MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bambi14    96

mozna mieszac siarczan magnezu, mangan i bor z insektycydem? jaki wybrac? zwykly pyretroid wystarczy czy potrzeba jakis dimetoat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie mam problem z rumianem polnym albo albo muranom bezwonnom w burakach.Wykonałem w burakach trzy zabiegi kosynierem i betanalem po litrze na hektar i niema chwastów oprócz tej murany albo rumianu sam nie wiem co to jest bo ciężko rozróżnić.Dwa tygodnie pryskałem jeszcze samym  Lontrel 300 SL w dawce 0.4/ha i nie widać wielkich efektów oprócz poskręcania chwastu. Przypomnę że rzędy buraków zakryły ziemię.I nasuwa mi się pytanie czy

Safari® 50 WG zwalczy to dziadostwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Panowie -pytanie do tych co siali polskie nasiona Fantazja.Jaka obsada,wschody itd.U mnie są jeszcze miejsca,gdzie nasiono siedzi w glebie i nawet nie ma kiełka.

Prawie 60 dni od siewu.Na jednym kawałku na wierzchu jest 3 na 10 roślin.Sucho jest ale dziwne,że  w rzędzie wyszła co 3 roślina.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Obejrzyj dokładnie te nasionka czy  nie są pęknięte, choć teraz już tego może być nie widać. U mnie w tym sezonie też spore braki w obsadzie choć tragedii nie ma.

Siałem 2 gatunki z dwóch różnych firm. Buraki tak normalnie wschodzą 10-14 dni. W tym roku siałem jak było b. ciepło i szybko wystartowały a potem nastąpiło to długie ochłodzenie. Obserwowałem buraki, bo mam je tuż obok podwórka. Te które przed zimnem (przymrozki raz -5 i raz -3) zdązyły puścić listki poradziły sobie. A te które nie zdążyły wyjść spod ziemi w dużej części wypadły. wykiełkowały ale uschły im kiełki po prostu. Nie wiem czy od zimna czy zgorzel czy jeszcze coś innego. I nie zależało to od odmiany czy producenta nasion. Znajomi którzy siali po mnie ok 1.5 tygodnia mają niemal idealne wschody. U mnie było za to widac, że zdecydowanie lepiej radziły sobie nasiona pobudzane. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam polskie nasiona finezja i polonia i jakieś w niebieskich otoczkach 2 letnie bo mi brakło na 20 arów i polskie zeszły w 98 % a te niebieskiej otoczce już nie bo wyszły po przymrozkach ale inspektorka mówiła że finezja i polonia są pobudzane przymrozek prawdo podobnie uszkodził kiełki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ile razy i w jakich fazach podawać bor? Co jeszcze warto pomieszać z nim oprócz mocznika i siarczanu magnezu? Dwa razy już podałem, 1,5 i 2,5 litra na ha.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosował ktoś kemifam super koncentrat  i atoplan gdy buraki zakryły 70 % miedzy rowkami na etykiecie pisze że do 8 liści a sprzedawca z wianu twierdzi że można jak nawet takie duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

sprzedawca w wia-lanie nie jest żadnym znawcą ani praktykiem. To zwykły podawacz środków, tylko dziadek na rynku ma wiedzę o środkach i jego warto słuchać, jeśli chodzi o sklepy w naszej okolicy. Ale w tym wypadku może mieć rację ten koleś, swoją drogą to nie lubię zakupów w wia-lanie...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też nie lubie ale tylko tam dostalem coś teraz na buraki ale ja też czytam w internecie jest etykieta i pisze że bez wzglendu na faze rozwojową buraka można stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam Ci sprzedawcy my w burakach juz takie manewry prowadziliśmy że szok

coś wiencej koloego może na temat tego szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

 

Witajcie panowie mam problem z rumianem polnym albo albo muranom bezwonnom w burakach.Wykonałem w burakach trzy zabiegi kosynierem i betanalem po litrze na hektar i niema chwastów oprócz tej murany albo rumianu sam nie wiem co to jest bo ciężko rozróżnić.Dwa tygodnie pryskałem jeszcze samym  Lontrel 300 SL w dawce 0.4/ha i nie widać wielkich efektów oprócz poskręcania chwastu. Przypomnę że rzędy buraków zakryły ziemię.I nasuwa mi się pytanie czy

Safari® 50 WG zwalczy to dziadostwo?

 

Mi też rumianek został. Podałem 0,2 lontrelu i 30 gram safari, atoplan 0,5 l,tak mi doradca doradził, dzisiaj byłem na 4 dzień po oprysku i rumianek żółty, i pada widać że podziałały środki bardzo dobrze. Jestem w 100% zadowolony. 

5 dzień jak poszedł kemifarm 2 l/ha i atoplan 0,5  na komosę i żółknię, dostała plamy, mam nadzieję że pójdzie spać.

Dwa lata temu pryskałem buraka po zakryciu  rzędów safari 30 g i kemiron 0,2 na rzepak który miał 20 cm i spaliło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Dzisiaj przed południem byłem sprawdzić to moje marne poletko z 30% wschodami.Między burakami co mają po 8 liści pojawiły się buraczki w fazie liścieni i co najwyżej 1 liścia.I jak to teraz potraktować ?jak to pryskać? Te co wyszły miesiąc temu czekają na 3 zabieg.A te malutkie ten zabieg może zabić.

Chwasty rosną i boję się,że 3 zabieg planowany z safari uszkodzi je.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

A ile dasz safari? Sąsiad dał kiedyś 18g w pierwszym zabiegu i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

bo wia lan ma drogo i kazdy kupuje u nich na ostatku jak wszedzie braknie, ja osbiscie polecam chemirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

A ile dasz safari? Sąsiad dał kiedyś 18g w pierwszym zabiegu i nic się nie stało.

 

Ma to wyglądać tak

0,25l kemiron 1l kemifam 1.3 goltix tytan 100g venzar i 20g safari.

Dużym burakom nic nie będzie,nie raz tak robiłem.Nie wiem jak będzie z małymi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można prysnąć czymś jeszcze buraki na przytulie czepną? buraki zakryły ok 80 ziemi a jest jej całkiem sporo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

prysnąć zawsze można, ale co to da to sam zobaczysz, przytulia pewnie duża, więc końską dawkę trzeba by dać = duży koszt+ jakiś tam wpływ na buraki..

u mnie w jednym miejscu wyskoczyło dosyć sporo komosy, gdzie jak pryskałem półtora tygodnia temu to jej w ogóle nie było w tym miejscu, dziwne.. ale i tak na kawałek trzeba ruszyć motykolem bo mam burakochwasty, więc się od razu i tego pozbędzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Historia mojego buraku pierwsza fota 11.05 post-23807-0-45484800-1497503990_thumb.jpg
24.05post-23807-0-57311800-1497504104_thumb.jpg
03.06post-23807-0-12996100-1497504524_thumb.jpg
06.06 tu skok kosmicznypost-23807-0-70273600-1497504663_thumb.jpg
I 14.06post-23807-0-29886300-1497504726_thumb.jpg
Zdjęcia 3,4,5 robione praktycznie w tym samym miejscu

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

post-23807-0-98104500-1497513176_thumb.jpg
Jak widać mogą nie rosnąć. Zdjęcia sąsiada buraku oddalonego 150m od mojego i siany 10dni wczesniej także kto sieje buraki wie że ziemia to nie wszystko bo na sukces w burakach jest bardzo dużo składowych plus aura

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj