Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
12 odpowiedzi na ten temat

#1 andrev2222

andrev2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 13:11

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Witam ok. 6 miesięcy temu wymieniłem pompę oleju na wzmacnianą. Było bardzo dobrze, ale od dwóch miesięcy zaczął bardzo wolno podnosić, siłę w miarę ma i raczej trzyma po podniesieniu. Ale podnosi nawet niewielki ciężar ok. 200kg (zresztą podnośnik bez obciążenia też) jakieś 30 sekund na pełnych obrotach! Dodam, że rozdzielacz i toczysko są stare nic przy nich dotychczas nie robiłem. Może jakiś zawór bezpieczeństwa się uszkodził od nowej wzmacnianej pompy i nie puszcza ciśnienia. Od czego zacząć i na co wskazują objawy?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Dzisiaj, 16:52
  •  

#2 bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • 12698438
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze nowoczesne i za PRL-u, gry rolnicze, dawniejsze filmy np: nie ma mocnych, miodowe lata itp.

Napisany 30 listopad 2010 - 13:33

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik może tłok się zaciął, tak samo miałem przy T25
  • 0
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#3 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 15:16

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik A co sie dzieje na wolnych obrotach jak masz wajchę od podnoszenia daną na podnoszenie??
czy masz tura na tym ciągniku ?? jakie narzędzia podnosisz największe ??
  • 0

#4 andrev2222

andrev2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 16:30

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Więc tak tura nie mam zamontowanego (w ogólne nie mam tego narzędzia).

Najcięższe (chociaż może nie najcięższe, ale najdłuższe i ramie robi swoje) jest kosiarka rotacyjna, tylko trochę za duża do C330 (nie pamiętam dokładnie wymiaru). Jeździłem z nią 3-4 miesiące temu. Po podniesieniu praktycznie można kręcić kierownicą jak za wspomaganiem i na wyboistej drodze czasem lekko podniesie przód. Z tym ciężarem opadał pomału podnośnik, więc dodatkowo zabezpieczałem łańcuchem.

Teraz mam założony pług (ok. 200kg i dość krótki, więc niewiele, podwieszany z tyłu) i tak kiedy wajchę z pozycji 3 (trzymanie) przesunę na pozycję 4 (podnoszenie), (kiedy maszyna jest lekko podniesiona) widoczne jest wyraźne jakby gwałtowne opuszczenie o ok. 2-3cm maszyny, takie jakby szarpnięcie i po chwili zaczyna się bardzo wolne podnoszenie. Kiedy po podniesieniu wrócimy na pozycję 3 (trzymanie) podniesioną maszynę utrzymuje i podośnik nie opada. Dodam, że jak przesuniemy wajchę w pozycję 1 (opuszczanie) opuszcza szybko, normalnie.
Dodany obrazek
Na wolnych obrotach w momencie przesunięcia wajchy w pozycję 4 (podnoszenie) dzieje się tak samo jak na zwiększonych tj. Najpierw gwałtowne jakby opuszczenie o 2-3cm, jakby szarpnięcie, a następnie powolne podnoszenie, z tym, że na wolnych obrotach trwa to zupełnie długo ok. 1 minuty, może dłużej.
  • 0

#5 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:14

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Kolego sprawdź filtr ten na obudowie podnośnika o ile go masz może jest zapchany. A może doszło do uszkodzenia uszczelniaczy na przewodzie ssącym na połączeniu króciec ssący pompy blok obudowa tylnego mostu
  • 0

#6 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 30 listopad 2010 - 20:52

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik musisz tak jak kolega napisał wczesniej sprawdzić wszystko od filtra aż do rozdzielacza (wszystkie oringi i filtr) może łapać gdzieś lewe powietrze i bedzie tak sie działo jak piszesz ze lekko opada na poczatku podnoszenia, może tez być wina oringów w samej pompie, bo skoro rozdzielacza nie ruszałeś to raczej nic w nim nie powinno sie stać jest tam zawór zabezpieczający ale gdyby on był wadliwy to były by dwie możliwości: te 200 kilo podnosił normalnie raczej z większym ciężarem byłby problem lub nic by nie podnosił czy to na wolnych czy na wysokich obrotach poprostu ciśnienie by uciekało, bo właśnie tym zaworem ustawiasz max udzwig i ciśnienie, fabrycznie powinno być ustawione ciśnienie do 10 MPa i udzwig 700Kg
  • 0

#7 mlody18

mlody18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:47

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik podstawa to sprawdzić filtr przy skrzyni biegów po lewej stronie w okolicach pedału gazu, też kiedyś się zastanawiałem że przy nowo założonej pompie wogóle nie podnosił okazało się że łapał powietrza bo filtr był nie dociśnięty
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#8 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1806 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 grudzień 2010 - 13:56

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Raczej przy prawej stronie - przynajmniej u mnie pedał gazu jest z prawej :)

P.S. z tym opuszczaniem 2-3 cm to u mnie tez takk jest :lol:
  • 0

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#9 motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 26 grudzień 2010 - 22:44

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Mógł oring pod cylindrem puścić, ale to rzadko. Sprawdź po kolei może łapać lewe powietrze jak pisze @Roki.
  • 0
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#10 andrev2222

andrev2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:25

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Rozkręciłem wymieniłem wszystkie oringi jakie się dało, dodatkowo zauważyłem odkręconą nakrętę łożyska stożkowego od wałka atakującego wychodzącego ze skrzyni i napędzającego mechanizm różnicowy i dalej koła. Nie było gwintu na nakrętce więc wyciąłem natomiast nową rozciąłem i zrobiłem dzieloną, następnie przykręciłem i działa:). Podłożyłem dodatkowo jedną podładkę pod sprężynę zaworu zabezpieczającego (wczsniej było 5, teraz 6). Podnośnik działa ok. Ledwo złapałem gwint od zaworu zabezpieczającego po użyciu tej podkładki, czy bez zmierzenia ciśnienia jest to bezpieczne?
  • 0

#11 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:46

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik Jak podłożyłeś jedną to bezpieczne !!
  • 0

#12 emil355

emil355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • 31665609
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki rolnicze , maszyny rolnicze , mechanika ...

Napisany 29 marzec 2011 - 20:34

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik U mnie też w C 330 wolno podnosił podnośnik <_< wymieniłem pierścionki na tłoku i widocznie albo mało było założonych oringów co wchodzą na króciec w obudowie mostu ... ale problem został wyeliminowany przez założenie jeszcze jednego oringa :) na razie działa ;) nie wiem czy dobrze to opisałem ;)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#13 damianowski

damianowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 15:04

C 330 Bardzo wolno podnosi podnośnik A patrzałeś ile jest oleju hydraulicznego w skrzyni biegów? Może coś z tłokiem lub pierścieniami na tłoku pompy hydraulicznej.
  • 0