MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endzit    26

U mnie już wczoraj buraki pojechały do cukrowni Zważywszy na to iż od końca czerwca nie padało tylko średni deszcz popadał 3 dni przed kopaniem i tak jest nieźle- średni plon 56,20/ ha polaryzacja 17% A że to 22 wrzesień jto problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

moje też już na cukrowni plon bardzo dobry ponad 70t/ha ale mam pytania co do płatności za buraki kwotowe i pozakwotowe bo miałem zawieszone kilka lat i nie wiem jak w zeszłym roku wypłacał sudzucker proszę o o odp chodzi mi w ilu transzach płacą i i w jakich terminach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego z tego co pamiętam to są trzy transze, przynajmniej mi tak płacili a mianowicie pierwsza 30 dni po dostarczeniu buraków do cukrowni, druga do końca stycznia i trzecia do 31 marca, jest to udział procentowy i jeszcze zależy czy miałeś nadwyżkę ale pierwsza transza 30 dni od dostawy i wydaje mi się że jest to 80 % kwoty tylko że zaraz na początku odbiją za obsługę, za środki i za nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w sumie wszystko sie zgadza nadwyżkę mam dużą już wszstko wiem pierwsz transz 90 % druga do 31 stycznia trzecia i tutaj są pewne niejasności niby na umowie jest napisane ze pozakwotowe i udział % przechodzi na pierwszą transzę nastepnych buraków ale nie wiem dokładnie czy tak jest


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon78    0

Witam. Mam pewne pytanie..

Siałem w tym roku buraki cukrowe odmiana PASJA. Cały czas nie było po burakach widać, żeby miały jakąś chorobe. Od początku sierpnia zauwazylem na korzeniach chorobe. Stwierdzono że jest to zgorzel. W naszym rejonie chorobe tą stwierdzono u kilku rolników, głównie na tej samej odmianie. Korzenie są tak słabe, że nie da się ich wybierać Neptunem. W moim przypadku ta choroba opanowała ok. 40% plantacji..

Ma ktoś podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

U mnie już wczoraj buraki pojechały do cukrowni Zważywszy na to iż od końca czerwca nie padało tylko średni deszcz popadał 3 dni przed kopaniem i tak jest nieźle- średni plon 56,20/ ha polaryzacja 17% A że to 22 wrzesień jto problem z głowy.

ja mam podobną polaryzację orientujesz sie może jaka może być cena przy takim poziomie cukru 17 .4


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no i mamy mniejszą dopłatę cukrową 52. 44zł

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a może ma ktoś rozliczenie z sudzucker bo kolega podał z KSC


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

a do jakiej cukrowni oddajesz buraki

w moich stronach (zamojszczyzna)nawet 50% cukrowni nie przetrwało, w południowo-wschodniej części Lubelszczyzny są 3 Krasnystaw, Werbkowice i Strzyżów a były jeszcze w Rejowcu Szczebrzeszynie Wożuczynie opolu lubelskim Lublinie i kilka by się jeszcze pewnie znalazło

 

KSC i Suedzucker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

No jak panowie kampania buraczana :D mam pytanie do tych co mają już faktury, czy przez suszę macie zakontraktowaną ilość buraków czy wam brakło? a jeżeli brakło co wtedy dużo odcinają, jakaś kara? nigdy nie miałem za mało, ale teraz widzę że ciut braknie, a jak gadam z ludźmi to każdemu braknie...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jaką przewidujecie pogodę na listopad i grudzień?,zastanawiam się kiedy zacząć kopać,odbiór mam na 6 stycznia cukrownia Ropczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@camry skąd jesteś że 6 styczeń? u mnie 2 razy brali w sylwestra (po miesięcznych poślizgach), teraz niby 20XI ale dziś wionek, skończyłem :D bo chcę pszenicę jeszcze posiać, ale 6.I... to tylko w ropczycach.... a raczej sudzcucker....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jestem z rejonu Kazimierzy Wielkiej (była cukrownia Łubna) niestety ale zawsze ktoś musi być na końcu :( ,raz tylko załapało mnie na sylwestra ,wtedy byłem jako ostatni na którym zakończono odstawę z naszego rejonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bo się dużych plonów spodziewają, zresztą zaczęli już bardzo wcześnie bo na początku września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

u mnie plon wyszedł 62t/ha polaryzacja 16,5%

a cena 142zł .... icon_evil.gif a za poza kwotowe 82zł/t.

tak wyszło w Seudzucker.. mam pytanie czy Wam też potrącili jakieś 3,7% z buraka kwotowego w tej złodziejskiej cukrowni?? ponoć niesprzedali jakiegos cukru z tamtego roku i każdemu potrącili takie coś. czy komuś też zabrali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj