X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego

207 odpowiedzi na ten temat

#181 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 17 marzec 2013 - 14:07

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Czyli jednym słowem robiąc tak jak opisałem powyżej będzie dobrze ? tylko badać ciśnienie przy 1200 obr/min a badać mogę je na wyjściu np hydrauliki zewnętrznej? a jeśli nie to gdzie wpinać manometr? botura mam podpiętego pod ten rozdzielacz tutaj pod siedzeniem. Dodając podkładkę zwiększam ciśnienie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Dzisiaj, 11:07
  •  

#182 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:33

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Na to wychodzi że możesz badać ciśnienie na wyjściu hydrauliki zewnętrznej ale ja bym badał z tego węża co podłączony tur jest sam tak robię, dodając podkładkę zwiększasz ciśnienie. Chyba że kiedyś będziesz miał nowy rozdzielacz pod siedzeniem tak jak ja to już jest śruba do ustawiania ciśnienia wkręcając śrubę zwiększasz ciśnienie :)
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#183 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:45

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego No dobra, dzięki wszystkim jutro postaram się jakoś zmontować przejściówkę do manometru mam taki do 500bar może być mało dokładny ale ustawię jakoś na nim dam 3 podkładki i zobaczymy co będzie. A nawiasem mówiąc wiecie może czy opony z prozdu wytrzymają mi ? mam dębice 7 płócienna diagonalkę. Ktoś ma doświadczenie z załadunkiem c330 bigbagów ?

#184 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:13

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Zwiększenie ciśnienia do 170 jak kolega sugerował skończy się wywaleniem oringa w pompie w najlepszym razie a w gorszym siłownik podnośnika się rozleci. Takie ciśnienie można ustawiać na osobnym rozdzielaczu do tura pod warunkiem zastosowania pompy o wyższym ciśnieniu maksymalnym (sam mam 180 i nic sie nie dzieje) Na rozdzielaczu pod siedzeniem ustaw ciśnienie na 140-145 maksymalnie to nic się nie stanie. Co do opon to mam typowe 6.00x 16 Stomil chyba z 20 lat mają, ciśnienie 5 bar i nic się nie dzieje od bigbagów
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#185 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:16

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Ustawiam ciśnienie 175 bar tylko do podnoszenia belek kiszonki na takim ciśnieniu tylnego podnośnika nie używam bo nie potrzebny więc się nie rozleci po pracy z kiszonką zmniejszam do 140 bar. Pompą nie ma się co przejmować jak wywali oring załóż aluminiową pompę która wytrzymuje max 200 bar i będzie po kłopocie :)
Co do opon na pewno popękają szybciej niż z lekkim obciążeniem ale tragedii nie powinno być :)

Edytowany przez adamc330, 17 marzec 2013 - 19:18.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#186 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:55

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego No i mam ciśnienie ledwo 100 a raczej 95 wrzuciłem 2 podkładki i mam ciśnienie 180bar, wywaliłem jedną to mam 120bar zeszlifowałem jedną i mam 140 jakieś ciężko nastawić tak żeby było 150... A jak ostatni raz odkręcałem to urwałem tą śrubę 50021191 korek.

U was też jest tak że wskazówka od manometru pomału idzie do 120bar i do 140bar przy dużym gazie 2200 pomału dochodzi gdzieś po 20 sekundach ? to może wina gęstego oleju ?

#187 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:24

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Wskazówka manometru praktycznie w ułamku sekundy znajduje się na skali w miejscu wskazując cienienie.
Jaki masz manometr i gdzie go wpiąłeś?

#188 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:37

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego wpiąłem go w rozdzielacz na błotniku mam taki normalny z tylnym wejściem od 0 do 400bar

#189 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:03

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Po ruszeniu dźwignia w rozdzielaczu aby skierował olej na te szybkozłączkę-manometr ciśnienie na nim rosło tak długo?

#190 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:52

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego tak tak długo na nim rosło ciśnienie od 0 do 100 to nawet szybko ale powyżej 100 do 140 to pomalutku tak może jakieś powietrze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:16

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Do her bomekmariusz nie pisz gościom zeby łączyli fabryczny rozdzielacz na blotniku z pompą bezpośrednio bo on mię ma zaworu przelewowego tylko krańcowy!Ciśnienie jest regulowane w całym układzie właśnie tymi podkladkami co wspomniales i to rozdzielaczem pod siedzeniem jak ty się wpinasz pierwszy rozdzielacz na blotniku to musisz się jeszcze pouczyć o hydraulice i na moje oko to ty nawet nie sprawdzales cisnieni w hydraulice bo skoro piszrsz że tam cały czas jest wysokie ciśnienie! Ciśnienie pojawie się dopiero wtedy gdy przesterujeszna prace rozdzielaczem pod siedzeniem czy na blotniku!!!A co do trojaka na powrocie to jak najbardziej wszystko działa i nie trzeba dodatkowej dziury do skrzyni!

#192 Share XGTALS

XGTALS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2014 - 15:08

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Witam. Mam problem chcę podłączyć tura 2 sekcyjnego do c-330 ale nie wiem jak.... Ma ktoś może 2 sekcyjny tur w c-330 prosiłbym i zdjęcie jak jest podłączone tłoczenie i zwrot. Chcę pod rozdzielacz dodany to tura nie pod oryginalny . Proszę o szybką odpowiedź

#193 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 27 luty 2014 - 16:54

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego a czego dokładnie nie wiesz?? siłownik dwustronny podłączasz normanie pod sekcje , silownik jednostronny podłączasz pod drugą sekcje. jeśli sekcje w rozdzielaczu są dwustronnego działania to pod jeden króciec podłączasz pod siłownik a drugi pod swobodny spływ tak żeby nie następowało przeciażenie (potrzebujesz tylko jednego wyjścia) rozdzielacze możesz podlączyć szeregowo czyli zasilanie jednego rozdzielacza podłączasz pod spływ(wyjście) drugiego.

#194 Share XGTALS

XGTALS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:52

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego To to wiem jak pod rozdzielacz. Chodzi mi o to jak zrobic tłoczenie i zwrot oleju tłoczenie pod rurkę od skrzyni co idzie?

#195 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:30

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego chodzi ci o zasilenie tego rozdzielacza?

#196 Share XGTALS

XGTALS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 luty 2014 - 05:13

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Tak i zwrot

#197 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 07:44

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Nie od skrzyni ,tylko z rozdzielacza .
Tak samo jak zasilanie oryginalnego rozdzielacza na blotniku , czy chcesz zostawić na błotniku i podłączyć dodatkowo od tura ?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#198 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 luty 2014 - 08:19

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego jesli chcesz podłączyć do tego na błowniku (nie wyrzucajac go) to z powrotu-wyjcia tego rozdzielacza na błotniku podłącz zasilanie nowego rozdzielacza powrut daj w ten przewód który ci zostanie(odepniesz go od rozdzielacza na błotniku) cieżko to opisać ,nie wiem czy zrozumiesz to co napisałem. tak schematem- wyjscie cisnienia ze skrzyni do wejscia rozdzielacza z wyjscia rozdzielacza pod wejscie 2 rozdzielacza i z wyjscia 2 rozdzielacza pod spływ do skrzyni. tak jak w np w bizonie mozesz podejrzec jak masz gdzie.Pozdrawiam

#199 Share XGTALS

XGTALS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 luty 2014 - 12:00

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Chcę pod osobny rozdzielacz nie ten co jest na błotniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:51

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego ale żeby stary rozdzielacz zostawić i żeby oba działały musisz je podłączyć szeregowo.czyli tak jak opisałem.