MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

MichalP    59

Witam mam 3 pytania:

1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa

2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał

3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w Lubelskim za samojezdny kombajn + jeden zestaw wożący cena waha się od 800 zł/ha do nawet 1000 zł/ha. W tym roku poobniżali ceny bo były dość dobre warunki w porównaniu z rokiem ubiegłym.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

było by za pięknie jak by rolnik miał w ręku własny limit i zasadniczo tak powinno być , nie uda ci się odejść do innej cukrowni bo limit jest przypisany do konkretnych cukrowni , a rolnik co najwyżej może zrezygnować z produkcji a nie przejść z uprawa do innej ..... ;) mi też się wiele rzeczy nie podoba w burakach , często się dokłada do interesu , ale sieje tylko i wyłącznie ze względu na zmianowanie .... i ja wole wykopać na wczesną dostawę tj. 10 wrzesień i zebrać 40-50 ton niż czekać na grudniowy czy styczniowy termin ..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.

a co Ci się nie podoba w Glinojecku? Jaki masz limit? Kiedy Ci zabierają buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

ja wykopałem swoim neptunikiem 5ha w około tydzień z przerwami do 28 pazdz a że miałem w dwóch kawałkach to na pierwszym rośnie pszenica od 22 a na drugim od 29 ;) a zabrali msc później ale zawsze wykopane. Lekkomyślność i monopolizm prywatnych firm obsługujących doprowadza do takich sytuacji jak mamy w tym roku , w końcu to centralna Europa z klimatem takim jak powinien być a nie Francja czy Anglia ze można planować sobie do stycznia zbiór no ale ludzie uczą się na błędach sadze ze w przyszłym roku już nikt tak nie będzie zwlekać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Swiętokrzyskie 800 zl bez odwożenia.

Co do opłacalności to tak jak jeden z kolegów pisze tylko zmianowanie no i w programie rol,zrównoważonym pomaga dobrać płodozmian.Najgorsze to że nie możesz decydować o limicie własnym i te odbiory w okolicy Bożego narodzenia tak jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Nie wiem jak w Was ta ropa kopie, ale u nas we wsi przyjechali do jednego rolnika kopać ropą to wygonił ich z pola... Dosyć że buraków nie obgławiał (prawie na każdym sporo liści) to za nim można by zbieraćna przyczepe... ;) Może to wina ustawień czujników tego nie wiem, ale po tym incydencie więcej go u nas w okolicy nie widziałem...

Helmer jeszcze jako tako sobie radził o ile nie było za mokro. Najlepszy Gromme, ale do niego ogromne kolejki.

A na tą pogodę co za oknem to i Grimme pownie nie pomoże... :)


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

co do glinojecka.

1. termin odbioru szkoda, że nie styczeń:/

2. osoba która jest naszym "opiekunem"

3. bądź co bądź za wszystko musimy płacić, ich myśl przewodnia to chyba: jak tu zrobić żeby jak najwięcej z rolnika wydoić.

 

Myślę że to chyba ostatni rok siania buraków bo odechciewa się już tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Swiętokrzyskie 800 zl bez odwożenia.

Co do opłacalności to tak jak jeden z kolegów pisze tylko zmianowanie no i w programie rol,zrównoważonym pomaga dobrać płodozmian.Najgorsze to że nie możesz decydować o limicie własnym i te odbiory w okolicy Bożego narodzenia tak jak teraz.

Chyba żartujesz że nie ma opłacaalności, nie wiem jak ty to robisz? u mnie buraki wychodzą lepiej niz zboża i rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Trzeba pamiętać też o dopłacie.Najbardziej wkurza mnie to że ci co zrezygnowali z uprawy też biorą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

glinojeck czyli P&L TO UMNIE W CUKROWNI GOSTYN Jeszcze lepszy cyrk ledwo kampanie rozpoczeli to cukrownia siadła jakis kocioł pekł i 2 tyg nie brali cały harmonogram dostaw sie poprzesuwał ja mam odbiór ok 20 grudnia a kopałem 3 dni temu ropą naszczescie zdazyłem przed śniegiem


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Do poosa tak jak mówi hoodowca dopłaty cukrowej to można nie liczyć bo nie ważne czy siejesz jeżeli w odpowiednim czasie uzyskałeś uprawnienia do niej.A spróbuj to policzyć jak byś miał zaczynać teraz,np.młody kup limit i siej bez dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Bez dopłaty? zostaną się wysłodki z interesu.;) Na buraki jest duży nakład, opryski drogie, przy tych cenach, bez dopłaty, najmując kombajn to interes życia...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

u nas ropa ani holmer nie dojechał od miesiąca już jadą taka mam organizacja cukrownia Glinojeck ale co zrobić u nsa jest jeszcze na rope okuło 100 hektarów nie wykopane i cukrownia obiecuje i słowa nie dotrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Do poosa tak jak mówi hoodowca dopłaty cukrowej to można nie liczyć bo nie ważne czy siejesz jeżeli w odpowiednim czasie uzyskałeś uprawnienia do niej.A spróbuj to policzyć jak byś miał zaczynać teraz,np.młody kup limit i siej bez dopłaty?

O dopłacie to ja nawet nie wspominałem, bo jak bym jeszcze to dodał to juz by nie było co rozmawiać o opłacalności, w zeszłym roku dokupiłem limit, dopłate mam tylko do połowy limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danel60    0

widzę że wszędzie są problemy ze zbiorem buraków cukrowych nasza cukrownia nie wykopała 400ha ja mam 6 ha/cukrownia zobowiązała się zebrać w ramach kompleksowej obsługi/u nas śnieg po pas i blado to widzę czy się uda wykopać jesteśmy po rozmowie z prawnikiem powiedział nam że to cukrowni wina i powinni wywiązać się z kontraktu,poza tym cukrownia musi być ubezpieczona a tak na marginesie to w tym roku wypłacono 98mlzł dewidendy dla akcjonariuszy!!!

 

jeżeli chodzi o opłacalność to zależy jaka jest wydajność z ha w ubiegłym roku miałem 70t z ha i cena była dobra i dlatego większość rolników powiększyło kontraktację i dostali w plecy w tym roku jeszcze nie wiadomo jak to się skończy po tragicznych żniwch przyszła ciężka jesień naprawdę można się załamać jak ktoś ma spłaty kredytów a kto ich nie ma!!!

 

widzę że wszędzie są problemy ze zbiorem buraków cukrowych nasza cukrownia nie wykopała 400ha ja mam 6 ha/cukrownia zobowiązała się zebrać w ramach kompleksowej obsługi/u nas śnieg po pas i blado to widzę czy się uda wykopać jesteśmy po rozmowie z prawnikiem powiedział nam że to cukrowni wina i powinni wywiązać się z kontraktu,poza tym cukrownia musi być ubezpieczona a tak na marginesie to w tym roku wypłacono 98mlzł dewidendy dla akcjonariuszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    117

Panowie jaki procent mieliście zanieczyszczen buraków po zabraniu oczyszczarką? u mnie z tej samej pryzmy brali 10 a nawet 18 procent. Cukrownia Glinojeck. Złodziejstwo w biały dzień!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

u mnie od 8 z przecinkiem do 11 z przecinkiem średnio 10 wyszło cukrownia Nakło,

a u Ciebie może trafił się kamień i dlatego wyszło aż tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    117

Z pól na których nie ma w ogóle kamieni brali po 14procent tam gdzie było kamieni sporo 10 ale i po 18 tez było wiec biorą jak im sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Panowie jaki procent mieliście zanieczyszczen buraków po zabraniu oczyszczarką? u mnie z tej samej pryzmy brali 10 a nawet 18 procent. Cukrownia Glinojeck. Złodziejstwo w biały dzień!!!!

 

Mi dzisiaj wprowadzili dane do systemu i z nich wynika ze z jednego tira wzięli 24% !!!!

A średni procent to prawie 16% brudu!!

Polaryzacja 15,55%

Paranoja przez ten procent brudu bardzo duuzo straciłem, a do tego w miejscu po pryzmie zostało około 10 ton buraków! bo maszyna nie mogła podebrać a urządzenie do podrzucania nie chciało podrzucać bo ono niby od tego nie jest!

 

Cukrownia Glinojeck w tym roku leci naprawdę w kulki. Buraki kopane spod śniegu i jeszcze do tego takie procenty.

Już dzwoniłem do cukrowni żeby mi wyjaśnili czemu taki procent.

 

Pierwszy raz coś takiego nam się przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Buraki w tym roku to paranoja.

U nas wlkp wzieli z zeszły piątek. Kierowcy sie jacys pazerni zrobili. Chciałem jednemu dać 20zł na flaszke zeby procent miec mniejszy to mnie wyśmiał!! Znajomy dawał każdemy po 50zł!! To jego procent nie przekroczył 14.

Tak to jest w Polsce jak nie posmarujesz to nie pojedziesz.

 

Co do opłacalności to któryś tu kolega twierdzi że jemu sie buraki opłacaja! Ja powiem tak mam 2ha buraków na czysto miałem 105 ton. Bo odliczeniu wszystkiego, nasion, balotowanie wysłodków itd wyszedłem 9545zł na czysto.

Kolega który obok mnie ma seler tez 2ha skasował 80 tys zł. Po odlczeniu wszystkiego 63.000 zł na czysto.

Czy buraki sie opłacaja powiedzcie sami???


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

To ja proponuje,drogi kolego Petekw,abyśmy wszyscy zamiast buraków zaczęli uprawiać selera,wtedy na pewno korzystnie to wpłynie na jego cenę o ile oczywiście wogóle uda nam się to gdzieś sprzedać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj