Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1647 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:35

Buraki cukrowe kilka pytań Witam mam 3 pytania:
1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 16:56
  •  

#2 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 07:18

Buraki cukrowe kilka pytań U nas w Lubelskim za samojezdny kombajn + jeden zestaw wożący cena waha się od 800 zł/ha do nawet 1000 zł/ha. W tym roku poobniżali ceny bo były dość dobre warunki w porównaniu z rokiem ubiegłym.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#3 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 08:33

Buraki cukrowe kilka pytań U Nas 800 zł/ 1 ha za kombajn "Ropa"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 08:45

Buraki cukrowe kilka pytań było by za pięknie jak by rolnik miał w ręku własny limit i zasadniczo tak powinno być , nie uda ci się odejść do innej cukrowni bo limit jest przypisany do konkretnych cukrowni , a rolnik co najwyżej może zrezygnować z produkcji a nie przejść z uprawa do innej ..... ;) mi też się wiele rzeczy nie podoba w burakach , często się dokłada do interesu , ale sieje tylko i wyłącznie ze względu na zmianowanie .... i ja wole wykopać na wczesną dostawę tj. 10 wrzesień i zebrać 40-50 ton niż czekać na grudniowy czy styczniowy termin ..... :)

#5 Share marcinursus3512

marcinursus3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:interesuje się maszynami rolniczymi,hodowla bydła mlecznego

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:00

Buraki cukrowe kilka pytań U nas za zestaw Holmer+case z tandemem brali 650-800 zł z ha.
@1piotr1 ma racje.

#6 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:16

3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.

a co Ci się nie podoba w Glinojecku? Jaki masz limit? Kiedy Ci zabierają buraki?

#7 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:18

Buraki cukrowe kilka pytań ja wykopałem swoim neptunikiem 5ha w około tydzień z przerwami do 28 pazdz a że miałem w dwóch kawałkach to na pierwszym rośnie pszenica od 22 a na drugim od 29 ;) a zabrali msc później ale zawsze wykopane. Lekkomyślność i monopolizm prywatnych firm obsługujących doprowadza do takich sytuacji jak mamy w tym roku , w końcu to centralna Europa z klimatem takim jak powinien być a nie Francja czy Anglia ze można planować sobie do stycznia zbiór no ale ludzie uczą się na błędach sadze ze w przyszłym roku już nikt tak nie będzie zwlekać Pozdrawiam

#8 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:19

Buraki cukrowe kilka pytań Swiętokrzyskie 800 zl bez odwożenia.
Co do opłacalności to tak jak jeden z kolegów pisze tylko zmianowanie no i w programie rol,zrównoważonym pomaga dobrać płodozmian.Najgorsze to że nie możesz decydować o limicie własnym i te odbiory w okolicy Bożego narodzenia tak jak teraz.

#9 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:22

Buraki cukrowe kilka pytań Nie wiem jak w Was ta ropa kopie, ale u nas we wsi przyjechali do jednego rolnika kopać ropą to wygonił ich z pola... Dosyć że buraków nie obgławiał (prawie na każdym sporo liści) to za nim można by zbieraćna przyczepe... ;) Może to wina ustawień czujników tego nie wiem, ale po tym incydencie więcej go u nas w okolicy nie widziałem...
Helmer jeszcze jako tako sobie radził o ile nie było za mokro. Najlepszy Gromme, ale do niego ogromne kolejki.
A na tą pogodę co za oknem to i Grimme pownie nie pomoże... :)

It's My Life...

JD...

#10 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 02 grudzień 2010 - 10:52

Buraki cukrowe kilka pytań co do glinojecka.
1. termin odbioru szkoda, że nie styczeń:/
2. osoba która jest naszym "opiekunem"
3. bądź co bądź za wszystko musimy płacić, ich myśl przewodnia to chyba: jak tu zrobić żeby jak najwięcej z rolnika wydoić.

Myślę że to chyba ostatni rok siania buraków bo odechciewa się już tego wszystkiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 13:38

Swiętokrzyskie 800 zl bez odwożenia.
Co do opłacalności to tak jak jeden z kolegów pisze tylko zmianowanie no i w programie rol,zrównoważonym pomaga dobrać płodozmian.Najgorsze to że nie możesz decydować o limicie własnym i te odbiory w okolicy Bożego narodzenia tak jak teraz.

Chyba żartujesz że nie ma opłacaalności, nie wiem jak ty to robisz? u mnie buraki wychodzą lepiej niz zboża i rzepak.

#12 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:32

Buraki cukrowe kilka pytań Trzeba pamiętać też o dopłacie.Najbardziej wkurza mnie to że ci co zrezygnowali z uprawy też biorą kasę

#13 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:26

Buraki cukrowe kilka pytań glinojeck czyli P&L TO UMNIE W CUKROWNI GOSTYN Jeszcze lepszy cyrk ledwo kampanie rozpoczeli to cukrownia siadła jakis kocioł pekł i 2 tyg nie brali cały harmonogram dostaw sie poprzesuwał ja mam odbiór ok 20 grudnia a kopałem 3 dni temu ropą naszczescie zdazyłem przed śniegiem
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#14 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:32

Buraki cukrowe kilka pytań Do poosa tak jak mówi hoodowca dopłaty cukrowej to można nie liczyć bo nie ważne czy siejesz jeżeli w odpowiednim czasie uzyskałeś uprawnienia do niej.A spróbuj to policzyć jak byś miał zaczynać teraz,np.młody kup limit i siej bez dopłaty?

#15 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:00

Buraki cukrowe kilka pytań Bez dopłaty? zostaną się wysłodki z interesu.;) Na buraki jest duży nakład, opryski drogie, przy tych cenach, bez dopłaty, najmując kombajn to interes życia...

It's My Life...

JD...

#16 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:01

Buraki cukrowe kilka pytań u nas ropa ani holmer nie dojechał od miesiąca już jadą taka mam organizacja cukrownia Glinojeck ale co zrobić u nsa jest jeszcze na rope okuło 100 hektarów nie wykopane i cukrownia obiecuje i słowa nie dotrzymuje

#17 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:06

Do poosa tak jak mówi hoodowca dopłaty cukrowej to można nie liczyć bo nie ważne czy siejesz jeżeli w odpowiednim czasie uzyskałeś uprawnienia do niej.A spróbuj to policzyć jak byś miał zaczynać teraz,np.młody kup limit i siej bez dopłaty?

O dopłacie to ja nawet nie wspominałem, bo jak bym jeszcze to dodał to juz by nie było co rozmawiać o opłacalności, w zeszłym roku dokupiłem limit, dopłate mam tylko do połowy limitu.

#18 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 20:11

Buraki cukrowe kilka pytań Nie rozumiem jak wam się może nie opłacać, jak u mnie wychodzi to bardzo dobrze na plus. Wytłumaczcie mi to.

#19 Share danel60

danel60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:19

Buraki cukrowe kilka pytań widzę że wszędzie są problemy ze zbiorem buraków cukrowych nasza cukrownia nie wykopała 400ha ja mam 6 ha/cukrownia zobowiązała się zebrać w ramach kompleksowej obsługi/u nas śnieg po pas i blado to widzę czy się uda wykopać jesteśmy po rozmowie z prawnikiem powiedział nam że to cukrowni wina i powinni wywiązać się z kontraktu,poza tym cukrownia musi być ubezpieczona a tak na marginesie to w tym roku wypłacono 98mlzł dewidendy dla akcjonariuszy!!!

jeżeli chodzi o opłacalność to zależy jaka jest wydajność z ha w ubiegłym roku miałem 70t z ha i cena była dobra i dlatego większość rolników powiększyło kontraktację i dostali w plecy w tym roku jeszcze nie wiadomo jak to się skończy po tragicznych żniwch przyszła ciężka jesień naprawdę można się załamać jak ktoś ma spłaty kredytów a kto ich nie ma!!!

widzę że wszędzie są problemy ze zbiorem buraków cukrowych nasza cukrownia nie wykopała 400ha ja mam 6 ha/cukrownia zobowiązała się zebrać w ramach kompleksowej obsługi/u nas śnieg po pas i blado to widzę czy się uda wykopać jesteśmy po rozmowie z prawnikiem powiedział nam że to cukrowni wina i powinni wywiązać się z kontraktu,poza tym cukrownia musi być ubezpieczona a tak na marginesie to w tym roku wypłacono 98mlzł dewidendy dla akcjonariuszy!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 21:15

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie jaki procent mieliście zanieczyszczen buraków po zabraniu oczyszczarką? u mnie z tej samej pryzmy brali 10 a nawet 18 procent. Cukrownia Glinojeck. Złodziejstwo w biały dzień!!!!