Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego

218 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:36

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Musiałem... To co dalej piszesz nie jest prawdą. Ciśnienie nie ma związku z obrotami, zależy tylko od obciążenia. I nawet przy magicznych 1200 rpm ciśnienie może być bliskie 0, jeśli żadna z sekcji nie jest załączona i olej przepływa przez rozdzielacz.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik URSUS C-3102 WYPRZEDAŻ!!! Autoryzowany Dealer AGROWIEC

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 136800.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ciągnik Ursus 11054, 110 KM AGROWIEC Autoryzowny Dealer PROMOCJA!!!

• 147000.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ursus 4512 (nie 4514, 3512, 5314, c 360)

• 36600.00 PLN
  • 15 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Dzisiaj, 18:51
  •  

#142 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 08:57

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego jezeli cisnienie nie ma zwiazku z obrotami silnika to sproboj podniesc jakis ciezar ok 500kg przy obrotach silnika ok600obr/min a pozniej przy 1400obr/min. na wolnych obrotach to nawet na 5cm nie uniesiesz ciezaru.

#143 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 19:00

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego To zależy od pompy czy da rade bo ja przy 600obr/min podnosze sewnik (dwa konne zespawane razem) i jakoś idzie

#144 Share idzkos

idzkos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 20 styczeń 2012 - 14:01

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego 1.jpg
2.jpg

Trójnik nic nie przeszkadza opuszcza bardzo dobrze.
Tylko mam problem bo czasami siłownik ten od łyżki gdy jest schowany nie chce sie wysuwać, ma problem z zaczęciem, może on sie jakoś zapowietrzać ??

#145 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:14

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Mi sie wydaje ze akurat ten siłownik nie powinien sie zapowietrzać ale nie znam sie zbytnio na tym

#146 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 21 styczeń 2012 - 23:17

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Zapytam tutaj popatrzyłem na allegro i są rozdzielacze np. 3sekcyjny z 1 sekcją pływającą tzn., że w tej sekcji pływającej to jest tak jak w t-25, że są 4 położenia wajchy 1. Góra 2. Neutralna, 3. Dół, 4 i ta czwarta, że się podnosi i opuszcza bez użycia siły? O to chodzi?

#147 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 22 styczeń 2012 - 17:23

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego @idzkos - masz powietrze w siłowniku, albo pompa zapowietrza cały układ i stąd "leniwy" siłownik (podnośnik przy podniesionych ramionach w połowie nie sprężynuje?).
@kameleont25 Zgadza się, identycznie jak piszesz o tym rozdzielaczu z T 25.

Edytowany przez Legat997, 22 styczeń 2012 - 17:45.

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#148 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:40

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Polecal bym zrobic dodatkowy powrot oleju do skrzyni.Osobiscie posiadam C360,zalozylem dodatkowy rozdzielacz z trzema sekcjami i pare dni wstecz pojechalem po slome przy -17...opuszczajac tura uslyszalem chrupniecie pod siedzeniem.Przelecialo mi przez mysl ze prawdopodobnie pompa pekla,juz drugi raz mi sie to zdarzylo.no i PEKLA :wacko: :wacko: :wacko:.Ledwo co unioslem pustego tura jak mi pekla :(wiec zainwestujcie pare zloty i zrobcie sobie ten powrot...radze a nie nakazuje. Pozdrawiam.

Edytowany przez zbyszkoWlkp, 14 luty 2012 - 20:25.

#149 Share muszkieter97

muszkieter97

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,informatyka,motoryzacja

Napisany 25 luty 2012 - 16:08

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego do obornika to jest piękna sprawa bo nabierasz,chcesz wywalić to pociągasz i już a tak to musisz czekać zanim ci się ta łyżka przechyli bo hydraulika w ciapku nie powala ale za to w zwożeniu bel piękna sprawa :)
sam zamierzam tak przerobić ale zawsze coś
co do siłownika to na allegro jest pełno i kosztuje coś koło 450 zł i do tego jeszcze 2 sekcyjny rozdzielacz

#150 Share emil355

emil355

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki rolnicze , maszyny rolnicze , mechanika ...

Napisany 05 marzec 2012 - 19:49

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Witam użytkowników AF :) ...
Mam problem z podnoszeniem ładowacza <_< otóż ostatnio kiedy woziłem ziemię nie mogłem ładowacza podnieść nawet na max obrotach silnika nic nie drgną do góry , a rozdzielacz na błotniku wydawał dźwięk jakby bym przeciążony <_< dopiero po upływie kilku minut zaczął się podnosić do góry ale za moment z powrotem to samo <_< .
Dzisiaj rozebraliśmy rozdzielacz i wydaje się że wszystko jest w porządku ;) ... i teraz nie wiem gdzie szukać przyczyny :( dodam że podnośnik narzędzi działa więc z pompą wszystko dobrze ;) ... Za wszystkie rady w tej sprawie dziękuje :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 05 marzec 2012 - 21:52

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Może był zimny olej? A może miał po prostu za ciężko? :) To tylko "trzydziestka", a ziemia niestety trochę waży.. :D
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#152 Share emil355

emil355

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki rolnicze , maszyny rolnicze , mechanika ...

Napisany 06 marzec 2012 - 09:03

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Ale tutaj nawet pusty ładowacz nie chce się podnieść ciut do góry :/

#153 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 16:58

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego być może pompa do bani, bo jeżeli troche sie podnosił to przewody są raczej zamontowane ok, bo jeżeli by wogóle nie dygał to wtedy można spekulować o pozamienianym wpływie i wypływie

#154 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 06 marzec 2012 - 18:27

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego emil próbowałeś podpiąć przyczepę i sprawdzić jak wywraca? Normalnie podnosi?

#155 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 10 marzec 2012 - 12:06

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego może olej jest już zużyty i po przepracowaniu danego czasu olej rozrzadza się jak woda i pompa po prostu nie może go podać, chodź to by się sprzeczało z tym że podnośnik normalnie chodzi.
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

#156 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 10:47

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego może masz za mało oleju albo pompa siadła lub rozdzielać morze jest już zajechany

#157 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 11 marzec 2012 - 12:46

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego

może masz za mało oleju albo pompa siadła lub rozdzielać morze jest już zajechany

Może pojadę nad morze ;)

@emil355 podnosiłeś większe ciężary tylnym podnośnikiem w trakcie jak nie chciał się podnosić tur ?
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

#158 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:56

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego A ja myślę ze ty poprostu masz strasznie mało oleju że na tylni tuz jeszcze starca ale do siłowników jest za mało A jak masz olej to zrób zdjęcia jak masz to podłączone

Edytowany przez mietek2424, 11 marzec 2012 - 20:57.

#159 Share emil355

emil355

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:37

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego Witam :) . tak podnośnik tylny podnosił normalnie ;) a ładowacz jak chciałem podnosić to rozdzielacz wydawał dźwięk jakby był przeciążony :( . Otóż postanowiłem cały układ hydrauliki przejrzeć od samego początku ;) na początku sprawdziłem filtr podnośnika siatka filtra była oblepiona brudem , następnie sprawdziłem poziom oleju i tutaj fakt nie było poziomu prawidłowego dolałem aby była norma , odkręciłem wszystkie przewody ładowacza czy aby nie są zapchane ;) , wymieniłem uszczelnienia na siłowniku ładowacza i na koniec rozdzielacz , okazało się że nie był szczelny rozdzielacz bo kiedy go dobrze uszczelniłem powymieniałem uszczelki i zrobiłem próbę to ładowacz elegancko się podnosił :) ... złożyłem do kupy :D to wszystko i zobaczę jak podczas pracy będzie się sprawowało :) . Wszystkim dziękuje za udzielanie porad dotyczących tego problemu :) Pozdrawiam :)

Edytowany przez emil355, 15 marzec 2012 - 21:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:36

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego dołączam się do tematu i mam pytanie bo chce kupić mniejszy ciągnik i tani myślę nad ursusem c328 :D i do niego założyć tura :D , wiem że muszę wymienić przednią oś :( , jaki jest koszt tej osi :wacko: ? i trzeba jeszcze cś wymienić ? :wacko: POMOCY :rolleyes: