MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Alio    116

Troszkę dalej na zachód. Okolice Poniatowej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Doradźcie mi: w ubiegłym roku stosowałem na pierwszy zabieg Torrero - bezpiecznie i mało skutecznie - chwasty przyhamowało ale nie zniszczyło chociaż były w fazie liścieni. W tym roku chciałbym zastosować beetup trio z goltiksem i mam dylemat ponieważ na etykiecie beetupu jest dziwnie napisane: "Niezależnie od fazy rozwojowej buraka; chwasty w fazie liścieni.

Pierwszy zabieg - burak w fazie 2 liści właściwych.", a u mnie pierwszy zabieg wypada jak jeszcze burak nie wschodzi lub wschodzi w niewielkim stopniu.

Betanal elite ma (miał) te same substancje czynne co beetup trio i można go stosować z goltixem niezależnie od fazy rozwojowej buraka i myślę że gdyby zachować ilość substancji czynnych na hektar powinno być dobrze.

Stosował ktoś beetup trio na pierwszy zabieg z goltiksem lub bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja w tamtym roku stosowałem Betup i Ethofol na 1 raz i byłem zadowolony, potem dodawałem safari w połowię dawki, ale trochę rumianków puściło. Ale do każdego oprysku dodawałem adiuwant, akurat taki dość drogi z Daldety Desinger z latexem, około 100 zł za litr ale dawałem 1 litr na 5ha. Dawki oprysku dawałem lekko zaniżone.

Podstawa to nie spóźniać się z opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Panowie w jakiej fazie rozwojowej buraka można pryskać na chwasty w dawce 1 L powertwin i 1 L Goltix?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie co stosujecie na zgorzel w burakach i kiedy ?

Na zgorzel praktycznie nie ma skutecznego fungicydu, a jedynie zadbać o prawidłowe nawożenie borem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kolega na śmietkę a u mnie ledwo wschodzą po 3 tygodniach zimniej pogody. Takie różnice w klimacie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie też ledwo powschodziły, liścienie te większe mają z 15mm a te co dopiero wychodzą zaatakowała chyba śmietka, bo są zjedzone do połowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupol13    5

u nas ludzie już przesiewki buraka robią bo nieposchodziły, taka skorupa sie zrobiła że co 2 buraka nie ma. (wielkopolska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Zarosły mi trochę buraki rzepakiem .Pryskałem wczoraj 1 l powertwin i 1 l Goltix. T2 ile dni po pierwszym najlepiej zrobić? Planuję dać 1,25 betanal max pro i zastanawiam się czy dać więcej goltixsu czy safari ,żeby spaliło całkiem ten rzepak. Myślę dać 1 l goltixu i 15 g safari? będzie taka dawka skuteczna czy może zwiększyć?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Na rzepak tylko safari. Spali Co wszystkie samosiewy ale dawka wydaje mmi się za mała. Ja stosuję 25g a etykieta podaje 30. Ale po tym masz czysto jeśłi chodzi o samosiewy a po innych środkach róznie bywa, zależy od wielkości rzepaku.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

safari działa tylko nalistnie, musisz dać też metamitron żeby zabezpieczyć sie przed wschodami następnych rzepaków bo będą wschodzić nawet w sierpniu, zalecane jest aby łączna dawka metamitronu w trzech zabiegach wynosiła 2800g czyli np. 4litry golitxu


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

A nie spali buraków jak dam na T2 1,25 betanal max pro ,1,5 l Goltixu i 25 g safari??

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

U mnie w drugim oprysku idzie Betanal max pro 1,25l + goltix 1 + 15 g safari a w trzecim 15g safari i w zależności od chwastów coś jeszcze i nie ma problemu z rzepakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

czy mogę zastosowac do 2 zabiegu supero 1,5l na perz za 10 dni 2xsupero 1.5l buraki 2 liscie czy poczekac i dac pełną dawke 3 l jak myślicie jak będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Jutro będe pryskał burak pierwszy raz i tu moje pytanie czy dawka 1.25l betanalu max pro na 1ha nie będzie za dużo? i czy moge dodać1l goltixu czy dopiero w drugim zabiegu dodac goltix? burak ma 2 liście niektóry dostaje już kolejne liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

pogoda nie pozwala, a chwasty rosna w najlepsze. Bede chcial jutro wykonac oprysk. Max pro +goltix + Kosynier

 

Czy wszystkiego po 1,25 nie bedzie za duzo? dodam, ze nasilenie chwastow bardzo duze. Stosowal ktos takie dawki ? Czy mzoe lepiej podzielic i dac po 1l i za 3 dni kolejny raz 1l wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

panowie gwiazdnica jednostronna zakatowała jeden kawałek czym zwalczyć jest bardzo wyrośnięta


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

hmmm gwiazdnica to jest pospolita a jednostronna to jest chwastnica, jezeli masz gwiazdnice to daj moze betanal max pro i dołóż metamitronu a jezeli chwastnice to jeszcze poczekaj aż większa urośnie wtedy lepiej zwalczyć tylko żeby nie zadusiła buraków


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj