MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

rafal4610    140

No to safari  w pełnej dawce i venzar 0,2.Plus adiuwant.

 

czyli opakowanie Safari wystarczy ? A ten Venzar to co, bo pierwsze słysze :P I jaki adiuwant dać ? I po tym zabiegu dawać jeszcze ostatnią dawke Goltix + Betanal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0
Napisano (edytowany)

coś w tym roku do d u p y buraki u nas w tym roku słabo rosną i strasznie nierówne są w okolicy nie pamiętam jeszcze takiego czegoś jeden się wkurzył i ziemniaki sadzi jeszcze i kasuje buraki ehh :(

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Właśnie byłem na buraku, czyściutko po 2 zabiegach, 3 zabieg raczej odpuszczę bo nic chwastu nie ma.

Tylko trawa od drogi mi wyszła i trochę pszenicy, wina uprawy bez orkowej i zaniedbania  w jesieni.

Po 9 dniach od siewu randap flex 480 1,5 l/ha.

Na pierwszy zabieg dałem kemiron 0,15 l i kemifarm 320 w dawce 0,6 Venzar 0,2, prewentor, czyli adiuwant i 300 litrów wody.

Druga dawka po 14 dniach kemiron 0,2, kemifarm 320 1 litr, venzar 0,2l safari 0,01g,  prewentor 1 litr na 5,4 ha, i 360-400 litrów wody. Rzepak 4 liście miał jest spalony, rdest kolankowy plamisty, nie ma śladu, o te chwasty bałem się najbardziej.

 

Więc teraz odpowiedzie  co się dzieje że zwalczanie chwastów zakończam drugi rok dosłownie na 2 zabiegach, jak do tej pory robiłem minimum 3 a i 4  zabiegi zdarzały się.

 

Venzar łącznie daje połowę dawki  co zalecają w 1 i 2 oprysku po trochę, wzmacnia on działanie środków i zapobiega zachwaszczeniu

wtórnemu.

Rafał Odpuść goltix bo w zamian dajesz safari.

Ile mineło od statniego zabiegu, jakie masz chwasty, bo może dąłbyś batanal, venzar i safari, wtedy wszystko masz załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

witam koledzy w tym roku mam spory problem z chwastami w burakach zostały mi do zwalczenia fiołki polne w dużej fazie rozwojowej jutro lecę goltixem w dawce 2 l ha coś dodać jeszcze czy sam sobie poradzi ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

 

proponowałbym dorzucić  betanal max pro 1,10 l.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Witam jeśli chcecie wzmocnić działanie goltixu proponuje kondycjoner wody zbijecie pH i rzepak klęka od reki ja akurat stosuje ocet 0,6ll na 200l wody i rzepak pali jak smok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

@tomek73 pryskane było 20.05 więc do następnego zabiegu jeszcze troche i obawiam sie, że może być za długo. Czyli dać Safari + Venzar + adiuant ? Jakby ktoś mógł dokłądnie napisać ile czego kupić, bo nigdy tego nie stosowałem. Zawsze Goltix + Betanal i na 1 liścienne Targa, a a tym roku z tym rzepakiem mam problem. Na 4ha buraków to 1ha mam zaperdzielone rzepakiem i burak strasznie kiepski, więc gdybym sie pozbył rzepaku to mógłbym coś burakom na wzrost podać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

my w tym roku pryskalismy od chwastów już 5 razy.... najpierw roundup po siewie, potem betanal + goltix, za kilka dni powtórka... efekt był słaby dlatego poszedł safari a za kilka dni venzar po deszczu.... teraz wkoncu widać efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Napisano (edytowany)

wielkopolska ... 1 litr / m2  od siewu buraków... kto przebije?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceto77    20
Napisano (edytowany)

Wielkopolska koło Kalisza ,od siewu spadło ok.75 l/m2 , w tym jeden deszcz 57 l/m2 w ciągu ok. 2 godzin, a było to 13 maja.Buraki tragedia,najpierw zimno i zgorzel część przesiana i tez zgorzel,przewracają sie. Pozdrawiam.

Edytowano przez ceto77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0
Napisano (edytowany)

witam w domu odszukałem przeterminowany obilix i lonter dwa lata po terminie ważności są nie stanie się nic burką jak bym to teraz wypryskał to by był już 4 zabieg i czy te środki można mieszać razem skoda  mi tego utylizować bo lonter to drogi środek a trafia mi sie jeszcze chawasty ?

dał bym po 1 litrze oblixu + 150 ml lontru to by akurat tak wyszło wszystko na całe pole ?

najwyżej by nie zadziałało ale boje sie czy to czasami mi buraków nie uszkodzi ?

przechowywane były na zime w ciepłym miejscu ?

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojawiły mi się jasne plamy na liściach buraków różnej wielkości czym to może być spowodowane. niestety nie udaje mi się dodać zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A nie śmietka przypadkiem bo na nią teraz pora? Napisz dokładniej jakie te plamy.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

@tomek73 pryskane było 20.05 więc do następnego zabiegu jeszcze troche i obawiam sie, że może być za długo. Czyli dać Safari + Venzar + adiuant ? Jakby ktoś mógł dokłądnie napisać ile czego kupić, bo nigdy tego nie stosowałem. Zawsze Goltix + Betanal i na 1 liścienne Targa, a a tym roku z tym rzepakiem mam problem. Na 4ha buraków to 1ha mam zaperdzielone rzepakiem i burak strasznie kiepski, więc gdybym sie pozbył rzepaku to mógłbym coś burakom na wzrost podać :P

 

Safari 0,015 czyli pełna dawka, Venzar 0,2, można 0,3 i jakiś adiuwant np,  asystent dedykowany do herbicydów. Ja stosuję Prewentor a on jest do fungicydów, ale bardzo zadowolony jestem  zdziałanie i tylko do herbicydów w buraku go stosuję.

 

Srodki jak są przeterminowane a nie przemrożone to tak samo działają, nie nie tracą na swojej skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

byłem dzisiaj na polu i rzepak zaczyna ginąć. W liściach porobiły sie dziurki, więc poczekam ze 2-3 dni co sie będzie działo i wtedy ew. opryskam Safari. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie bardzo ważne pytanie. Czy mogę połączyć Agila z Lontrelem? Próbował was ktoś wgl łączyć Agil z środkami na dwuliścienne? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie wiem jak się zachowa lontrel z pełną dawką agilu ale ja z powodzeniem od kilku lat stosuję taktykę dodawania do zabiegów na dwuliscienne mniejszej dawki grmmmanicydu. Konkretnie do 1 zabiegu idzie 0.3 l/ha do drugiego 0.4 i do trzeciego w zależności od potrzeb albo wcale albo 0.4 -0.5l. Efekty bardzo dobre i nic się nie dzieje a zawsze do ostatniego zabiegu dodaję też i lontrel. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tylko w moim przypadku pójdą pełne dawki i jednego i drugiego. Mam lekkie obawy żeby nie spalić buraków, chyba jednak zrobię osobno zabiegi.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zauważyłem, że buraki są o wiele gorsze niż w ubiegłym roku czy dwa lata temu Zarówno u mnie jak i u sąsiadów.

Jak tam śmietka? Pojawia się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Czemu gorsze buraki!!! jeszcze tydzień i u mnie międzyrzędzia zakryją. A śmietka jest tylko męczy rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    471

Nie wszędzie są gorsze , moje są dobry tydzień do przodu  w stosunku do lat ubiegłych

 

@Zenonim

Nie uwierzę jak nie zobaczę zdjęcia aby buraki zakryły w maju międzyrzędzia :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

napisałem jeszcze tydzień , a to już czerwiec będzie. jutro fotkę wrzucę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj