zelazny

WIESIOŁEK

Polecane posty

zelazny    0

Wiesiołek-szukam wszelkich informacji na temat uprawy tej rośliny skupu-gdzie po ile wydajność w internecie znalazłem tylko skąpe wiadomości czktoś uprawiał tą rośline ? Z góry dziękuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

ja uprawiam od 15lat w moim regionie sieje się go łącznie 100ha. firma ADAMED W TUSZYNIE GO konktraktuje w tym roku cena była zadawalająca 5,50 za kg plon 1,5 z hektara.

 

1,5 tony z hektera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

herbapol lublin może tam 81/7488373 sam jestem ciekaw tej rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

zastanawiam sie zeby zamiast zyta zasiac na wiosne wiesiolek. Nie mam snopowiazalki. Chcialbym zapytac praktyka czy przy koszeniu pokosowka sa duze straty?. Czy trzeba robic stogi? Jak firmy w tym roku placa za wiesiolek ta w Kruszynie czy w Tuszynie. Czy wiesiołek poprawiloby strukture gleby, gdzie od 3 lat bylo uprawiane zyto w monokulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAARAS    0

podnoszę temat moze ktos wypowiedziałby sie na temat wiesiołka, czy opryski są skuteczne, czy dodatkowo trzeba go pielic i jak przebiega zbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

    http://wydawnictwo.up.lublin.pl/annales/Agricultura/2004/206.pdf Podnosze temat po przerwie Dziś zakontraktowałem wiesiołek Czy ktoś piśmienny  go uprawia i jakie ma doświadczenie ??

 

Wymienie się bo już sporo wiem

http://zioladobrenawszystko.pl/ziola-ze-swiata/wiesiolek-dwuletni.html

 

 

post-25459-0-42976200-1447445994_thumb.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zakontraktowałem pierwszy raz 1.20 ha, zero doświadczeń. Tam gdzie zakontraktowałem ma być szkolenie dotyczące uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

U mnie bilet w jedną strone masz zasiać ma się urodzić i mieć dobre parametry ,jak nie wypali zgłosić ,jak nie zgłosisz kara umowna . Nie bedzie miał parametrów to dadzą ile będą chcieli bo i tak nigdzie nie sprzedaż ,.Witamy w polsce , ciekawe czy za te szkolenia kase będą bralu bo ja też mam propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiałeś teraz, czy na wiosnę siejesz? Umowę opisał @Robert w poście wyżej, ale na mnie właściciel zrobił pozytywne wrażenie. Na umowie masz napisane że jak się nie zgadzasz z ceną, i parametrami możesz odstąpić. Wyjątkiem jest maksymalna cena w euro. Skupuje też adamed w Tuszynie tylko że tam gościu mówił że za miesiąc będzie wiadoma cena i warunki umowy. Oraz że wolał by większy areał bo chcą oprzeć produkcje na mniejszej ilości dostawcach, a mają ich powyżej 50-ciu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

Sieje na wiosnę . Ostatnio dowiaduje się , że nasiona siane wiosną trzeba wymrożić . Prawda czy ściema ?

Prawda bo wiesiolek to roslina dwuletnia i nie mrozone nasiona nie wydadza plonu. Jesli masz kontrakt to najprawdopodobniej dostaniesz gotowe nasiona od firmy gdzie masz kontrakt. Wlasnymi nasionami ze zbioru bez mrozenia mozna siac tylko na zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam . Mam takie pytanie czy są jakieś herbicydy na wiesiołka? I Gdzie można kupić nasiona takie ,żeby na wiosnę zasiać?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

Witam . Mam takie pytanie czy są jakieś herbicydy na wiesiołka? I Gdzie można kupić nasiona takie ,żeby na wiosnę zasiać?

 

Witam. Ja wiesiołka już nie uprawiam,ale pamiętam że kiedyś był taki środek o nazwie PANIDA stosowana do 3 dni po siewie. Jeżeli chodzi o nasiona to ja kontraktowałem wiesiołek w Tuszynie niedaleko Łodzi lub w gospodarstwie państwa Lewandowskich w miejscowości Kruszynek niedaleko Włocławka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

Witam . Mam takie pytanie czy są jakieś herbicydy na wiesiołka? I Gdzie można kupić nasiona takie ,żeby na wiosnę zasiać?

Zarejestrowanych nie ma zadnych. Mozna pryskac doglebowo bezposrednio przed siewem tryfnualina czy jakos tak bo nie pamietam dokladnie nazwy (kiedys to sie nazywalo tryfnulotox) ale jest wycofane wszystko z ta substancja aktywna i tylko "z pod lady" daje sie zalatwic lub dostepny ogolnie stomp kilka dni po siewie. To jedyne srodki ale i tak bez grakopielika sie nie obejdzie bo wiesiolek wolno sie buja w poczatkowych fazach rozwoju i dlugo wschodzi a chwasty nie czekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

U  mnie ci co uprawiają wiesiołek to go teraz jesienią wysiewają a nie wiosną . Musi to być dobre rozwiązanie, jesienią wschody potem zimą przechodzi jarowizację  a wiosną już rusza pełną parą wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

U mnie pisze że przełom marca i kwietnia W maliny by nie puszczali bo chyba im też zależy na towarze . Mam taki skan z opryskiem może sie przyda Niby zalecają 

post-25459-0-95216700-1449605269_thumb.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Chcialbym zakontraktowac wiesiolek ale mam problem ze znalezieniem obiorcy,jestem z lubelskiego. Moze ma ktos jakies namiary na firme ze wschodniej badz centralnej Polski,bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

I do centrum będziesz jechał po kfity nasona i pużniej z towarem i po wyniki z labolatorjum Przejeżdzisz go Wpisz lewandowski kruszynek on podpisuje umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

U mnie ci co uprawiają wiesiołek to go teraz jesienią wysiewają a nie wiosną . Musi to być dobre rozwiązanie, jesienią wschody potem zimą przechodzi jarowizację a wiosną już rusza pełną parą wegetacja.

Wiesiolek siany na zime kielkuje dopiero wiosna a przez okres jesienno zimowy nasiona przechodza naturalny proces stratyfikacji i dopiero wiosna kielkuja. Nasiona saiane wiosna sa sztucznie stratyfikowane aby wydaly w tym samym roku plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj