MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

Tak wczesnie jak się tylko da


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

właśnie też myślałem czy nie lepiej zwałować po orce a przed siewem agregat. Tak ziemia musi obeschnąć ale te mrozy ładnie obsuszyły już. A jeśli miałbym siać bezorkowo to odpuścił bym grubera tylko kolega w okolicy ma zestaw do uorawy strip till ale jakoś mnie to nie przekonuje

Edytowano przez piteroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem jak u Was, ale u mnie topniejący snieg plus mocne opady deszczu narazie mocno nawodniły pola... Ale na wiosnę wszystko szybko obsycha. Jak się da to trzeba zawlec, żeby zatrzymać jak najwięcej tej wilgoci.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Panowie mam problem.Otóż Rok temu na wiosnę prykałem pszenice Apyrosem.Nie planowałem siać tam buraków ale jednak...Wg etykiety buraki po apyrosie można siać po 24 miesiącach.Siał ktoś z Was po12-tu? Każda odpowiedź będzie pomocna,bo siewy tuż tuż ,a znaków zapytania mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Ciężko powiedzieć my zasialismy kiedyś po jęczmieniu zimowym który wymarzł a pryskany był bizonem i byla tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
34 minuty temu, pawel177 napisał:

Panowie mam problem.Otóż Rok temu na wiosnę prykałem pszenice Apyrosem.Nie planowałem siać tam buraków ale jednak...Wg etykiety buraki po apyrosie można siać po 24 miesiącach.Siał ktoś z Was po12-tu? Każda odpowiedź będzie pomocna,bo siewy tuż tuż ,a znaków zapytania mnóstwo.

Kiedyś przy miedzy pas około 2m opryskałem pszenicę Apyrosem. W następnym roku buraki powschodziły, ale do kopania wyginęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
22 minuty temu, kamieniec napisał:

tomek 73 jak wychodzi Ci planowanie tylko po gruberze?

Co to jest planowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No chyba. Normalnie średnia z wyliczeń w cukrowni z ostatnich lat 68, w tamtym roku tylko 50 mi  wyszło, ale cuda na polu miałem, i tak na mniej liczyłem. A burakiem nie przejmuję się jest to jest, mam go tylko 5 ha, bo tak.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
dzis odebrałem 8 jednostek KWS Sukcesja. w zeszlym roku mi się spisały oby w tym roku też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Też czekam na nasiona, miały być w tym tygodniu.

Panowie, zamiast saletry sypał ktos saletrosan na drugą dawkę? Czy to zły pomysł?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
3 godziny temu, kuba24051 napisał:

na drugą dawke tzn?

Pierwsza jest przed siewem pod agregat, a druga przed zwarciem rzędów, tak?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pod agregat też daje saletrzak. Zostało mi saletrosanu z rzepaku i się zastanawiam czy nie dac na burak, ale z kolei żeby znów miejscowo nie obniżyć za bardzo ph siarką. Może wypowie się ktoś mądrzejszy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7
Cytat

 

kolego albert1991 ja miałem odmianę Tapir przez ostatnie 2 lata i byłem bardzo zadowolony w tym roku też wziąłem Tapira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

do mnie przyszły Vangelis -Strube  i Armesa- Hilleshog (Syngenta). Uprawiał ktoś te odmiany?

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

A ktoś z kolegów miał odmianę  AMAZONIA . Proszę o opinię jak zdrowotność plonowanie z góry dziękuję. W zeszłym roku miałem  odmianę Sukcesja same pozytywy plonowanie 80 t/ha jeden zabieg na chwiścika.

Przed chwilą, sawka71 napisał:

A ktoś z kolegów miał odmianę  AMAZONIA . Proszę o opinię jak zdrowotność plonowanie z góry dziękuję. W zeszłym roku miałem  odmianę Sukcesja same pozytywy plonowanie 80 t/ha jeden zabieg na chwiścika. Wczoraj trochę zaorałem 3,5 ha jak przymrozek zaczął ścinać pięknie się sypało a gdzie były bagna bez problemu przejeżdżałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

A co możecie powiedzieć o nasionach Bravura od syngenty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak wykonac scieszki w burakach siewnik 2,7m opryskiwacz  15 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

co do odmiany Amazonia sasiad mial wyglądem super kolor ciemny zdrowy liść ale co do polaryzacji to jakaś pomylka 15.8 przy plonie ok 68t. ja miałem z kws lavende i tu powiem wygladem kiepsko liść jasny mały plon poczatkiem pazdziernika 87t przy 17.6 polaryzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj