Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamarznięte buraki

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:00

Zamarznięte buraki Mam na polu buraki cukrowe zakontraktowane do Kruszwicy oraz zamówione kopanie przez cukrownie.
Na dzień dzisiejszy jest spora grupa rolników w podobnej sytuacji jak moja, a na polach do wykopania jest jeszcze ponoć ponad 1000ha.
Może macie jakieś doświadczenia ile dni mrozu czy jak mocny buraki wytrzymają aby nadawały się jeszcze na sprzedaż.
Z drugiej strony firmy kopiące buraki (w tym przypadku tylko firma Nowak) ponoć mają jakieś ubezpieczenie gdy dojdzie do sytuacji w której nie da rady buraków wykopać - czy to prawda i jak to faktycznie wygląda.
Nie wyrażam emocji bo na obecna sytuację po prostu brak mi słów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamarznięte buraki Dzisiaj, 04:35
  •  

#2 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:12

Zamarznięte buraki Watpie w ubezpieczenie firma Nowak i cukrownie to panstwo w państwie, niech nabiorą jeszcze więcej ha do kopania i to w różnych rejonach Polski to sytuacja powtórzy się na przyszły rok

p.s a co było w grudniu 2009 jak firma miała odebrac buraki i tak jest napisane w umowie za załdunek i odbiór a rolnicy musieli sami najmować duże ciagniki jak cięzarówki nie mogły wyjechać

#3 Share mateusz99

mateusz99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:22

Zamarznięte buraki U mojego wujka buraki 2009 odbierali w styczniu 2010 (zdjęcia w moim profilu)....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:38

Zamarznięte buraki W sąsiedniej wiosce gościu ma pastewne też w polu razem z nieściętymi liśćmi ale to jest sam człowiek, hoduje bydło, nie najmuje pracowników bo bardzo chytry, wszystko robi sam i po prostu nie zdążył, do tego kawaler, mnie to żal takich ludzi, że można tak zchytrzeć ;)
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:39

Zamarznięte buraki U nas dzisiaj zabrali.

#6 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:41

Zamarznięte buraki U nas w okolicy jest to samo, kilkunastu rolników ma buraki na polu ( do Kruszwicy i Glinojecka),prędzej nie dało się kopać bo ciagle padało, Holmery siadały,jeden Grimme dawał radę (na gąsiennicach) ale co to jest jeden kombajn na tyle ludzi... U sąsiada stoi 13 ha buraków na polu, szczerze wątpię żeby je jeszcze w tym roku wykopali.... Ma swój kombajn (tylko Neptuna ale zawsze po mału by sobie kopał...) a tak kierowca Holmera mówił że będą kopać do -6 max-10 stopni, dzisiaj było -16...
Współczuję...
Druga sprawa to odbiór, drogi pozawiewane, kto teraz takiego tira wyciagnie... U mnie zabierali przed tymi mrozami, buraki przy żużlówce miałem i tak trzeba było tiry wciągać pod pryzmę i wyciągać na szosę, dobrze że Zetorek jakoś dał sobie radę...

Pozdro i wyrazy współczucia...

It's My Life...

JD...

#7 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:10

Zamarznięte buraki jak zimna nie odpuści to czarno to widzę .

#8 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:39

Zamarznięte buraki Mój wujek ma w polu jeszcze ok 10 Ha buraków, narazie nie idzie ich wykopać. Śniegu u mnie prawie nie ma to i trzeba było wczoraj pryzmy buraków okryć matami. Odbiór u mnie dopiero 27 grudnia jeśli się nic nie opóźni. ;)

#9 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:57

Zamarznięte buraki podobno Holmer do -10 spokojnie wykopie ale cięzko mi w to uwierzyć, u nas jakoś udało się wybrać, odbiór mamy na 2 stycznia, pługi do śniegu gotowe, liny też tak wiec albo ich wciągniemy po e buraki albo porozrywamy jak co roku;] zabawa jak na karnawAŁ przystało;] ale poważnie to te cukrownie robią sobie z naszych pól place do przechowania i myślą kuźwa że okrywanie pryzmy przy - 15 co drugi rok jest frajdą!!
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#10 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:59

Zamarznięte buraki tutaj trzeba się zastanowić czy jak mróz puści to kombajn wjedzie na pole, prawdopodobnie nie, tak więc jak obeschnie na tyle aby mógł wjechać, jeżeli w ogóle obeschnie i mróz puści zanim cukrownie staną, to te przemrożone buraki prawdopodobnie zgniją,a takich nikt nie weźmie :)
a tak na marginesie to ten kto czekał do końca z założonymi rękami to teraz sam sobie winien, w naszej strefie klimatycznej mróz w listopadzie to nic nadzwyczajnego
pozdrowienia dla właścicieli neptunów którzy czekali na holmery, ropy, i ich buraki jeszcze stoją, zaniedbanie ;) ale jak kto dba tak ma
ja wykopałem sobie powoli neptunem pod koniec października a termin odbioru miałem na 6 grudnia, już zabrali ponieważ chyba nie mają buraków, cukrownia stanie i po kampanii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:05

Zamarznięte buraki Chłopaki... ale naprawde wam współczuje ci którzy macie jeszcze buraki w ziemi ;)

#12 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:24

Zamarznięte buraki hej. ja dostarczam do glinojecka i też jeszcze buraki w ziemi ;) Ale najgorsze że cukrownia umywa ręce co do kombajnu który u nich zamawialiśmy :) kombajn pojechał kompletnie gdzie indziej a w całej gminie buraki w ziemi :(

#13 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:44

Zamarznięte buraki a jakieś umowy macie?

#14 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 08:35

Zamarznięte buraki nie. tzn. wypełnialiśmy tylko druczek że chcemy kombajn z cukrowni i tyle.

#15 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:32

Zamarznięte buraki A było jeździć z ludźmi ze wsi i sie dopominać, jak mieliście ustalony termin i można było wtedy w pole wjechać...

Wuja tydzień czasu jedździł za Holmerem po ludziach aż go zciągnął do siebie, bo zawsze sie znajdzie ktoś bez kolejki który sobie "załatwi" kopanie bez kolejki...
Niestety taka prawda, przy takiej pogodzie, gdy zapowiadali mrozy ludzie dużo większą kasę kładli niż w umowie żeby u nich kopał...

It's My Life...

JD...

#16 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 10:53

Zamarznięte buraki myślisz że nie jeździliśmy ale człowiek którego dostarcza cukrownia był i jest bardzo ale to bardzo nie poważny.

#17 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:18

Zamarznięte buraki a cukrownia może ma jakąś umowę i harmonogram
radziłbym się zebrać z rolnikami i do prawnika może coś poradzi, jakiś pozew zbiorowy,zawsze taniej niż samemu i większa siła przebicia

#18 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 13:29

Zamarznięte buraki właśnie rozmawialiśmy o pozwie zbiorowym. Niestety jeśli zima nie odpuści to kto będzie winny? Cukrownia pewnie zwali wszystko na nas a my duże pieniądze w plecy. Ale dajemy im jeszcze troszkę czasu. Ale w tym roku buraki mnie chyba wykończą nerwowo:/

#19 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 13:43

Zamarznięte buraki wczoraj o dziewiątej wieczorem przy -11 i silnej zadymce zawitał Holmer do mojego sąsiada i 1,5ha wyorał w 2h nie wiem czy to dobry wynik, czy nie, ale jeszcze się dało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 20:55

Zamarznięte buraki U nas przed chwilą do sąsiada zawitał, na 13 ha przejechał raz w koło i zjechał... nie wiem co było przyczyną że nie kopał dalej ale sąsiad zadowolony nie był jak kombajn z pola zjechał. Juto się okaże czy będą kopać czy nie... ;)
@binek i jak buraki, zmarzniete nie są? tofle ziemi się do zbiornika nie pakowały?

It's My Life...

JD...