Skocz do zawartości

Zdjęcie

świeca płomieniowa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:29

świeca płomieniowa Witam. Problem polega na ciezkim odpalaniu mojej AgroXtry 4.57, przy istniejacych morozach ciezko pali. Swiece płomieniowa posiada ale nie wiem czy dziala. Jak ja sprawdzic, napecie do niej dochodzi ale czy grzeje to niewiem.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
świeca płomieniowa Dzisiaj, 10:48
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:30

świeca płomieniowa bierzesz długi przewód jedną stroną dotykasz do plusa na alu lub rozruszniku a drógą do świecy jak iskrzy to działa i powinna grzać a jak chcesz mieć 100% pewności to wyjmnij ją i zobaczysz czy spirala robi się czerwona
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:03

świeca płomieniowa tylko liczy się technika bo podgrzewasz rurę a nie o to chodzi ;)mi tak za 3 razem załapało przy większym mrozie bo podgrzeje pokręce silnikiem nagrzeją się cylindry i znów i z 3 kręceniem załapał .

Ps samochód to za drugim ale on ma podgrzewacze przed samą głowica

#4 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 19:48

świeca płomieniowa witam. dzieki za podpowiedzi w rozwiązaniu problemu, zima nie odpuszcza, a ze świeca bede walczył w weekend. Pozdrawiam

#5 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 16:46

świeca płomieniowa Witam mam case 856xl i problemu z odpaleniem nie mam świece płomieniową grzeje 15 sekund i przy -20 pali w każdej sytuacji. Świeca znajduje sie w kolektorze ssącym. Na twoim miejscu kupił bym nowa i nie bedziesz miał problemu z odpaleniem. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:04

świeca płomieniowa witam. widzisz gdybym zakupił nową swiede nic by to nie dało. przesledzilem caly uklad grzania i okazuje sie ,że swiece grzeje sie do czerwonosci czyli ok,bo ja wykrecałem, natomiast pompka elektryczna nie podaje na nią paliwa i wogóle jej nie słychac zeby działala ,a napiecie na nia przychodzi wiec diagnoza jest jednoznaczana pompka sie zepsuła. pytanie czy dostane taka nową?

#7 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 16:30

świeca płomieniowa Zwykle taka świeca zasilana jest grawitacyjnie, a nie poprzez pompkę.

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 17:01

świeca płomieniowa Paliwo do świecy płomieniowej dostarczane jest pod ciśnieniem.
Przewód wpina się zawsze za pompką zasilającą,przeważnie między pompkę zasilającą a filtry.

Nikt nie będzie umieszczać zbiornika z paliwem powyżej silnika.

Pompkę pewnie dopasujesz od jakiegoś ogrzewania postojowego.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#9 Share Orzech334

Orzech334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 17:45

świeca płomieniowa moze i dopasuje. a grawitacyjnie paliwo pojawia sie po odpaleniu ciagnika bo jest to paliwo z przelewów.
jautro tel do serwisu wykonam i zobacze co jak i za ile

a poza tym to na swiecy paliwo musi byc wtryskiwane,wiec potrzebna jest pompka do wytworzenia ciscninia,a nie lane jak z weza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 18:09

świeca płomieniowa Kurde, nie wiem z czym ja to pomyliłem ;) Rzeczywiście, np w Transicie wąż z paliwem idzie od filtra, w którym jest zaworek, puszczający paliwo najpierw na świecę.

Dodaj odpowiedź