Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług do ciągnika 60-70km

193 odpowiedzi na ten temat

#101 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2238 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:22

no bo ojciec kupił dzieciakowi starego Case i mysli, że góry tym będzie przestawiał... żal. Trza sprowadzić na ziemie i wytłumaczyć, że to ledwie troche mocniejsza 60tka w której nie będzei musiał stać na blokadzie jak ma 4x4. Ja przy sprawnych 72KM latam z pługiem 1.2m w każdych warunkach. Wujek na piachu 1.4m ale w zagonie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do ciągnika 60-70km Dzisiaj, 22:11
  •  

#102 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:22

Jaki pług do ciągnika 60-70km Ja case 1056 ciągle akpil 4 skibowego 4x40 i czasami ma co robić a wy chcecie to ciągnąć 70 konnym ciągnikiem.możesz ciągnąć 4 skiny ale nie na rozstawie 40 cm tylko 30.

#103 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:36

Moj znajomy ma stara 912 i zaczepia do niej 5 skib starego gr. Ma 15 ha w jednym kawalku (ziemia ciezka) a orze 4 dni slup czarnego dymu jak z lokomotywy a predkosc prawie zada traktor tylko miele kolem...tak tez mozna...

#104 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2238 postów

Napisany 29 październik 2015 - 19:55

bo są ludzie i parapety :P

#105 Share mafiastrozyska

mafiastrozyska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 październik 2015 - 20:08

no bo ojciec kupił dzieciakowi starego Case i mysli, że góry tym będzie przestawiał... żal. Trza sprowadzić na ziemie i wytłumaczyć, że to ledwie troche mocniejsza 60tka w której nie będzei musiał stać na blokadzie jak ma 4x4. Ja przy sprawnych 72KM latam z pługiem 1.2m w każdych warunkach. Wujek na piachu 1.4m ale w zagonie

Ty się tak nie wymądrzaj w tym roku orałem właśnie tym casem z pługiem 4x40 i nie miał jakoś bardzo ciężko ale to był pług innej marki a staltech wiem że jest masywniejszy i lepiej kryje.

A po drugie to odezwał się ten co ma nowiutkiego 25 letniego massey fergusona hahaha. 

Nie chce nikogo obrażać ale gdy ktoś tak się zachowuje to ja też muszę się bronić :D

#106 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 29 październik 2015 - 20:10

Ja do MTZ 552 szukam obecnie trójki obrotowej Lemken Opal 90 lub 120. 

KPK KUMURUN TEAM

#107 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2238 postów

Napisany 29 październik 2015 - 20:50

Ty się tak nie wymądrzaj w tym roku orałem właśnie tym casem z pługiem 4x40 i nie miał jakoś bardzo ciężko ale to był pług innej marki a staltech wiem że jest masywniejszy i lepiej kryje.

A po drugie to odezwał się ten co ma nowiutkiego 25 letniego massey fergusona hahaha. 

Nie chce nikogo obrażać ale gdy ktoś tak się zachowuje to ja też muszę się bronić :D

to pokaż te orke... do ruskiego ciapka też zapnają  opal 90 3 skiby i.... no i sie dzieci chwala podorywką. A kolega wceśniej napisał co jego znajomy robi z 5skibami więc... nie jest to odosobniony przypadek więc baw sie dobrze....

Zresztą po kiego dupe ludziom tu zawrcasz jeśli wiesz lepiej że 4x40 "da rade"

A odnośnie mojego ferdka... przecież nie kupie nowego, żeby droge zamiatał przy budowie, nie ma takiej potrzeby a godziny i kasa leci... trza sobie radzić a nie pracownikowi dogadzać zbytnio

Edytowany przez lukbold, 29 październik 2015 - 21:02.

#108 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:16

Widziałem w okolicy jak mf 66KM 4x4 ciągną 4x40 cm kvernelanda na ciężkich rędzinach:) I co mam napisać że da radę jak on mógłby się ze ślimakiem ścigać. Orka zimowa na 20 cm i bryła na bryle. Mam takie same pługi i jak są sprzyjające warunki to nie widać gdzie pług przeszedł ale u mnie ok 8 km/h.

#109 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:25

Dzisiaj jade przez wies i widze u goscia zetor 9540 i plug zapiety kver. na resorze a odkladnice tak wielkie ze chyba jakies 18' na ale ziemia to szczery piasek w tamtych stronach...Jak by przyjechal do mnie to chyba by oral tym plugiem na dwie skiby bo kola w tym zetorze to mial waziutkie..Wiec panowie ziemia a ziemia..

#110 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:35

Ja MTZ-50 ciągam obrotowy 3x30 i do podorywki czy orki siewnej jest ciut przymały, ale do orki zimowej w sam raz. A ten typ ma tak 65-70KM. Orałem tez UG  4x30 i daje radę na siew, na zimową pewnie byłby problem bez 4x4. A ziemie gliniaste, borowina i górki. Na równym polu z lżejszą glebą optymalny byłby 4x35 lub 3x40. Tak że trzeba brać pod uwagę dużo czynników - masę ciągnika, czy ma 4x4, ilość przełożeń w skrzyni, żeby orka nie przypominała wyścigów ślimaków, rodzaj gleby. No i tez jeden pług drugiemu nie równy. Gdybym chciał ciągać obrotową czwórkę, to nie dałbym jej pewnie rady dźwignąć. A widziałem też trójki, z którymi nie dało by rady moim ciągnikiem manewrować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 29 październik 2015 - 22:23

cześć ja powiem tak mam Ursusa 4512 60km na wąskich kołach tylko z opciążnikami na tylnych kołach masa ciągnka to ok 3,300 t ciągałem 4 skiby ale zrezygnowałem bo mam parę kawałków z gliną i miał ciężko a na niektórych kawałkach to nie miał co robić na 1dyce  wiadomo susza swoje robi teraz ciągam 3*40 na dużej słupicy 120cm idealnie pasuje do 4512 to jest pług od gości co robi pługi ( bardzo solidny i pięknie kryje cena też atrakcyjna  )  wszystko zależy czy masz górki czy glina czy silnik zdrowy i czy robisz po burakach po Holmierze wtedy pole masz jak po wale i ciężko jest orać agregat to jaki chcesz bo każdy 2,7 powinien podnieść czy z hdro pakiem czy siewnik na cięgle mocowany do agregatu co razem z agregatem podniesie zależy jaką masz gotówkę na agregat co po pługa to 4*35 powinien  dać rade bez problemu bo ma ok 70 km tyle co ursus 5312 a sąsiad pomyka 4 skibowym

#112 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 29 październik 2015 - 22:58

@jahooo 3x30 to zdecydowanie za mało. Ja miałem na testach Landsberga 3x35 (pług dość ciężki) na moich ziemiach nie miał najmniejszego problemu, żeby go ciągnąć. Na razie skupiam uwagę na Lemkenie. 

KPK KUMURUN TEAM

#113 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 październik 2015 - 08:00

Dzisiaj jade przez wies i widze u goscia zetor 9540 i plug zapiety kver. na resorze a odkladnice tak wielkie ze chyba jakies 18' na ale ziemia to szczery piasek w tamtych stronach...Jak by przyjechal do mnie to chyba by oral tym plugiem na dwie skiby bo kola w tym zetorze to mial waziutkie..Wiec panowie ziemia a ziemia..

To że miał duże odkładnice nie znaczy o rozmiarze korpusu. Kverneland ma różne odkładnice i np korpus 28 robi tylko takie wrażenie.

Najbardziej popularne są 16" czyli 40cm i jak chcesz wiedzieć orze się nimi lżej niż z tą malutką odkładnią z Uni.

#114 Share Agromaster

Agromaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 13:44

Posiadam cagnik 4x4 80 KM i ziemie głownie III i IV, troche II.

Doczytałem sie z eodpowiedni pług to dla zagonowego 4x35.

CHciałbym kupic nowy. Czym sie rózni

Zagonowy podwyższany 70 cm od Podwyższany „Atlas” -70 cm/zrywalny ?

Myslałem o czyms nowym i niedrogim w stylu

Bomet U013, Staltech U170, Agromasz PZ4 itp.

np:

http://allegro.pl/pl...5744982777.html

http://allegro.pl/pl...5767366775.html

http://otomoto.pl/of...t-ID15HX4f.html

#115 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 14:53

Jakie to gleby - klasa nie wiele mówi. 

Napisz również jaki masz ten ciągnik (marka, model).

Zwykła słupica jak w starych UG przykręcana jest na 3 śruby i jak zaczepisz o coś konkretnego to one na 100% wytrzymają - gorzej ze słupicą i ramą:)

Tzw. zrywalne mocowane są za pomocą 2 śrub z których jedna stanowi rolę kołka ścinanego - jak opór na korpusie będzie większy niż wytrzymałość na ścinanie śruby to wiadome co się stanie.

Jak chcesz mieć dobre pługi to zapomnij o takich wynalazkach jak te co podałeś i szukaj używanych renomowanych marek.

#116 Share Agromaster

Agromaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 15:39

Tzn w tej cenie co polecisz?

#117 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 15:43

Jak nie masz kamieni i korzeni z drzew w polu to nie musisz brac tych zrywalnych .Ja mam 4x40 korpusy przykrecane tradycyjnie na 3 sruby ciagam je 110 KM I nic sie nie dzieje .

#118 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:12

Polecam Ci np. Kverneland, Fraugde ( na elementach roboczych Kvernelanda), Overum, Lemken itp.

Tu już nie zależy od konkretnej marki ale jak pooglądasz sobie te pługi np. na OLX to zobaczysz że są podobne do siebie.

Zabezpieczenie powinno być zawsze - nie jest to prawdą że nie potrzeba - jeśli nie masz kamieni, korzeni itp to zdecydowanie wystarczy na kołek ścinany i takie będą najtańsze. Jeśli trafiają Ci się kamieni itp. to najlepiej zabezpieczenie typu non stop czyli sprężyna lub resor. Są to droższe rozwiązania ale szybko się zwracają bo dobre lemiesze nie są takie tanie ( choć dużo bardziej wytrzymałe niż do tych co podałeś).

Typ odkładnicy - zależy jakie masz te gleby i co uprawiasz. Jak zależy Ci na bardzo dobrym przykryciu resztek to szukaj dużych odkładnic typu pół śrubowa lub śrubowa ( zobacz sobie na stronie Kvernelanda korpus nr 28). Ja masz gleby które łatwo się uprawia i nie masz upraw po których jest dużo resztek ( np, kukurydza na ziarno) to wystarczą Ci mniejsze odkładnic np. cylindridalne. A jak masz gleby bardzo ciężkie w uprawie ( gliny, rędziny itp) to najlepiej ażurowe.

Szerokość - tu zależy co masz na polu i jak to idzie orać ale więcej jak 4x14" ( czyli 4x35 cm) ja bym nie brał. Wg. mnie na ciężkie warunki max. 3x16" (3x40cm).

Choć jak masz większość gleb lekkich to w tego typu pługach wystarczy zwolnić zabezpieczenie ( np. wyjąć kołek czyli śrubę, lub odbezpieczyć sprężynę ) i podnosisz korpus do góry bez większych ceregieli. 

Zobacz jak w tych pługach są wyprofilowane słupice i jaka jest odległość pomiędzy nimi oraz jaka wysokość pod ramą - te niby wyższe słupice z tanich polskich to można sobie przy nich miedzy wiersze wsadzić.

Edytowany przez akmaly, 02 listopad 2015 - 21:12.

#119 Share Agromaster

Agromaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 15:25

Czy taki bedzie ok?

http://olx.pl/oferta...html#c1b4237833

nie za duzy jak do Pronara 82A ?

ew takie:

http://olx.pl/oferta...html#69845c26c5

Edytowany przez Agromaster, 03 listopad 2015 - 15:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share robi1969

robi1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 21:03

Witam

Do ciągnika 65 koni trafiło mi się coś  takiego. Dobrze że czwarta odkładnica jest demontowana. Z trójką o dziwo dawał radę w polu bardzo dobrze. Klasa ziemi 1A.  

Edytowany przez robi1969, 08 listopad 2015 - 22:16.