tym roku rekord 70t z ha ,zanieczyszczenie 10%-rozbój w biały dzień.Polaryzacja 18,25 no i zpowodu polaryzacji 175% kontraktacji.Ziemia 4 b mozaika-cukrownia Chełmża.Nie ma co narzekać.

#268 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:37

Buraki cukrowe kilka pytań Witam
Ma ktoś z was rozliczenie z KSC, jak wychodzą buraki pozakwotowe ?

#269 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:02

U mnie w tym roku rekord 70t z ha ,zanieczyszczenie 10%-rozbój w biały dzień.Polaryzacja 18,25 no i zpowodu polaryzacji 175% kontraktacji.Ziemia 4 b mozaika-cukrownia Chełmża.Nie ma co narzekać.

nie nażekaj tylko 10 ja prawie 12 oczywiście Chełmża ;)

#270 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:51

Buraki cukrowe kilka pytań To co za doczyszczarka ładowała że 12% ? czy z holmera bez doczyszczarki na samochody? U nas w okolicy 7-8-9%, aby więcej złapać musiały być buraki już zepsute lub porośnięte, źle ogłowione itd.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 23:51

Buraki cukrowe kilka pytań takie procent zanieczyszczeń czyli 10 i 12 % dawali jak się ciągnikami i furmankami woziło do cukrowni teraz burak jest wstępnie oczyszczony przez kombajn no i konkretnie obity przez ROPĘ więc zanieczyszczenia powinny być na poziomie nie więcej jak 6% u mnie było 7 cukrownia Ropczyce

#272 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 00:35

Buraki cukrowe kilka pytań Jak u mnie pozaktwotowe wyszły po 79,6 brutto/tona w KSC

#273 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 11:53

To co za doczyszczarka ładowała że 12% ? czy z holmera bez doczyszczarki na samochody? U nas w okolicy 7-8-9%, aby więcej złapać musiały być buraki już zepsute lub porośnięte, źle ogłowione itd.

To już taka tradycja ;[ Kopane we wrześniu ropą doczyszczarka też ropa. A jakie procenty w Opalenicy bo to też Nordzucer.

#274 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 12:13

Buraki cukrowe kilka pytań No niestety Nordzucker nic sobie nie robi z plantatorów czymś trzeba nadrobić podwyżkę ceny buraków,6-7 % to ja miałem prosto od Neptuna w cukrowni za nieboszczki komuny.

#275 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 12:20

Buraki cukrowe kilka pytań W Sudzuecker po kopaniu kombajnem Ropa i doczyszczarce tez Ropa zanieczyszczenia wyszły 11 % ;[ to są dopiero złodzieje... ja osobiście złożyłem skargę do ARR z prośbą wytłumaczenia potrącenia 3,75% z kontraktacji (ponoć we wrześniu tak zadecydowała cukrownia, oczywiście bez wiedzy plantatorów)... z tego co zakontraktowałem potrącili 12t i przy polaryzacji 16,5% (kopane 12października) wyszło mi ponad 100t nadwyżki po 82zł .... cena za buraki kwotowe już z premiami 144zł.... szok.... A czy komuś z tamtego roku wypłacili pieniążki ze sprzedaży cukru?? Mi oczywiście nie !!! Ja w ubiegłym roku podpisywałem umowę pod koniec marca, a w papierach w cukrowni że 9marca... szok... jednym słowem Złodzieje. Mi KZPBC prowadzi sprawy związane z tą cukrownią i każdy kto ma kontraktację w tej cukrowni niech zgłosi sie do związku po papiery potrzebne aby odzyskać pieniążki ze sprzedaży cukru. Mi wyliczyli ponad 10tys.zł netto.To sporo kasy.Ja nie odpuszczę. Co mi grozi?? że nie zasieję buraków na drugi rok?? A daj boże nigdy więcej dla tej cukrowni. pozdrawiam

#276 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 12:46

Buraki cukrowe kilka pytań Parę lat temu część wykopałem neptunem resztę ropą i procent ten sam a spodziewałem się że po ropie powino być ze2% mniej a tu..... :o

#277 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 18:27

Buraki cukrowe kilka pytań U nas niektórzy kopią holmerem i tylko obijają liście ale już nie ścinają główek ale nie wiem jaki procent dostają.

#278 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:09

Buraki cukrowe kilka pytań ja kopię stollem v50 z tym że zawsze ktoś za mną chodzi i poprawia, obcina niedocięte buraki itp i zanieczyszczenia zawsze są w granicach 6%

#279 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:12

Buraki cukrowe kilka pytań Ja od wielu lat kopię Kleine 5002. Obtłuczone korzenie, nisko ścięta główka, idealnie działający czyszczacz. inspektor jak ogląda moją pryzmę to twierdzi, że ogławianie można za wzór stawiać. Co z tego jak co roku ładują mi 9-10%. W tym roku ciekawostka, bo jedną pryzmę miałem z pola, gdzie gleba lekka, troszkę nawet piaszczysta a druga pryzma kilometr dajej na cięzkim ile i glinie. Myślicie, że były różnice w zanieczyszczeniach? Nikt chyba nie wie jak określają te procenty w Krasnymstawie. Robią co chcą.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share alik07

alik07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:12

Buraki cukrowe kilka pytań W tym roku to juz Krasnystaw przesadza z tymi zanieczyszczeniami. U mnie 9 procent a u sasiada ktory ma pole obok dowalili 15 , buraki kopane tym samym kombajnem w tym samym okresie wiec nie wiem jak to mozliwe.
A plony to u mnie ok. 65 ton z ha, polaryzacja 17,6