Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:01

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ Witam posiadam case 4230. Mam w niem świece płomieniową która nie wiem czy działa. Zamówiłem z allegro nową do niego i nie wiem jak ją sprawdzić czy działa wogle. Do niej idzie tylko jeden kabel i rurka z paliwem. To jest + czy - bo nie widze tam 2 kabli tylko 1. Gdzie on jest podłączony i czy mogę podłączyć ją bezpośrednio pod akumulator przez przełącznik ? i jak tam paliwo dochodzi bo wężyk idzie z dołu z filtrów i nie wiem czy to musi być do tego jakaś pompka czy sam zaciąga ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:08

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ kabel najprawdopodobniej powinien być jeden plusowy a minus masz przecież w obudowie całego ciągnika podłaczony on najprawdopodobniej powinien być pod jakiś włącznik gdześ na pulpicie lub do stacylki

#3 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:22

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ ;) pamiętaj też o odpowietrzeniu świecy,jeżeli chodzi o podłączenie do załóż tak samo jak była poprzednia i nie ma co kombinować,jeżeli nie masz kontrolki na pulpicie od tej świecy to musisz potrzymać ok.30 sek.i dopiero po tym upływie odpalić :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#4 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:23

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ Włącznika tam nie ma dodatkowego musi być podłączony do stacyjki pewnie. A jak z paliwem jak tam dochodzi czy muszę chwile odczekać jak go odpale czy podczas włanczania się grzeje ? Zobacze pierw bo kupiłem nową świecę dziś i czekam aż przyjdzie

#5 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:20

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ Świeca włącza się w drugim położeniu kluczyka w prawo.Przekręcasz kluczyk i przytrzymujesz ok 20-30 sekund potem do końca przekręcasz kluczyk żeby zapalił.Świeca pasuje nawet od zwykłego MF 255.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:17

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ A jak się ją odpowietrza ? jak jąjuż w sadze i czy paliwo samo poda czy muszę pompować ręcznie? A jak mówiłęś że na 1 pozycje to raz przekręcam i czekajam? A co mam zrobić jak nie zadziałą czy puśćić kabel oddzielnie jak nie będzie działać na włącznik ? A czy casem jak będe miał zwykły włącznik czy ona sama zgaśnie jak wyłącze ?

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:06

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ W tej świecy jest zawór bimetelowy, który otwiera dopływ paliwa po nagrzaniu świecy. Paliwo podawane jest w momencie uruchamiania silnika, tłoczy je pompa zasilająca. sprawdzić możesz ją w ten sposób, że podłączacz zasilanie z akumulatora, oraz paliwo z umieszczonego powyżej świecy zbiornika (może być jakaś puszka z wyprowadzonym wężykiem lub coś w tym stylu). Po włączeniu zasilania i nagrzaniu świecy zawór powinien otworzyć dopłw paliwa co objawi się wydobywaniem białego dymu pochodzącego z odparowanego oleju napędowego.

#8 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 12:14

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ Aha czyli paliwo sie nie pali wogle tylko paruje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:15

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ Teraz działa była urwana spirala wsadziłem nową orginał za 120 xD i pali na dotyk biore na drugą pozycje i trzymam 20 sek dzięki za pomoc