Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory na opasy.

249 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:08

Budowa obory na opasy. Według której ustawy?? Ja mam inne dane.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory na opasy. Dzisiaj, 23:29
  •  

#62 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:47

Budowa obory na opasy. A na uwięzi to jest 1,20 / 1,70 ???

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:49

Budowa obory na opasy. Bydło opasowe o masie ciała: do 300 kg - 130 cm x 80 cm, 301 - 450 kg -145 cm x 95 cm, pow. 450 kg - 150 cm x 100 cm

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#64 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:53

Budowa obory na opasy. Dzięki kolego - powiedz mi tylko jeszcze proszę, to jest z jakiegoś rozporządzenia??

#65 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:52

Budowa obory na opasy. Nie ja sobie to tak wymyśliłem :P
A tak na serio

Akt prawny: Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2003 r. (Dz. U. Nr 167, poz.1629) w sprawie minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich.

bullet_black.png

#66 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:00

Budowa obory na opasy. Dzięki. Taki widzę troszkę dowcipniś jesteś... :P

#67 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:05

Budowa obory na opasy. A ktoś pisał ze się na żartach nie znam... No ale starczy OT

bullet_black.png

#68 Share Szymon1996

Szymon1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:55

Budowa obory na opasy. Ja mam narazie oborę zrobioną ze stodoły 10m x 125m. I trzymam tam 150 sztuk byków. Na marginesie powiem że lepiej dać rury o średnicy ok. 10cm bo ja mam 6cm i na taką długość się pogięły i jak tylko sprzedałem byki musiałem prostować i wzmacniać.

#69 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:16

Budowa obory na opasy. Haha stodoła długości 125 metrów?? :lol: Pokaż foto tej stodoły.

#70 Share Przyczajony

Przyczajony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:00

Budowa obory na opasy. 150 sztuk byków mieścisz w oborze 10/125 metrów :blink:. I pewnie jeszcze powiesz ze jest to obora wolnostanowiskowa :lol:. Zabawne historie opowiadasz :lol:.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Szymon1996

Szymon1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:29

Budowa obory na opasy. Są 2 rzędy. 1,5m szerokości na jedną sztukę to jest 112,5 m a 12,5m to korytarze itp

Haha stodoła długości 125 metrów?? :lol: Pokaż foto tej stodoły.

Dobra, jak tylko będę miał aparat.

#72 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 14:08

Budowa obory na opasy. Dwie wioski obok jest gospodarstwo co ma dłuższe obory
http://img708.images...us/i/obora.jpg/

#73 Share ibis86

ibis86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:13

Budowa obory na opasy. Witam wszystkich.Na wiosne zaczynam budowe nowej obory na opasy, do tej pory trzymałem część na gł ściółce a część na rusztach(w starych budynkach) i dochodzę do wniosku z własnych obserwacji i kalkulacji że najlepiej jest utrzymywać opasa na rusztach w kojcach grupowych bez jakiegokolwiek ścielenia,nawet cielaki małe na ruszcie będę trzymał tylko że plastikowym.

#74 Share djgrove

djgrove

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 10:36

Budowa obory na opasy. 1. Panowie i Panie mam do was prośbę. Otóż hodujębydło miesne lm i mam zamiar postawić obore na 20-30 memek tej rasy wraz z młodzieżą. Obora ta miała by być w miarę nowoczesna koszt +/- 150 tyś zł.(max. 200) Obora miałaby być postawiona z błachy docieplanej lub z bloczków superexu. Chodzi, aby krowy miały możliwość wybiegu na pastwisko (10 m za oborą) Karmienie odbywałoby się paszowozem , wywóz obornika TURem, obora będzie jedną stronną blisko płotu, chciałbym do obory dostawić wiatę, która będzie biegła w stronę podwórza i łączyła się z garażem. Proszę was o propozycje wym. przejazdów itp.
2. Przykładowy obrazek ( mniej więcej trochę średnio mi wyszło)
| |
| |
| |
|_____________________________________________|
/ ok.8m /
/
/
/
/
/
/
/ dł. 20m
/
/ Wiata
/
/
/
/
/
/
/________________
9m.

Garaż

0

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2011 - 00:42

Budowa obory na opasy. 75000 to za mało licz się z kosztami ok 200000 tak jak było wcześniej napisane.

Edytowany przez Farmer1212, 03 luty 2011 - 18:06.

#76 Share Karolek55

Karolek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:27

Budowa obory na opasy. Witam! Panowie może ktoś się orientuje ile by kosztował plan na obore dla opasów o wymiarach 6x20, z dachem jednospadowym ? :rolleyes:

Edytowany przez Karolek55, 16 luty 2011 - 20:27.

#77 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 18 luty 2011 - 22:56

Budowa obory na opasy. Cześć,potrzebuję od was porady a mianowicie mam zamiar w tym roku przebudowywać stodołę na oborę na opasy na tych samych murach co są i moje pytania są nastepujące: Jak to wygląda od strony prawnej czy muszę to komuś zgłaszać(np.na gminie)?Czy będzie to legalne?Czy jak już tak po cichu sobie ją wybuduję wpuszczę tak ok 40 opasów a warunki będą tak jak "UE KAŻE" a któryś z sąsiadów (bardzo niewygodnych) nakapuje na gminie ,że nielegalnie oborę wybudował i np. im śmiedzi itp. czy jest za to jakaś kara?Oczękuję szybkiej odpowiedzi za wszelką pomoc z góry dziękuję. :)

#78 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:46

Budowa obory na opasy. Wydaje mi się że bd to koszt w granicach 120-160 tyś powinna nie przekroczyć 170 tyś strop to niepotrzebny wydatek najlepiej zrobić boksy i turem obornik usuwać;)

#79 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 11:31

Budowa obory na opasy. koleżanki i koledzy hoduje w moim gospodarstwie na dziś 45 opasów mam budynek w postaci tuczarni o wymiarach 28/9 w której jest 7 kojców o wymiarach 3,8/6,5 wysokość murków ( są wykonane z pustaków) ok 1 metra planuje w tych kojcach trzymać cielaki do wieku ok 12 miesięcy co o tym myślicie . proszę o ewentualne sugestie dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bandi86

bandi86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:39

Budowa obory na opasy. Witam!
Pytanie do użytkowników obór z płyt warstwowych? Mam zamiar stawiać obore na opasy, zastanawiam się właśnie nad postawieniem hali stalowej, a ściany i dach z płyty warstwowej, jakie są zalety tych obór i jak wam się je użytkuje, nie chodzi mi o cenę. może ktoś miał do czynienia z firmą K3AGRO, jaka była współpraca z nimi?