Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chevrolet Aveo - zimówki

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:06

Chevrolet Aveo - zimówki witam mam do Was takie pytanko, w swoim samochodzie Chevrolet aveo mam oponki 155/80R13
i niewiem, czy te KOŁA by pasowały http://allegro.pl/op...1334441105.html
chodzi mi o cale kola z felgami, na otwor raczej pasuja, tylko czy weszly by pod błotniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chevrolet Aveo - zimówki Dzisiaj, 16:36
  •  

#2 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 00:13

Chevrolet Aveo - zimówki wejdą spokojnie bo tu masz niższy profil. 175/65 R14 ma 58,31 cm wysokości w przybliżeniu, a ta 155/80 R13 ma 57,82 cm więc jest niższa o pół centymetra. Nie sądzę aby powodowało to duży błąd we wskazaniach prędkościomierza czy coś.
Ale musisz jeszcze zwrócić uwagę na odsadzenie felgi czyli ET bo koła mogą być zabardzo ''schowane'' i będą ocierać o elementy układu hamulcowego czy zawieszenia lub będą za dużo na zewnątrz.

#3 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 07:56

Chevrolet Aveo - zimówki Jak w aveo masz rozstaw śrub 4x100 to wejdą;) tylko te 175 to za szeroko chyba do aveo:) zimą będą większe opory po śniegu :)

#4 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:28

Chevrolet Aveo - zimówki Nie kupuj szerokich opon na zimę. Problem będziesz miał nie tylko z nadmiernymi oporami toczenia ale przede wszystkim z trakcją...

#5 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 10:00

Chevrolet Aveo - zimówki 175 to nie jest szeroka opona przeciez. mam takie zimowki w corsie i dają radę.

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:36

Chevrolet Aveo - zimówki Te opony to nalewki patrząc na bieznik ciche na suchym asfalcie nie będą ale w kopnym sniegu powinny dawać radę. No i ta cena nie wiem czy to taka atrakcja te opony takie drogie czy felgi. Pojeździ po gumiarzach znajomy nalewki nowe 205/55/16 kupował po 160 te ceny z allegro to kosmos jakiś.

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:35

Chevrolet Aveo - zimówki Felgi to grosze, ktoś chce przykutwić na nalewkach "w komplecie". Lepiej felgę w używce i nową markową gumę w rozmiarze jaki tam się komu podoba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:49

Chevrolet Aveo - zimówki lol klopoty z trakcja wlasnie na szerszych trakcja jest lepsza (wieksza przyczepnosc) a po sniegu wcale gorzej nie jest
ja w audi A4 mam R15 65/195 na zime silnik 1.6 co do wysokosci nie jestem pewnien czy nie sa 70

#9 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 22:40

Chevrolet Aveo - zimówki nie kupuj nalewek!
do malutkiego autka wystarczą Frigo 2. Zawsze uwazalem ze to jedna z najlepszych opon na trudne warunki (wysoki, kopny snieg). Poza tym w tak malym rozmiarze, bedzie to smiesznie tania opona. Mialem pare kompletow na kilku autach, naprawde daja rade. Oczywiscie radze je zakladac do raczej malolitrazowych aut. Do wiekszych bede lepsze inne. Teraz na dniach musze jeszcze kupic jeden komplet UG7+, bo z moich licznych porownan i rozmyslan, ta opona jest najlepsza i bezkonkurencyjna w swojej klasie.
Na b. trudne warunki (wysoki snieg) - Vredestein snowtrac 3
na miejską zime - Nokian WR G2
na jazde mieszaną (uniwersalnosc i wysokie noty w kazdych warunkach) - Goodyear UG7+

no i podobno hit tego sezonu - Dunlop sport winter 3D, ktora podobno wygrala wszystkie testy (adac) w tym roku w kazdym rozmiarze.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#10 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 22:57

Chevrolet Aveo - zimówki Dunlopy dają radę. Mam dunlopy sp winter sport M3 czyli poprzednik modelu 3D i jeździ się świetnie w każdych warunkach.
Ale kolego w takim rozmiarze tak jak koledzy mówią kupisz sobie nowe dębice czy fuldy, barumy, matadory i będziesz jeździł spokojnie parę lat i napewno lepiej i dłużej niż na nalewkach. Felgi ja ostatnio kupiłem oplowskie 13tki 4x100 za 120 zl komplet stalówek.

#11 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 17:58

Chevrolet Aveo - zimówki no mi chodzilo o sam rozmiar, opony to mam zamiar kupic w sklepie jakies lepsze, i troche szersze niz standardowe, bo te oryginalne mnie rozwalaja, a co dopiero jakby ktos widzial zapasowe kolo jak z rowera, wie ktos ile moze kosztowac zalozenie opon na felgi w warsztacie ?

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 20:40

Chevrolet Aveo - zimówki ok 30 zł (wliczony nowy wentyl) za sztukę
Ale przy nowych wszystko powinno być wliczone w cenę

#13 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 17:03

Chevrolet Aveo - zimówki Nalewki nie są wcale złe, ja już pare lat jeżdże i jest spoko i kosztuje nowa średnio 100zł. Podobno dobry kierowca lepiej jeżdzi na letnich zimą niż ten słabszy na nowych zimówkach dobrej firmy:);)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 08:12

Chevrolet Aveo - zimówki Złe nie są zależy do jakiego pojazdu oczywiście jeździć się da.