Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:55

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Witam mam jumza białruśke nie pali na mrozie co robić w takiej sytuacji akumlatory są dobre ale słabo kręci proszę o pomoc.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Dzisiaj, 15:27
  •  

#2 Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:18

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Też mam. Ten typ tak ma. Z racji dużej pojemności i masy silnika jest taki problem. Może szybkoobrotowy rozrusznik pomoże, a tak to linka, 100 metrów i po problemie ;)
  • 0

#3 dakota

dakota

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • 10132207
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, dyskoteki i imprezy:)

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:20

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie jak jest mróz to możesz mu nawet załączyć 24 volty, rozrusznikowi nic nie bedzie, a zapala od ręki, dobra sprawa, tylko ze instalacje musisz jakoś sobie zmienić, ale znajomy też w koparce tak miał, to nawet jak było kiedyś 25 mrozu to zapalała.albo założyć rozrusznik ten szybkoobrotowy i te powinno być ok.
  • 0

#4 Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:24

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Mam instalacje na 24 i nie polecam! Teraz mam tylko problem, bo żeby założyć rozrusznik szybki to muszę wszystkie kable przerabiać... ;)
  • 0

#5 Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 16041740
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:30

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Też mam jumza i w mrozy ciężko go rozmiecić,ja to naprzykład dostawiam jeszcze jeden akumulator 12v i do tego samostart i odpala.Jak masz kasy to możesz zainwestować w rozrusznik szybkoobrotowy i jakieś świece żarowe i powinna odpalać bez problemów
  • 0

#6 arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • 10931454

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:40

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie ja odkrecam z boku przy kolektorze filtra powietrza klapke i daje mu ogień przy zapalaniu i odrazu chwyta no i grzeje mise olejowa
  • 0

#7 kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:01

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie aha samostartem jeszcze spróbuje a jak najlepiej olej mu rozgrzać i jaki jest koszt takiego rozrusznika szybkoobrotowego da sie świece żarowe zamontować w tym silniku? dzięki za szybką odpowiedź pozdrawiam .
  • 0

#8 Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 16041740
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:57

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie http://e-agroma.pl/s...id_product=1907 tu masz taki rozrusznik do niej,jak będziesz stosował samostart to tylko nie przesadż z nim bo ładnie silnik stuka po rozruchu ;) nie wiem czy da się wkręcić swiece w głowicę ja myślałem żeby te świece wkręcić w kolektor ssący bo kiedyś wsadzałem gdzałkę od lutownicy w ten kolektor(tam gdzie jest zaślepka na dwie śrubki)i grzałem ją do czerwoności i pomagało(tylko nie wolno wtedy używać samostartu bo będzie bumm)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#9 pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 23:36

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie wczoraj kupiłem taki rozrusznik, jutro postaram się zamatować i zdam relacje jak zdarzę.
pozdrawiam
  • 0
Pellet - Opał ze słomy
Produkcja - Sprzedaż.

#10 kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 09:16

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Koparke uruchomiłem ale jednak ciężko było muszę pomyśleć nad tym rozrusznikiem i chyba remont ślinika bo części leżą a kompresja juz nie za bogata w silniku aa jak śie sprawuje ten rozrusznik??? pozdrawiam.
  • 0

#11 pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 09:20

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie rozrusznik jest ok, ładnie, szybko kręci tylko mam za słaby akumulator(samochodowy) i kiedy zamknę odprężnik to nie daje rady. myślę, że jak będzie większe ako to da radę :)
  • 0
Pellet - Opał ze słomy
Produkcja - Sprzedaż.

#12 pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:43

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie no własnie, tu pojawia się pytanie jaki akumulator do jumza z tym szybkoobrotowym rozrusznikiem? maksymalny pobór prądu rzędu 800A. pomożecie?
  • 0
Pellet - Opał ze słomy
Produkcja - Sprzedaż.

#13 kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:02

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie ja przy swoje mam 2 akumulatory po 215 a/h 6v ale mam rozruszmnik ten orginalny duzy ale przypuszczam ze przy szybkoobrotowym starczyła by jedna dwunastka 125ah i powinna palić
  • 0

#14 pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:05

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie dokładnie - kupiłem 135Ah 800A i pali znakomicie ;) pozdrawiam
  • 0
Pellet - Opał ze słomy
Produkcja - Sprzedaż.

#15 kuba3120

kuba3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:36

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie Jeszcze pytanko jakie powinien mieć ładowanie alternator bo u mnie coś chyba słabo bo niedoładowuje akumlatorów a aa i jeszcze jedno spasowały by tylnie koła od pronara do jumza tylne
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#16 michaljustyna999

michaljustyna999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:02

Koparka białoruś(jumz) niepali na mrozie z ładowaniem to jumzy mają różnie mój na przykład to dosyć długo ładuje aku, może i przez to że mam na 24V ale jak były te największe mrozy to aby go zakołysało i palił, a co do szybkoobrotowych rozruszników to nie jestem przekonany
  • 0