MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kris82    77

Parę lat temu część wykopałem neptunem resztę ropą i procent ten sam a spodziewałem się że po ropie powino być ze2% mniej a tu..... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

U nas niektórzy kopią holmerem i tylko obijają liście ale już nie ścinają główek ale nie wiem jaki procent dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja kopię stollem v50 z tym że zawsze ktoś za mną chodzi i poprawia, obcina niedocięte buraki itp i zanieczyszczenia zawsze są w granicach 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja od wielu lat kopię Kleine 5002. Obtłuczone korzenie, nisko ścięta główka, idealnie działający czyszczacz. inspektor jak ogląda moją pryzmę to twierdzi, że ogławianie można za wzór stawiać. Co z tego jak co roku ładują mi 9-10%. W tym roku ciekawostka, bo jedną pryzmę miałem z pola, gdzie gleba lekka, troszkę nawet piaszczysta a druga pryzma kilometr dajej na cięzkim ile i glinie. Myślicie, że były różnice w zanieczyszczeniach? Nikt chyba nie wie jak określają te procenty w Krasnymstawie. Robią co chcą.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

W tym roku to juz Krasnystaw przesadza z tymi zanieczyszczeniami. U mnie 9 procent a u sasiada ktory ma pole obok dowalili 15 , buraki kopane tym samym kombajnem w tym samym okresie wiec nie wiem jak to mozliwe.

A plony to u mnie ok. 65 ton z ha, polaryzacja 17,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Też odstawiam buraki do Cukrowni Krasnystwaw i zauważyłem tak:

1. nie ma znaczenia jak się te buraki ogłowi i tak jeden procent walą.

2, Pryzma z jednego pola jedna odmiana buraka idealna na całym polu a na samochodach cukier 1,5% wahania

Co to ma być? skąd takie coś ? ja nie rozumiem lecą w kulki. Jednemu na wiosce walną cukier że ktoś miał dobry tam a reszta całkiem w dół i lipa. gońcie dalej królika hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ja też do Krasnegostawu i miałem zanieczyszczenie 9,6% sąsiad miał tylko 7 % za to cukier u mnie 17,5 u niego 16. Nie wiem skąd taka różnica jak pola od siebie góra 300m. I na łączonych miałem pierwszym i ostatnim zanieczyszczenie takie same a cukier 16 i 16,2. Jakoś to wszystko dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zawartość cukru badana w cukrowniach to jak los w lotka :P


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

losktos zgadzam się z tobą te badania są robione ale wyniki nie wiem czy są jakoś miarodajne, buraki z jednego pola nawożone wszystkie tak samo i chronione, kopane w jednym dniu a różnica w próbach wynosi do 1,3 % nie wiem jak oni to badają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Nie tylko u was tak jest, u mnie wykopał 1ha i powiedziałem kierowcy kombajnu żeby maxymalmnie wysoko liście ogławiał, na pryźmie było troche buraków z "grzywą" a zanieczyszczenie takie same jak na tych "czystych". U znajomego załadowli kilka tirów bezpośrednio z kombajnu i zanieszczyszczenie takie same. Wszędzie jest "totolotek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

te badania to jest poprostu los.. Wystarczy że szpica do pobierania próby trafi na jakąś chałde liści lub ziemi która gdzieś tam na samochodzie zawsze się trafi i już procent w góre, a cukier w dół. Nie jeden u nas już kopał buraki pod koniec października które były praktycznie do końca zieloniutkie a cukier 15.

Niestety, ale w tym kraju chłop zawsze po d*pie dostaje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ja w tym roku po d*pie dostałem z tymi całymi zanieczyszczeniami. Zanieczyszczenia na poziomie 19-20 %. Nie mówie że korzenie były czyste, ale to już drobna pszesada. Pszynajmniej polaryzacja w granicach 17,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

coś nie tak 19-20% czym one były kopane ze tak duzo aż sie wierzyć nie chce


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

jest mi trudno uwierzyć ,że aż takie zanieczyszczenie,może nie dogłowione były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

a moje pojechały do cukrowni w czwartek 13 grudnia, 23 dni później niż planowano..... Cukrownia w Środzie (P&L) skończy kampanię w połowie lutego.....

plon na poziomie 80 ton/ha

polaryzacja 18,69%

zanieczyszczenia 10,7%

Współczuję wszystkim którzy jeszcze nie odstawili buraków, bo jak się przejeżdża obok pryzm to już je czuć....Ocieplenie, które przyszło niczego dobrego nie przyniosło. I może dlatego zanieczyszczenie może być wyższe. Ze względu na rozmrożenie zamarzniętych buraków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekb37    0

Ja to przerabiałem w 2009r, zgodnie z planem miały być odebrane 9 grudnia, po tym terminie przyszły mrozy -20, następnie ocieplenie do +10 a w czasie odbioru 3 stycznia -10, To była jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Panowie zanieczyszczenia do w próbie cukru nie mają nic wspólnego. Ale fakt u mnie to z pola na którym była jedna odmiana takie same nawozy burak jednolity wahania w cukrze do 2% no to przesada. Uważam że źle się dzieje że plantator nie może mieć wglądu w te próby, powinien być balkonik jakiś tam z którego widać jak pobierają próby itp wywieszona norma wg której jest próba przeprowadzana. Bo to są nasze pieniądze. Przy tej cenie pszenicy i kukurydzy burak jest coraz mniej atrakcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Trochę nie na temat ale mam do sprzedania w idealnym stanie kombajn do buraków KLEINE 3000 sprzedam w cenie złomu a wiecie dlaczego ..... nie ..... to sie domyślcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scrooge    1

Buraki odstawione 17 grudnia- cukrownia Malbork.Odmiana Huzar, siew 28 marca,zbiór 2 grudnia(!) Grimme Maxtron,wydajność 78 t/ha, polaryzacja od 16,53% do 17,97%,średnio 17,17%, zanieczyszczenia od 8,51% do 15,36%, średnio 11,93%.Pryzma była przemarznięta na ok.1 m wgłąb i "fadromka" musiała ją po bokach zruszyć, aby "mysz" mogła ładować buraki.Kampania ma potrwać jeszcze ok.miesiąc,bo plony są rekordowe,a pozakwotowe buraki też trzeba przerobić i cukrownia obecnie ma ponad 2 tygodnie opóźnienia w stosunku do zaplanowanych odstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Miałeś okrytą pryzmę moje czekają już 45 dni na pryzmie miały pojechać 12 grudnia a teraz nie wiadomo czy w tym roku ich wezmą ale czy te buraki się nie zepsuły są okryte włókniną to może nie przemarzły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

no proszę...krasnystaw stać na to aby podnieść cenę za buraki kwotowe.gratuluje plantatorom cukrowni.

a mam pytanie: gdzie się zgłosić aby zakontraktować na następny rok właśnie w Krasnymstawie na zasadzie wydzierżawienia limitu od plantatora który nie sieje buraków od kilku lat (przestał obrabiać pole) ale cały czas ma limit w tej cukrowni??

kontakt prosze pisać albo przesłac mi na PW.

zaznaczę że do cukrowni mam 40km i obok mnie sporo ludzi z moich okolic oddaje tam buraki...pozdrawiam

 

a na marginesie.... a żeby ta cukrownia sudzucker upadla.. ja dla niej juz nie sieję...nawet sprzedam limit do niej... kto chetny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

buraki kopane stollem v 202 od 12 listopada, odbiór 20.11, wydajność 50t/ha, polaryzacja 17,8 zanieczyszczenia 8,9 %

 

 

kupię limit KSC Krasnystaw jak ktoś chętny pisać na PW, ewentualnie wie czy ktoś znajomy ma do sprzedaży :)

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj