Zaloguj się, aby obserwować  
rafczyk

Nie można otworzyć chwytaka do bel

Polecane posty

rafczyk    1

Witam. Mam problem z turem a mianowicie z chwytakiem do bel. Chwytak stał na podwórku a dzisiaj miałem zamiar wozić bele do obory i gdy zawiozłem pierwszego to ścisnął tak jak należy ale już się nie otworzył. Tylko lekko poluzował że bel ledwo się wysunął. I potem nawet na pusto tylko się zamyka a nie moge go w żaden sposób otworzyć, a słysze że pompa hydrauliczna pracuje i podaje olej. Jest to chwytak na 2 siłowniki po bokach i użytkuje go już pare dobrych lat i jak dotąd nie miałem z nim żadnych kłopotów. Prosze o pomoc. co może byc tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

a jak przewody podłączysz odwrotnie to otwiera a nie zamyka?? może to wina rozdzielacza albo przewody słabo podłączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Jak podłącze odwrotnie to tez tylko zamyka a nie otwiera. podłączone są dobrze. później zaczepiałem krokodyla i wszystko działa tak jak należy. otwiera i zamyka bez problemu więc myśle że to wina chwytaka a raczej coś w siłownikach ale co moglo z nimi się stać?

 

a może to wina mrozu śniegu ?? chwytak położyłem do obory na noc tam jest ok 18 stopni , może to pomoże . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

sprawdź szybko złącza bo jak jest zapowietrzony układ od siłowników w chwytaku to często ludzie stukają w te główki od wtyczki i one się rozklepują i potem nie otwierają do końca się i blokuje ja tak miałem w swoim ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

raczej dwa siłowniki na raz by się nie popsuły coś z układem zasilania musi być ( węże od oleju) ja próbował bym je odwrotnie przykręcić czy to coś zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

przecież mi nie chodzi o to że siłowniki się popsuły tylko szybko złącza z nimi jest coś nie tak a przeciez jest wiadome że jeden przewód łączy dwa siłowniki np na wypychanie a drugi na wciąganie siłowników. Sprzawdź to co ci pisalem wcześniej bo to może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

@wojtas a czytałeś cały temat od początku? Autor pisze wyraźnie, że jego chwytak ma 2 siłowniki.

 

 

Temat, przenoszę do odpowiedniego działu.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z turem a mianowicie z chwytakiem do bel. Chwytak stał na podwórku a dzisiaj miałem zamiar wozić bele do obory i gdy zawiozłem pierwszego to ścisnął tak jak należy ale już się nie otworzył. Tylko lekko poluzował że bel ledwo się wysunął. I potem nawet na pusto tylko się zamyka a nie moge go w żaden sposób otworzyć, a słysze że pompa hydrauliczna pracuje i podaje olej. Jest to chwytak na 2 siłowniki po bokach i użytkuje go już pare dobrych lat i jak dotąd nie miałem z nim żadnych kłopotów. Prosze o pomoc. co może byc tego przyczyną ?

Sprawdź końcówki szybkozłączy u mnie jak kupiłem manitou to były już zużyte te sprężynki w środku i działo się tak samo. Jak podłączyłem to się otwierał chwytak a jak zamieniłem przewody to się zamykał. Mógł je trochę mróz złapać trochę wody i już mrozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Nawet jak zamieniłem przewody to i tak tylko się zamyka a otwierać ani drgnie. . . a jak chwytak poleżał całą noc w cieple tzn w oborze to z szybkozłączy zaczął kapać olej, chociaż ciśnienia w nich nie ma, a żeby otworzyć chwytak to ani drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

nie wyglądają na zużyte ani uszkodzone, ale chyba tak jutro zrobię. . . może pomoże. chyba że coś w siłownikach się zablokowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Jeżeli będzie ponad -20 to pewnie jutro nie będę ich wymieniać, ale napisze pojutrze lub za kilka dni jak je wymienię . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

dawno się nie odzywałem ... chwytak nie był mi potrzebny i dopiero kilka dni temu wymieniłem te gniazdo w chwytaku i teraz działa jak należy. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie na pierwszy rzut oka oba stare gniazda w chwytaku wyglądały identycznie (taki sam stopień zużycia obu tych główek). wymieniłem tylko jedne, gdyż chwytak otwierał się, a nie chciał zamykać. Jak narazie działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj