crashi4

Dodatkowe wyjścia hydrauliki

Polecane posty

crashi4    0

Uprzejmie proszę o poradę jak wypuścić dodatkowe dwa wyjścia hydrauliki w U 5314, ponieważ mam wersję Agro i są tylko dwa, a do nowego rozrzutnika potrzebuję cztery wyjścia. Na dodatek do tych dwóch wyjść zewnętrznych mam podłączony tur hydramet 16, który jakby powoli pracuje wg innych w okolicy co pewnie jest spowodowane albo złym podłączeniem albo zbyt małym wydatkiem pompy.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Kolego w tym ciągniku nie ma nic prostrzego dokupujesz dodatkową płytę, rozdzielacz i zakładasz do tej co masz drógą i po problemie , natomiast co do wpięcia ładowacza ja robię to zawsze tak, że odginam rurkę od wejścia oleju do rozdzielacza i wpinam w to przewody od tura i tworzy się układ zamknięty.Ważney jest prawidłowy kierunek wpięcia żeby olej nie szedł przez rozdzielacz w przeciwnym kierunku bo też będzie słabo działał izawór nie będzie działał prawidłowo, ładowacz ma pierszwństwo przed rozdzielaczami w ten sposub nie musisz właczać dzwigni , sam rozdzielacz może ci dławić pewną część przepływu, a wpinając tak w obwód masz zawsze pełny i nie zalerzny od innych odbiorników przepływ i wszystko dizała poprawnie.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Dzięki za poradę a jeszcze pytanie typu czy musze dołożyc tą pompę tandemową przy silniku?? nie mamy jej więc wydatek tylko 26l/min. Dało by radę przesłać jakąś fotkę pod którą rurkę podlączyć tego tura?


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

do rozdzielacza idą dwie odkręć jedną zakręć silnikiem i sprawdz kierunek przepływu i wepnijj się przed rozdzielacz i ważne jest zacowanie kierunku przepływu przez rozdzielacz ładowacza z reguły kierunek jest zaznaczony strzałką a jak nie ma to zawór przeciążeniowy jest na wyjściu z rozdzielacza powrót z rozdzielacza ładowacza wpinasz wtedy w rozdizelacz ciągnika i masz połaczenie szeregowe olej idzie przez oba rozdzielacze i pracujesz nimi nie zalerznie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Witam ! Mam problem bo kupiłem Ursusa 4514 rok temu i kupiłem ładowacz do workow bigbag taki na podnosnik i od tloka są 2 przewody hydrauliczne i podłaczam je pod wejscia (mam 4 wejscia hydrauliczne) i takie 2 male dzwignie są po lewej stronie i ruszam nimi i nic juz wszystkiego próbowałem podłączalem przewody pod wejscie 1 i 2 i 3 i4 i pod 1 i 3 i nic i przekaznik włączałem i tez nic u dolu takie cos jest podnosnik i wejscie 1 i wejscie 2 i tez to przekręcalem i tez nic ! Powiedzcie jak wy to robicie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

przestaw tą dźwignie pod siedzeniem na wyjście 2 a dźwignie regulacji ciśnieniowej po prawej stronie siedzenia ustaw na stały wtdatek. no i to pokrętło za tą dźwignią po lewej stronie wkręć do końca

Edytowano przez rafal831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

I pamiętaj jeszcze że tracisz wtedy podnośnik więc w razie potrzeby podnoszenia ta dźwignia pod siedzeniem znów na pozycje podnośnik. Niestety ten typ tak ma :)

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

na szybie masz rozpiskę pod które wyjścia podłączyć przewody przy siłowniku dwustronnego działania. Na rozdzielaczu bezwarunkowo pokrętło musi być wkręcone a rozdzielacz pod siedzeniem na wyjście 2.

Nie koniecznie tracisz podnośnik. Małym nakładem kosztów możesz zrobić sobie podnoszenie TUZa z rozdzielacza hydraulicznego. w pokrywie podnośnika masz wyjścia na siłowniki pomocnicze. To wyjście łączysz z gniazdem hydrauliki, na rozdzielaczu drugie pokrętło wykręcasz i podnośnikiem sterujesz za pomocą drugiej dźwigni w rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

aha dzięki dzisiaj byłem i ciężko było ruszyc te wkrętła przy dzwigniach ale odrdzewiacz wziołem i jakos poszło i działa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj