Skocz do zawartości

Zdjęcie

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:38

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Witam planuję zakup miał być na początku df ale teraz sam już nie wiem. W wyposażenie ma wchodzić miękki przód, przedni wom i tuz, pneumatyczna kabina. Proszę o opinie i komentarze. Może ma ktoś jakiś porównania ciągników albo ktoś ma takie bądź sąsiedzi mają...
Z góry dziękuje

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Dzisiaj, 13:59
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:50

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Kolega jeździ DF na gospodarstwie 3000 ha to mówi że pod względem komfortu nie ma lepszego.Ale on ma tylko porównanie do Fendta.

#3 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:17

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Czyli DF jest wygodniejszy od Fendta?? Mi tam się obydwa ciągniki podobają, choć bardziej JD i to jeszcze wersja premium. A znasz ich ceny? Gdzie masz bliżej z serwisem? Czy masz już jakiś ciągnik jednej z tych wyżej wymienionych marek??

#4 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 22:39

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Panowie,
Wszystko zależy od wyposażenia.
Weźmy JD Premium TLS, hydrauliczno-pneumatyczne zawieszona kabina i do tego dobry fotel (już seryjnie oferowany jest bardzo wygodny w możliwością regulacji w kilku płaszczyznach).
Jeśli stać Cię na to, to jeszcze przekładnia bezstopniowa Autopwr i odpowiednie do wykonywanych prac ogumienie i masz taki komfort, że piszę się jako traktorzysta u Ciebie:)
Miałem okazję pracować 6930Premium z TLS i AP (bez amortyzowanej kabiny i na standardowym siedzeniu) - bajka.
Myślę, że podobnie można wyposażyć DF i Fendta (ten zapewne będzie miał wszystko powyższe w standardzie).
Do tego dochodzi różna kultura pracy silnika (elastyczność, wibracje, hałas) i przekładni (szarpanie, płynność i zakres przełożeń, oraz ich ilość) i już do odpowiedzi na Twoje wątpliwości nie wystarczy napisać, że ktoś ma 3000ha i komfortowego DF'a, bo nie sądzę, żeby tym jednym DF'em wszystko obrabiał, zwłaszcza porównywalnym do 6630, o którego pytasz.

Sam jedź do dilera i wypróbuj ciągnik jaki Cię interesuje, najlepiej w polu podczas jakichś dni otwartych itp.
Pozdrawiam
F.
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#5 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 12:52

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Miał być DF ale JD z nawet ciut lepszym wyposażeniem wychodzi 30 tys taniej Serwis podobna odległość

#6 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:21

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium John Deere mówisz, że wyjdzie taniej? To jeśli to nie tajemnica oczywiście jaką cenę ci za niego zaproponowali? I w jakim wyposażeniu?

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:10

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium A w jd w ogóle dostępna jest kabina na zawieszeniu pneumatycznym?
Imho w jd jest ciszej ale df ma wygodniejszą kabinę.
Podaj dokładną listę wyposażenia jednego i drugiego bo nie bardzo wierzę, że jd taniej wyjdzie.

#8 Share Lolek007

Lolek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:27

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Witam ja też mam podobny problem z wyborem ciągnika wacham sie miedzy MF 5445 a CASE MAXXUM X 110.Podobna specyfikacja . Chodzi mi o spalanie i wytrzymałość .Potrzebuję go do pracy w tartak przy ładowaczu. Proszę o opinie o tych markach i z góry dziękuję

#9 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:41

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium witam w wyposażenie ciągników wchodzi to co jest w podstawie premium i profiline oraz gumy tył 600 przód 540 + miękka oś + pneumatyczna kabina + przedni wom i tuz + obciążnik na tuz
Jd 6630 premium ok 270-280 netto
DF M615 profiline ok 300

#10 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 01:34

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium sql mimo że oba wyprodukowane w niemczech ja wybralbym Jd, szczegolnie jesli wychodzi taniej, z osiagow i zwawosci silnika bedziesz duzo bardziej zadowolony w jd, spalanie pewnie bedzie troche wieksze ale napewno nie w ciezkiej pracy, a w lekkiej przy umiejetnej jezdzie tez nie bedzie zle. JD sprawia wrazenie maszyny duzo twardszej od DF. Lolek maxxum ma 110km a mf ma 95 takze troche roznicy w mocy jest. Jesli do pracy z turem to jaka kolwiek ladowarka byla by o niebo lepsza, jednak jesli koniecznie musi byc ciagnik to w ladowaczu lepiiej sprawdzi sie Mf, szczegolnie zamowiony ze scieta maska i dachem,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor964

zetor964

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:21

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Na co masz ustawione gospodarstwo? I ile ha?

#12 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:39

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium gospodarstwo mlekiem płynące. ok. 100 hektarów w tym ok 60 ornego

#13 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 13:59

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Jeśli tak cenowo wychodzą to bierz JD. Sam mam i nie narzekam, jestem bardzo z niego zadowolony nie jest to może taki o jakim tu mowa bo to jest 6420 SE. Mnie właśnie nie podoba się wykonanie w DF jest tak że to mniej solidnie wygląda, słabiej. JD jest taki mocarny i no moim zdaniem jest wszystko lepiej spasowane.

#14 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 11:55

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium a jednak zmiana planów na prowadzenie wysuwa się massey ferguson 6475
dostałem bardzo dobrą ofertę

#15 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:41

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium Dla mnie Jd i Deutz Fahr to jedna półka silniki są porównywalne, wyposażenie komfort, gabaryty ale jednak wolałbym Deutz-Fahra bo akurat m 615 ma dokładnie ten sam silnik co w fednty serii 700 vario co oznacza że nie będzie w żadnym stopniu ustępował Jd pod względem żwawości... a poza tym mam po prostu zaufanie i przekonanie do tej marki. A co do tego że nie wyglądają na masywniej zbudowane to nie znaczy że takie nie są, to tylko pozory bo tak naprawde znajdują się w tej klasie co Jd. A co do wyposażenia to ja bym wziął jeszcze przedni podnośnik ponieważ dodatkowo montowana jest solidna rama która wzmacnia ciągnik.

#16 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:32

Dla mnie Jd i Deutz Fahr to jedna półka silniki są porównywalne, wyposażenie komfort, gabaryty ale jednak wolałbym Deutz-Fahra bo akurat m 615 ma dokładnie ten sam silnik co w fednty serii 700 vario co oznacza że nie będzie w żadnym stopniu ustępował Jd pod względem żwawości... a poza tym mam po prostu zaufanie i przekonanie do tej marki. A co do tego że nie wyglądają na masywniej zbudowane to nie znaczy że takie nie są, to tylko pozory bo tak naprawde znajdują się w tej klasie co Jd. A co do wyposażenia to ja bym wziął jeszcze przedni podnośnik ponieważ dodatkowo montowana jest solidna rama która wzmacnia ciągnik.

JD ma ramę i bez przedniego TUZa.To że DF ma ten sam silnik co FENDT to o niczym nie świadczy,bo prawdopodobnie każdy ma własne sterowanie silnikiem(JD6xxxi CLAAS ARION6xx też mają ten sam silnik ale każdy ma swoje sterowanie).DF w tej samej klasie co JD?Bez przesady.

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 00:32

DF w tej samej klasie co JD?Bez przesady.

Możesz rozwinąć myśl? Wg. ciebie co w agrotronach jest gorsze, że to nie ta sama klasa ciągników?

#18 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 09:42

witam w wyposażenie ciągników wchodzi to co jest w podstawie premium i profiline oraz gumy tył 600 przód 540 + miękka oś + pneumatyczna kabina + przedni wom i tuz + obciążnik na tuz
Jd 6630 premium ok 270-280 netto
DF M615 profiline ok 300

Coś tani ten John.Wg moich obliczeń bez tych dodatków kosztowałby 240-250 tys netto.Skąd masz tego dealera?

#19 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 16:30

JD ma ramę i bez przedniego TUZa.To że DF ma ten sam silnik co FENDT to o niczym nie świadczy,bo prawdopodobnie każdy ma własne sterowanie silnikiem(JD6xxxi CLAAS ARION6xx też mają ten sam silnik ale każdy ma swoje sterowanie).DF w tej samej klasie co JD?Bez przesady.

a właśnie że dużo o tym świadczy ponieważ nie dość że mają silniki tej samej firmy która znajduje się w czołówce firm które produkują silniki to jeszcze to samo rozwiązanie czyli pojemność, układ i ilość zaworów, wtrysk paliwa itp. czyli jeżeli w deutzach będą padać silniki to tak samo w fendtach a oprogramowanie dotyczy nie tylko silnika ale i całego ciągnika razem ze skrzyni oraz hydrauliką. A to że fendty są lepsze od Deutz fahr to przede wszystkim zasługa skrzyni i sterowania czyli varioterminalu. A JD jak dla mnie nie błyszczy niczym specjalnym oprócz loga na masce którym wszyscy są tak zachwyceni dla mnie to ta sama liga. KONIEC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:09