Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług do 130hp

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:23

Jaki pług do 130hp Hej przymierzam sie do zmiany pługa. Miałby to być pług na zabezpieczeniach resor lub hydrauliczne raczej 4-ki, cena do 65k, ziemie bardzo zmienne-od gliny po kamieniste. Teraz mam 4 ibisa na resorze ale nie jestem z nich zadowolony, na niektórych kawałkach musiałem 4-ty korpus odkręcać bo były problemy. Troszke przeglądając oferty zatrzymałem się na kuhn nsh, tylko że jego masa też nie jest mała 1300 kg w porównaniu do polskich 1500 kg. W polskich bez dociążania przodu trzeba przyznać żę buja troche traktorem-same 130 km. Zabezpieczenia hydrauliczne są z regóły cięższe od resorowych? Czekam na propozycje ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do 130hp Dzisiaj, 05:22
  •  

#2 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:43

Jaki pług do 130hp kverneland na resorze i nie bedziesz narzekał :lol:

#3 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:47

Jaki pług do 130hp jak kolega wyżej Kverneland EM100 i bd dobrze masa 1280kg, zabezpieczenia resor :lol:

#4 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 listopad 2010 - 18:06

Jaki pług do 130hp Ja polecam kuhn master 102 na zabespieczeniach hydraulicznych za 54 rys. :lol:

#5 Share Janke008

Janke008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 18:13

Jaki pług do 130hp Myślę że V&N też fajny pług za małą kase ^^
Warto też pomyśleć nad GB,Poettinger,Kver i Overum tylko to już droższe :lol:
Masz zamiar doczepić do niego jakiś packomat,jaka ma być jego szer. robocza?

#6 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 listopad 2010 - 18:20

Jaki pług do 130hp jak ma być pakomat, to Overum odpada, tam jest tylko jakieś zgrzebło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 18:21

Jaki pług do 130hp

Myślę że V&N też fajny pług za małą kase ^^
Warto też pomyśleć nad GB,Poettinger,Kver i Overum tylko to już droższe :lol:
Masz zamiar doczepić do niego jakiś packomat,jaka ma być jego szer. robocza?

nic nie będę doczepiać ;] ibisem w 3-kach było na 48cm , w 4-kach na 36 bodajże. Także myślę że będzie to szerokość w granicach 160cm. Kreverland eg raczej też odpada bo waga chyba też koło 1,5t

#8 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 18:38

Jaki pług do 130hp Także polecam pługi firmy Kuhn! Bardzo dobre i twarde maszyny. Jakość orki taka jak Kverneland a cena może być trochę niższa. Sam posiadam pług Kuhn Huard 3 skibowy i orka jest rewelacyjna, stuprocentowe pokrycie resztek pożniwnych! Jedyną wadą tego pługa co mam jest długość (pierwszy korpus jest dość mocno oddalony od cięgien ciągnika ze względu na zabezpieczenia resorowe) oraz masa, gdyż jest bardzo ciężki. Kverneland to już marka, która nie potrzebuje komentarza więc tej firmy też możesz śmiało brać. Pozostałe produkcje typu Lemken V&N GB czy Overum także będą dobrym rozwiązaniem jednak gdyby wybór zależał odemnie brałbym coś z grupy KV/Kuhn/Lemken. Bierz ten, który będzie w lepszym stanie. Myślę, że z tych marek co podałem będziesz zadowolony, obojętnie na który się zdecydujesz.

#9 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 19:31

Jaki pług do 130hp Witam ja jestem użytkownikiem pottinger servo 35 jestem bardzo zadowolony;) dobra jakoś co prawda ta firma robi sprzęty uprawowe od 2007 roku. Wybraliśmy tą firme bo nie są drogie części. polecam

#10 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:58

Jaki pług do 130hp

Bierz ten, który będzie w lepszym stanie. Myślę, że z tych marek co podałem będziesz zadowolony, obojętnie na który się zdecydujesz.

akurat jeśli chodzi o stan to wszystkie będą w dobrym ;) Ale jakbym brał kreverlandy na resorze to pewnie od razu będę musiał dorzucić pare piór tak jak teraz w polskich,Kuhn i kreverland cenowo stoją podobnie? czy jednak kreverland jest droższy? Chodzi mi o nsh i em-y

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karat7

karat7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 luty 2013 - 15:13

Jaki pług do 130hp Ciekawe gdzie patryk 141 wyczytałeś,że pottinger robi sprzęt uprawowy od 2007 r.Pottinger przejął w 1975 roku firmę Landsberg w Bawarii i od tamtego czasu sprzęt jest robiony z logo nowej firmy.Landsberg to firma , która miała bardzo duże doświadczenie w produkcji pługów.Nie wiem jak dzisiaj, ale wcześniej firma ta była głównym dostawcą podzespołów i części dla firmy Lemken. Posiadam servo 35 z pacomatem i jestem bardzo zadowolony.