sameSILVER130

Jaki pług do 130hp

Polecane posty

Hej przymierzam sie do zmiany pługa. Miałby to być pług na zabezpieczeniach resor lub hydrauliczne raczej 4-ki, cena do 65k, ziemie bardzo zmienne-od gliny po kamieniste. Teraz mam 4 ibisa na resorze ale nie jestem z nich zadowolony, na niektórych kawałkach musiałem 4-ty korpus odkręcać bo były problemy. Troszke przeglądając oferty zatrzymałem się na kuhn nsh, tylko że jego masa też nie jest mała 1300 kg w porównaniu do polskich 1500 kg. W polskich bez dociążania przodu trzeba przyznać żę buja troche traktorem-same 130 km. Zabezpieczenia hydrauliczne są z regóły cięższe od resorowych? Czekam na propozycje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

jak kolega wyżej Kverneland EM100 i bd dobrze masa 1280kg, zabezpieczenia resor :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Myślę że V&N też fajny pług za małą kase ^^

Warto też pomyśleć nad GB,Poettinger,Kver i Overum tylko to już droższe :lol:

Masz zamiar doczepić do niego jakiś packomat,jaka ma być jego szer. robocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że V&N też fajny pług za małą kase ^^

Warto też pomyśleć nad GB,Poettinger,Kver i Overum tylko to już droższe :lol:

Masz zamiar doczepić do niego jakiś packomat,jaka ma być jego szer. robocza?

nic nie będę doczepiać ;] ibisem w 3-kach było na 48cm , w 4-kach na 36 bodajże. Także myślę że będzie to szerokość w granicach 160cm. Kreverland eg raczej też odpada bo waga chyba też koło 1,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Także polecam pługi firmy Kuhn! Bardzo dobre i twarde maszyny. Jakość orki taka jak Kverneland a cena może być trochę niższa. Sam posiadam pług Kuhn Huard 3 skibowy i orka jest rewelacyjna, stuprocentowe pokrycie resztek pożniwnych! Jedyną wadą tego pługa co mam jest długość (pierwszy korpus jest dość mocno oddalony od cięgien ciągnika ze względu na zabezpieczenia resorowe) oraz masa, gdyż jest bardzo ciężki. Kverneland to już marka, która nie potrzebuje komentarza więc tej firmy też możesz śmiało brać. Pozostałe produkcje typu Lemken V&N GB czy Overum także będą dobrym rozwiązaniem jednak gdyby wybór zależał odemnie brałbym coś z grupy KV/Kuhn/Lemken. Bierz ten, który będzie w lepszym stanie. Myślę, że z tych marek co podałem będziesz zadowolony, obojętnie na który się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Witam ja jestem użytkownikiem pottinger servo 35 jestem bardzo zadowolony;) dobra jakoś co prawda ta firma robi sprzęty uprawowe od 2007 roku. Wybraliśmy tą firme bo nie są drogie części. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten, który będzie w lepszym stanie. Myślę, że z tych marek co podałem będziesz zadowolony, obojętnie na który się zdecydujesz.

akurat jeśli chodzi o stan to wszystkie będą w dobrym ;) Ale jakbym brał kreverlandy na resorze to pewnie od razu będę musiał dorzucić pare piór tak jak teraz w polskich,Kuhn i kreverland cenowo stoją podobnie? czy jednak kreverland jest droższy? Chodzi mi o nsh i em-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    32

Ciekawe gdzie patryk 141 wyczytałeś,że pottinger robi sprzęt uprawowy od 2007 r.Pottinger przejął w 1975 roku firmę Landsberg w Bawarii i od tamtego czasu sprzęt jest robiony z logo nowej firmy.Landsberg to firma , która miała bardzo duże doświadczenie w produkcji pługów.Nie wiem jak dzisiaj, ale wcześniej firma ta była głównym dostawcą podzespołów i części dla firmy Lemken. Posiadam servo 35 z pacomatem i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj