Skocz do zawartości

Zdjęcie

zimna kiszonka

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:44

zimna kiszonka Witam wszystkich zapewne każdy z was robi kiszonki z kukurydzy trawy itp. chciałbym się dowiedzieć co robicie gdy jest na przykład temperatura -20 stopni kiszonka jest zmarznięta a wiadome że zmarzniętej kiszonki nie damy do skarmienia ;) :) :( co w takich sytuacjach robicie????
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zimna kiszonka Dzisiaj, 13:32
  •  

#2 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:51

zimna kiszonka Rozmarza w oborze. W środku silosu jest niezmarznięta i daje prosto z silosu, a ta co jest na obrzeżach zamarznięta to kładę ją na noc do obory i rozmarza

#3 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:51

zimna kiszonka Zmarzniętą odwalam na bok(w oborze)aby odpuściła a dobrą daje mućkom ;)

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:00

zimna kiszonka Ja zawszę w zimie przywożę kiszonkę wcześniej do obory aby się rozmarzła i ogrzała ;)
red power

#5 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:04

zimna kiszonka Tak jak koledzy wyżej napisali ja też zamarznięte odrzucam na bok, jak rozmarznie to wtedy daję krowom ;)
Deutz is Power!

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:08

zimna kiszonka Z brzega zamarznięta idzie do obory żeby rozmarzła, a ciepła od razu do skarmiania, czyli tak samo ;) . Tylko trzeba uważać i nie robić za dużych zapasów bo kiszonka z qq się grzeje jak za długo poleży w oborze. Raz zrobiłem zapas na 3 dni to prawie się nie nadawała, 2 dni w oborze może poleżeć.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:12

zimna kiszonka Ja w ogrzewanym garażu mam taką dużą, własnoręcznie zrobioną wannę i tam zawsze rozmrażamy

#8 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:42

zimna kiszonka Nie będę powtarzał bo u mnie tak samo jak u kolegów powyżej ;) Tylko od dawna zastanawia mnie jedna rzecz jak radzą sobie rolnicy którzy mają sporo krów i sporządzają TMR przecież potrzeba sporo paszy a jak jest mróz to sporo zamarzniętej no i generalnie zimne jak cholera... Jeśli ktoś wtajemniczony ma ochotę niech się wypowie
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#9 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 08:07

zimna kiszonka Dziennie idzie ponad 2.5t TMR mieszane w wozie, jeżeli nawet trafi się częściowo zmarznięta kiszonka, to i tak maszyna wymiesza to wszystko w takim stopniu, że temperatura gotowej mieszanki jest na poziomie 15 stopni. Jest to temp. niewiele niższa od temp optymalnej dla bydła mlecznego.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#10 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 grudzień 2010 - 08:20

zimna kiszonka Tak jak wszyscy wyżej. Przedwczoraj nałożyłem całą przyczepkę samochodową na zapas i wtoczyłem do obory żeby rozmarzało a do wczoraj wieczorem jeszcze taczką do qq. Teraz jak zawiało to jutra nie będę musiał odśnieżać do pryzmy.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:21

zimna kiszonka @agromatik czyli rozumiem że wszystko ze szronem idzie i nic nie odkładasz?? A jak masz sianokiche zamarzniętą? Jak umieszasz TMR to wóz stoi trochę w oborze czy od razu rozwozisz krowom?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#12 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:36

zimna kiszonka Tak jak sianokiszonka jest zmarznięta to wóz na parę godzin do obory co jakiś czas przemieszać i git:) a słyszał ktoś z was o matach które się kładzie na pryzmę aby nie zamarzała mój kolega w Niemczech był i Niemcy stosują tee maty podobno zdają egzamin muszę taką nabyć ;) :) B) ;[ B)

#13 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:08

zimna kiszonka Ciekaw jestem jaka jest cena owych mat :/

#14 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:39

zimna kiszonka Ja robię tmr i nie zwracam uwagi na zmarznięta kiszonkę. Jedynie to odczasu do czasu odrzucam zmarznięte wysłodki bo maja dużo wody i nawet paszowóz tego nie rozmrozi a reszta z qq i trawy ma duża zwartość s.m. i nie ma problemu nawet przy -20. W sumie nie mam wogóle możliwości gdzie tego rozmrażać bo w oborze tez jest zimno, ale krowom to nie przeszkadza. Kiedyś podczas mrozów nie dawałem wysłodków ale ostatnie laty idzie normalna dawka.

#15 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:50

zimna kiszonka Ja przywożę zawsze którąś kostkę więcej do obory że zdarzy się rozmrozić i jest git...
KPK Kumurun Team...

#16 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 12:00

zimna kiszonka

@agromatik czyli rozumiem że wszystko ze szronem idzie i nic nie odkładasz?? A jak masz sianokiche zamarzniętą? Jak umieszasz TMR to wóz stoi trochę w oborze czy od razu rozwozisz krowom?

Nic nie jest odkładane, za wyjątkiem tego co jest zepsute, wóz jest robiony bezpośrednio przed skarmieniem. Jak napisał @arturs QQ i sianokiszonka ze względu na wysoką zawartość sm. nie są zmrożone, mogą być jedynie z wierzchu lekko zmrożone w środku mają temp +. W oborze jest też zimno więc rozmrażanie takiej ilości dziennie, trwało by wieczność i w końcu zajęło by miejsce zamiast krów.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#17 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:41

zimna kiszonka Ok dzięki moja ciekawość została zaspokojona :) dziś jak przywoziliśmy to zmarznięte było jakieś 10cm z wierzchu. Wiesz jak u Ciebie jest tego 2,5t to się wszystko zmiesza a u mnie parę taczek to już różnica wielka ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#18 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:00

zimna kiszonka

ciekaw jestem jaka jest cena owych mat :/

Cena na pewno sięga parę lub kilkanaście tysięcy jak się dowiem ile kosztuje jedna mata to powiem dokładnie ;)

#19 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:55

zimna kiszonka Co do mat to w Niemczech klimat jest trochę cieplejszy niż np. w Polsce wschodniej więc w taką zimę jak była rok temu kiszonka i tak by zamarzła.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:18

zimna kiszonka Byki mam w drewnianej stodole sianokiszonka też QQ pod planem pod stodołą odwalam tylko to co nie można rozdeptać butem. Woda w wannie na dworze jeśli mocno zamarza trochę ciepłej wody. Przy -15-20 byki cały dzień na dworze. Zero chorób, te w oborze zimą kichały. Zeszła zima była świetnym testem. Teraz w oborze z jednej strony wyjąłem szyby w oknach mikroklimat OK.