Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamarznięte buraki

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:14

Zamarznięte buraki @ziemek256 nie wiem, żal było mi się odrywać od ciepłego kaloryfera a rano zobaczyłem tylko białą górkę (wszystko przykrył śnieg)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamarznięte buraki Dzisiaj, 12:35
  •  

#22 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:43

Zamarznięte buraki zima lekko zaskoczyła plantatorów co zrobic...mam 12 ha do cukrowni GOSTYN kopalismy HOLMEREM 1 grudnia było ok -10@c i mozna powiedziec ze kopac szło hociaz 1ha robił 2 godz niewyobrażam sobie jak dzisiaj kopia wioske obok mnie śniegu tyle masakra inna sprawą jest dostarczenie tych buraków do cukrowni po tych dróżkach te tiry jezdzaja jak mróz odpusci to masakra bedzie odbiór mamy po 20 grudnia
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#23 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 18:10

Zamarznięte buraki damian83 a z jakiego regionu jesteś? odstawiasz do P&L , my mamy do środy wlkp i dopiero 2 stycznia, pługi do śniegu szykujemy i jazda;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:19

Zamarznięte buraki jestem z wlkp okolice GOSTYNIA cukrownia Gostyn
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#25 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:22

Zamarznięte buraki w moim rejonie ropa skończyła kopać 30.11 lub 1.12 poniedziałek lub wtorek ponieważ dalej już mu nie szło, wyorywał tylko czubki buraków, reszta w ziemi

#26 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:01

Zamarznięte buraki U mnie sąsiad czeka na Holmera. buraków nie kopał nic, bo czekał na kombajn, a jak teraz na tym wyjdzie to nie wiem. Ale wesoło mu nie jest. Ma swój kombajn Kleine ale zamówił holmera. A teraz to ani holmer ani kleine ;[
Case <3

#27 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 21:02

Zamarznięte buraki Widać zima zaskoczyła nie tylko drogowców...

#28 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 10:28

Zamarznięte buraki od 2 lat pracownicy cukrowni (Kruszwica) przekonują rolników że kopanie buraków jest ubezpieczone od ewentualnego nie wykopania i jak ktoś się zapisze na listę do cukrowni to nie ma czym się przejmować. Ubezpieczenie było ale tylko OC i tylko na 1500 ha (skończyło się w październiku). Oszukali w żywe oczy a teraz nikt nie ponosi odpowiedzialności.
Były zrobione listy wg których kombajny mają kopać - przychodzi co do czego nie są przestrzegane lub przestrzega ich jeden kombajn (który przeważnie jest zepsuty) a reszta kopie u "kolesi" którzy jakoś to sobie załatwili i nikt nie ponosi odpowiedzialności - co ma zrobić rolnik w takiej sytuacji - spokojnie czekać bo wszytko będzie dobrze - odpowiedź od pracownika cukrowni - otrzymują ją tylko nieliczni bo reszta nie może się dodzwonić.

#29 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 09 grudzień 2010 - 22:50

Zamarznięte buraki U nas w okolicy jest około 1000 ha do wykopania i Miała kopać firma z Nakła lecz nie dojechali
Bardzo współczuję plantatorom buraka którym zostały na polu,jak zawsze po tyłku dostaje producent czyli MY :lol:
Mam pytanie czy jeśli nie dostarczy się buraka do cukrowni to zostają nałożone kary?
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#30 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 23:03

Zamarznięte buraki Jak myslicie czy będa wyciagniete konsekwencje wobec firmy N...., czy wszystko tak jak robi sie przeważnie w polsce zostanie zamiecione pod dywan?

przecież nie może tak byc zeby jedna firma miła monopol na wszystko co za problem jeśli są firmy usługowe kombajnami zbożowymi zamiast kolejnego lexiona kupią sobie grimme lub holmera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 14:57

Zamarznięte buraki mnie zastanawia tylko jedna rzecz , czemu kiedyś opłacało się trzymać punkty zbioru buraków , nie było tirów do czyszczarek każdy woził sam i kopał tez sam fakt roboty było w ...... ch .... , i zawsze buraki były wykopane świeże oddane na skup czy bezpośrednio do cukrowni bez straty zawartości cukru i ton poprzez wysychanie i jakoś rolnik nie był narażany na straty i Polska umiała być jednym z największych producentów buraka cukrowego w Europie , nie wspominając już o polskiej hodowli buraka tez jednej z najlepszych ...... i nawet uprawiać buraki na nasiona się dało nie potrzeba było do tego Włoch Francji itd itp :lol: a przez to co się teraz wyprawia to jak dla mnie koniec produkcji bo tak jak np na Dolnym Śląsku co to za różnica czy buraki będą wożone po 100-200 km z Polski czy Niemiec ?? ;) i tylko czekać jak zabiorą dopłatę tak jak zabrali ludziom produkującym tytoń , a w w produkcji tytoniu też raczej byliśmy w czołówce producentów no ale już nie będziemy ... i sam sieje tylko dlatego , bo trzyma mi zmianowanie :P a tak w ogóle ci którym zastały buraki na polu zamierzają jeszcze w ogóle uprawiać ....??

#32 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:27

Zamarznięte buraki kiedyś wysychały na skupie a teraz u ciebie na polu
u nas zabierali w połowie listopada mieli poślizg ale "wszystko zgodnie z zapisem w umowie" dwóch nie zdążyło wykopać i ciekawe czy wrócą po nich bo chełmża podobno już kończy kampanie [może ktoś wie dokładniej to niech napisze] tak ciężkiego roku na buraki dawno nie było :lol:

#33 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:33

Zamarznięte buraki jak wykopią, a powinni zadbać o to, koło mnie od poniedziałku Ropy kursowały jak komary w letni wieczór,to zabiorą, jak nie do Chełmży to do Opalenicy, tak słyszałem, zresztą muszą zabrać

#34 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:18

Zamarznięte buraki no racja tylko czy nie wystawią im extra fakturki że nie mieli wykopane według harmonogramu i specjalnie muszą do nich przyjechać bo z nimi to różnie :rolleyes:

#35 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:31

Zamarznięte buraki Chyba dwa dni temu kopali znajomemu to szło wszystko razem liście buraki bryły.Ciekawe jaki procent z tego będzie jak kopane w sucho walili 13%w Chełmży .A swoja drogą te procenty to skandal ale co chłopek może zrobić

#36 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:00

Zamarznięte buraki Nowak nie ma ubezpieczenia od niewybrania, Jego firma posiada tylko ubezpieczenie swoich kombajnów jeśli komuś szkodę zrobią kombajnem.
dzięki bogu że nasze w porę wykopali i odebrali (2tyg temu), współczuje tym co mają buraki na polu...
o odbiorze z pryzmy to nie wspomnę, 850 ton dziennie to lekka porażka... taka Ropa jest w stanie do 300t załadować w ciągu h

#37 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:26

Zamarznięte buraki Podczas ostatniej kampani zabierali mi buraki 10.01.2010 o 3 w nocy bo u nas brali w nocy masakra przyjechalismy na pole u1224 zmarznieci zaspani wczesniej odsnierzalismy 2 dni drogi i zaczol padac deszcz marznacy wszystkie szyby zamarzly w ciagniku tiry pojechaly inna droga i wjechaly w zaspe a bylo ich troche po 600 ton przyjechaly to byl koszmar wiec rozumiem co to jest oddawac buraki w zimie wspulczuje ps po tamtej kampani zwolnili ta firme ladujaca buraki w cukrowni polska cerekiew

#38 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:33

Zamarznięte buraki Ponawiam pytanie czy firma N będzie miała z tego jakieś konsekwencje

p.s teraz okazuje sie że kopali jak była pogoda nawet tym co nie byli zapisani

#39 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:56

Zamarznięte buraki Sluchaj niewiem co to jest i kto to jest firma N ale jesli zaden z plantatorow nie napisze stosownej skargi do dyrekcji cukrowni ktorej ta firma podlega to wasz los ją nieobchodzi, powinniscie zlozyc stosowne ZAŻALENIE do dyrekcjiji cukrowni ktorej podlegacie to sie tyczy rowniez kar za nie wywiazanie sie z umowy mozecie jej uniknac ale trzeba zlozyc protokol w odpowiednim terminie porada prawna nie jest droga w stosunku do poniesionych strat. Sluchajcie, firmy ktore swiadcza uslugi cukrowni jej sie najbardziej obawiaja wy musicie pisac do cukrowni Zażalenia na ta firme zeby ich sie pozbyli taka firma jest nikim dla cukrowni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 13:39

Zamarznięte buraki Po za tym że mam już wykopane buraki istnieje coraz większa obawa że cukrownia ich nie odbierze bo myszy i TIR-y nie nadążają dostarczać buraków do cukrowni (warunki atmosferyczne i kłopoty na drogach) stąd cukrownia ma przestoje i istnieje możliwość że przestaną przerabiać buraki pomimo że niektórzy mają je na pryzmach.
Co do sytuacji w okolicy sporo buraków w polach. Rolnicy zaczynają się wyzywać i walczyć miedzy sobą (doszło nawet do rękoczynów). Skorzystano ze starej zasady dziel i rządź. Zamiast znormalizować sytuacje Ci co zarządzają podjudzili wszystkich i jest coraz gorzej. Chłopy zamiast skrzyknąć się ze sobą to walczą między sobą.