MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

plapla123    8

Kopał ktoś Holmerem po ostatnich opadach w lubelskim  czy daje radę .Jaki procent zanieczyszczenia w cukrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja mieszkam na Podkarpaciu i po niedzielnych opadach ciężko cokolwiek przy burakach zrobić termin mam na 21 listopada, ale wszystkie buraki muszę wywieść  z pul na oddzielną pryzmę blisko drogi i nie wiem jak ja to wywiozę rozwalę chyba wszystkie te drogi  a pogoda raczej się nie poprawi tylko zapowiadają kolejne opady  nie było jeszcze takiej jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wczoraj przebiłem się przez środek na oko 90t/ha rosną już ponad 200 dni Dzisiaj pada śnieg, odbiór mam po świętach, więc może się zdarzyć kilka dni odpowiedniej pogody po ponad miesiącu deszczowej. Najgorsze to odwożenie kopie się elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja kopałem jakieś 2 tygodnie temu. Kopać kopało się dobrze ale z odwozem spory problem był...


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

u nas na borowinie kto został to ma duży problem ,Holmer kolnał i z powrotem ,a o małym  nie ma co marzyć

 u mnie z lekkiej ziemi kopane w połowie października zabrane tydzień temu plon 85 t / ha polryz. 17,7 zanieczyszcz 9,5

takiej wydajnosci jeszcze nie było więc jak ktoś jeszcze ma w ziemi to jak uda się wykopać i nie dowalą zanieczyszczeń to 90-100 t może wyciągnąć,szkoda,że nadwyżka po 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy jak są przerwy w burakach miejscami są powygryzane koła ze jest tylko kilka dużych buraków spowodowane przez dzikie zwierzęta to trzeba liczyć na większe straty przy kopaniu Holmerem czy on takie pojedyncze buraki też wykopie czy może zetnie je na miazgę.U nas odbiór 15 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

o ile trafi w buraka to strat nie powinno być


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

buraki dziś wykopane pomimo tylu ostatnio opadów Holmer sobie nieźle poradził gorzej wygląda droga którą wywoziłem buraki ale się udało teraz tylko czekać aby przyjechali odebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

za Holmera płaciłem 850 zł/ha a transport miałem swój jakoś mi wychodzi że co drugi rok muszę przewozić buraki, ale udało się a dziś pogoda była znacznie lepsza niż wczoraj nawet zaczęła ziemia obsychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zakontraktować można 7ha zasiać 5ha Ja tak robię przy limicie 400t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wii99    2

Chełmża - max 65t przy polaryzacji 17% /ha
A tak jak kolega wyzej pisze to niby fajnie wyglada ale moga sie polapac a poza tym nasiona z cukrowni trzeba pobrac na te 7ha a nie na 5 a to tez kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Biorę około 6-7 jednostek zawsze jest gadania nigdy, nie było problemu. Oddać ponad kontraktację za 60zł/t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

We wniosku o dopłaty wpisuje tyle ile zasiane, a w umowie kontraktacyjnej zobowiązuję się obsiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U mnie wyszło 89 t/ha, polaryzacja 17,7, zanieczyszczenie 10,5. Nadwyżka jest spora, ale zysku praktycznie żadnego. Zapłaci się za doczyszczarkę, transport i cały zysk idzie do Niemca. Normalnie nie opłaca się inwestować w uprawę za bardzo, bo i tak dobrych perspektyw cenowych  za lepsze plony nie ma co oczekiwać na następne lata. Brawo dla tych co posprzedawali niemiaszkom nasze cukrownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Oczywiście ,że ma tylko jak nadwyżki ma np. 30 t /ha i to już pójdzie za grosze. jakby to powiedzieć w podobnej kasie wyjdą wysłodki mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas nadwyżka 43 zł, transport 4,5 zł/t. Z 5,3 ha kasa to 30 tyś, płatna  w 4 ratach, czyli cały rok,minus  nasiona, środki, nawozy kombajn. Dopłata z 8 tyś. Liczę że powinno na czysto z 4 tyś/ha  wyjść.

Nadwyżki miałem z 60 ton, musiałem więcej zasiać nie chciałem działki dzielić. Plon 60.

15 km ode mnie i po 30 t bywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Oczywiście ,że ma tylko jak nadwyżki ma np. 30 t /ha i to już pójdzie za grosze. jakby to powiedzieć w podobnej kasie wyjdą wysłodki mokre

 

Jakie odmiany planujesz zasiac na 2017r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wiem jeszcze napewno coś z kws graciana lub lavenda tylko czy w tym zadupiu dadzą coś dobrego.. szkoda , że miltna nie ma, a tak to nie ma z czego wybrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj