Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego

207 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:49

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego jezeli ktos chce podnosic na turze wieksze wagi to nalezy przewod wysokiego cisnienia z pompy dac bezsposrednio na rozdzielacz na blotniku ale odplyw skierowac na rozdzielacz pod siedzenie tam gdzie jest te wejscie orginalne zasilania na rozdzielacz oczywiscie podnosnik z tylu bedzie troche slabszy ale nie mierzylem tego a moglem bo zalozylem nowa pompe wzmocniona .do tego udoskonalenia doszlem po wymianie pompy ok 3 lata temu w ferie i udalo sie cos wymyslic .mialem tak podlaczone zasilanie okolo miesiac przez ten czas testotowalem lecz przeszlem na standardowe zasilanie poniewaz tur i tak ma udzwig ok 550kg samego towaru takze jak bralem obornik to i tak d*pa skakala i zreszta nie ma co nadwyrezac przodka bo do bel i obornika uzywam duzego ciagnika.
jezeli jeszce jakies pytania macie to chetnie odpowiem w wolnym czasie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Dzisiaj, 23:41
  •  

#122 Share idzkos

idzkos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:20

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Z pompy to znaczy skąd??
A powrót gdzie??
O tak jak na zdjęciu ??

Z- zasilanie
P- powrót
Po mojemu to może jedynie się zwiększyć szybkość podnoszenia a nie udźwig od tego jest zawór i podniesienie ciśnienia nim.

Załączone miniaturki

• gallery_492_44_40910.jpg

Edytowany przez idzkos, 16 styczeń 2012 - 20:28.

#123 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:45

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego skoro pisze ze tak robilem to tak bylo ale szkoda sprzet meczyc bo mam inne z ladowaczami.zasilanie dobrze narysowales musisz troche tylko odgiac ten przewod metalowy i pozniej powrot z rozdzielacza dajesz tam gdzie te zasilanie kolanko metalowe wchodzilo. teraz rozumiesz jesli nie to pisz bede dokladniej pisal lub narysuje ale to jutro bo narazie czasu nie mam.

#124 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:47

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Ja się tylko pytam czy przez trójnik nie będzie lipa, bo sam mam podłączone jedno wyjście na siłownik a drógie bezpośrednio do sprzyni przez korek wlewu oleju

#125 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 08:26

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego mietek no wez pomysl a jak zalozysz ten trojnik na zasilaniu rozdzielacza i podepniesz powrot z rozdzielacza to ciekawo jak opuscisz tura .sory za uwage ale za duzo chcecie kombinowac i szukacie problemu tam gdzie go niema.

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:01

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Jak? Przy podnoszeniu olej idzie na siłownik, przy opuszczaniu spływa do skrzyni. W tym czasie olej tłoczony drugim wyjściem sekcji też leci do skrzyni. Gdzie widzisz problem?

Trójnik ma być na powrocie.

#127 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 15:28

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego a więc kolega bobekmariusz chyba czegoś nie zrozumiał albo nie przecytał dokładnie bo ja napisałem z zapytaniem czy nie będzie się tak działo ale nie było tam mowy o trójniku na zasilaniu tylko na powrocie. A wogóle to ja mam 2 powroty jeden orginalny a drógi z jednej sekcji na podnoszeniu wysięgnika A trójnik to ja mam jeden w całej instalacji pod skrzynią

Edytowany przez mietek2424, 17 styczeń 2012 - 15:40.

#128 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:04

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego mietek jezeli masz jeden rozdzielacz 2 lub 3 sekcyjny to sie pytam po jaki h*j zrobiles te dwa powroty przeciez podnoszenie tura ma silowniki jednostronnego dzialania i wystarczy w jedna z pary dziur wkrecic przewod a w druga dziure zaslepke np.zaspawac nypel.
zaraz zrobie zdjecia rozdzielacza i wstawie bo widze ze ze ciezko sie dla was mysli (jeszcze tylko rafal4610 dobrze pisal) a te dwa powroty lub trojnik to mi sie slabo robi jacy z was fachowcy .

DSC00429.JPG
z lewej zasilanie po przeciwnej powrot oleju do rozdzielacza .pierwsza stojaca to podnoszenie tur druga lapka to regulacja kata lyzki krokodyla czy widel a trzecia lezaca lapka to otwieranie krokodyla uzywana rownez tak jak druga lapka do owijarki czy innych maszyn wymagajacych do 4 wtyczek hydrauliki.

zwroccie uwage na zaslepke to nypel zaspawany cena nypla to 1,5zl u mnie a zaslepka orginalna to 7zl .nypel siedzi juz trzy lata jako zaslepka i nic sie nie dzieje zlego tak jak to sadzil mariusz x ze cos walnie.

#129 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:19

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego ja tak miałem tylko w 2sekcyjnym tylko że mnie korek wnerwiał bo się pompa męczyła i go wywaliłem i dałem powrót do skrzyni zamiast niego. A rozdzielacz mam w innym miejscu to mi ten powrót nie przeszkadza

#130 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:29

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego jezeli zawor przelewowy w rozdzielaczu jest dobrze ustawiony to niema prawa sie pompa meczyc najwyzej bedzie tylko jak opuszczasz troszeczke silnik spadac z obrotow u mnie to kiedy opusczam to silnik zwalnia o ok50 obr/min ale juz powyzej 1.200obr/min silnik nieodczuwa tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:35

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego to jak zwalnia silnik to się męczy i po co mam piłować do 1200obrotów jak przy 600obr podnosi bez problemu 400kg

#132 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:45

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego jezeli czytales instrukcje a widze ze nie czytales to powiem ci ze pompa na najlepiej pracuje bez zbednego zuzycia czy straty sily na minimum1000obr/min do 1400obr/min takze nie mow mi ze sie meczy jak bedziesz pracowal na 600obr/min to silnik ci dlugo nie wytrzyma przynajmniej te 800obr/min musi miec zeby rowno pracowal. 1200obr/min nazywasz pilowaneim to zart czy pijany jestes. zeby to bylo 2000obr/min to by bylo meczenei pompy i silnika

#133 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:49

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Jak pompa pracuje na przelew to znaczy, że jest max obciążona. Wytłumacz dlaczego wg. Ciebie jest to lepsze rozwiązanie niż swobodny spływ oleju do skrzyni.

#134 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:11

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Też bym chciał się dowiedzieć tego. Przecież w takiej sytuacji pompa musi tłoczyć pod max ciśnieniem ust. na zaworze. Nie lepiej byłoby zastosować rozdzielacz z pozycją pływającą (taki jak standardowo na błotniku)?

#135 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:45

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego mariusz x swobodny splyw do skrzyni to dodatkowe koszty i jak radziles dziure robic w skrzyni i zeby woda doszla czy kurz to doslownie z was fachowcy ... .
to dziura to niby fachowa fabryczna poprostu tylko glupota.
jaco512 a gdzie znalezc taki orginalny 3 sekcyjny poprostu tego niema lub za spora kase jak jest. a jak macie duze traktory to tam pompa pracuje tez na opuszczaniu i co nikt z tego afery nie robi i nic sie nei zuzyw apredzej traktor szlak trafi niz pompe.
pompa caly czas daje maks. cisnienie przy ok.1200obr/min silnika a zawor jest tak ustawiony zeby rozdzielacz trzymal odpowiednie cisnienie.

#136 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:55

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego A gdzie wyczytałeś że akurat przy 1200obrotach?
A i drógi powrót wyniusł mnie 35zł a wchodzi przez korek wlewu więc ani grama kurzu tam nie wpadnie

#137 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:00

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego mietek jak to wyglada jak pol d*py zza krzaka a po drugie miarka zerdzewije lub zgubisz i czym bedziesz mierzyc poziom oleju mam orginalna instrukcje obslugi i katalog do trzydziestki z roku 73 tam wszystko jest.

#138 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:10

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego A w instrukcji jest napisane raczej że przy jakiś obrotach jest ciśnienie maxymalne a nie ma o ciśnieniu minimalnym, A i może by wyglądało jak pół d jak by rozdzielacz był na błotniku a ja mam kabine i mam go do kabiny przymocowanego.
A miarka oleju i tak jest do du y bo od kąd go mam to ma raptem 10cm

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:11

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego

mariusz x swobodny splyw do skrzyni to dodatkowe koszty i jak radziles dziure robic w skrzyni i zeby woda doszla czy kurz to doslownie z was fachowcy ... .
to dziura to niby fachowa fabryczna poprostu tylko glupota.
jaco512 a gdzie znalezc taki orginalny 3 sekcyjny poprostu tego niema lub za spora kase jak jest. a jak macie duze traktory to tam pompa pracuje tez na opuszczaniu i co nikt z tego afery nie robi i nic sie nei zuzyw apredzej traktor szlak trafi niz pompe.
pompa caly czas daje maks. cisnienie przy ok.1200obr/min silnika a zawor jest tak ustawiony zeby rozdzielacz trzymal odpowiednie cisnienie.

Fachowiec z Ciebie na całego. Jak piszesz, ze pompa daje cały czas max ciśnienie, tzn, że nie masz pojęcia o hydraulice, dlatego kończę udział w dyskusji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:22

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego napisalem ze daje maksymalne cisnienie przy pewnych obrotach silnika takze mariusz x naucz sie czytac ze zrozumieniem.