MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozik251    9

Moim zdaniem niema sensu dodawać adiuwantów w tym roku przypaliłem buraki.Koszt ten co zmniejszysz  dawki to pochłonie adiuwant takie jest moje zdanie.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Jakie adiuwanty dodajecie do herbicydow żeby poprawić ich działanie??

To zależy jakie herbicydy zastosujesz np.safari + betanal max pro tutaj zbyteczny jest trend dodawany przy safari bo można przyalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Olstick 90 EC lub Adpolan Bio dawki herbicydów mocno obcięte plus Asahi SL

Czysto 7 czerwca, buraki siane 5 kwietnia  ładnie rosną tylko dziki niszczą

[galleryimg=694192]

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To zależy jakie herbicydy zastosujesz np.safari + betanal max pro tutaj zbyteczny jest trend dodawany przy safari bo można przyalić

Musze wyjechać z Lontrelem bo mi rumian gdzie nie gdzie przepuściło i jest już duży dlatego chciałem dodać jakiś adiuwant żeby lepiej go wzięło. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja dzisiaj wjeżdżam lontrelem, ale polecili mi żeby dać 0,2  lontrelu plus 30 gram safari i atoplan 0,5 a nawet 1 litr.

lontrel nie zbyt bierzę rumianek, sam osobiście sie przekonałem po oprysku ręcznym opryskiwaczem, z 50 metrów kwadratowych pryskałem,  rumianek  tak sobie  wzieło, burak przypalony, ale ostrożeń to padł.

Doradca który bardzo dużo zajmuje się burakiem, doktorem go  w firmie nazywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A takie pytanie jeszcze. Lontrel ma komosę białą w średnio wrażliwych i czy da radę ją zwalczyć czy jednak trzeba szukać inny środek na komosę? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj pryskałem komosę, Tydzień temu poszedł kemifam 320 1 litr plus asystent  0,1  i nie zbyt podziałał  wczoraj kemifam 320  2 litry i 0,5 atpolan. Dzisiaj  lontrel i safari za dwa dni  gramicyd na perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Do Safari - Olstick 90 EC lub Atpolan Bio nie Atpolan 80 EC Najlepiej dwa zabiegi w krótkich odstępach po naście gram plus adiuwant

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Do Safari - Olstick 90 EC lub Atpolan Bio nie Atpolan 80 EC Najlepiej dwa zabiegi w krótkich odstępach po naście gram plus adiuwant

Kolego a mogę dodać Atpolan 80EC do Lontrelu? Jak tak to jakie zastosować tego Atpolanu i Lontrelu? Zalezy mi na zwalczeniu rumianu i rdestu bo gdzie nie gdzie jest mocno wyrośnięty. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koedzy mam problem na jednym kawałku wyrasta mi komosa i to bardzo dobrze sie jej schodzi mimo że dałem 3 razy betanal venzar do 2 i 3 zabiegu po 0.2 l ha safari i goltix też był w tej mieszance i teraz  nie wiem czy  dać jeszcze raz venazaru czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na komosę teraz dawałem 2 litry kemifarmu 320 , i atoplan 0,5 l/hamiała  do 10 cm, ale bardzo mało takiej było, tydzięn temu 1 litr poszedł i nie dało rady.

Rumian  osobno safari 30 gram lontrel 0,2 i atoplan 0,5 bo ten lontrel nie zbyt rumian biarzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

co dać na fiołka polnego bo tylko on został na polu po 4 zabiegach?

jedynie goltix ma najwieksze dzialanie na fiolek polny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

warto jechać dziś wieczór dokarmiać dolistnie buraki siarką , magnezem , borem gdy zapowiadają jutro od 8 do 16 opad w sumie 5 l / m2  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

wczoraj opryskalem kemifam 1.3 + jednoliscienne targa super 1l, czy moge dzis jechac z odzywkami czy zaczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, po ostatnich ulewnych deszczach na dołkach przez 2 dni stała woda i widać że buraki tam przychamowały. Czym je opryskać żeby troche ruszyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Na komosę teraz dawałem 2 litry kemifarmu 320 , i atoplan 0,5 l/hamiała  do 10 cm, ale bardzo mało takiej było, tydzięn temu 1 litr poszedł i nie dało rady.

Rumian  osobno safari 30 gram lontrel 0,2 i atoplan 0,5 bo ten lontrel nie zbyt rumian biarzę

 

daj znać jaki efekt i po jakim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Witam, wyszlo mi sporo bodziszka w burakach, w sklepie rece rozkładają, co byscie polecili zeby chociaz jego przychamowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie pomuszcie co doradzicie na komose tylko że buraki mają już 70 % zakrytych miedzyrzędzi a na zachwaszcznie wturne dałem po 0.2 l venzaru do 2 i 3 zbiegu  a i tak rosnie a zobaczyłem ją dopiero w czwartek bo pryskałem na jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też ma problem z bodziszkiem drobnym pryskałem nawet safari i nie pomomogło chyba tylko kemiron 0.5 l na ha ale nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja chyba dam jeszcze raz safari 30 g na ha i powino spalić te komose bo z tego co czytam to venazar może mieć problem już z taką

 


bo niektóra ma z 5 cm wyskości już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj