turus0

Renta

Polecane posty

turus0    0

Witam,

Wie ktoś może kiedy będzie wiadomo komu przyznano renty strukturalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Po jakiego wafla zakładasz nowy temat, jak już taki istnieje! Tak ciężko użyć szukajki i wpisać chociażby magiczne słowo 'renta' ? Śmiecisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

dziś dzwoniłem do powiatowego , Pani powiedziała mi , że do 2 grudnia zostanie opublikowana lista osób którym przyznano rentę na stronie arimr , a pozniej oni będą przesyłać decyzje ... no ale niestety nie poinformowała mnie czy ojciec dostał więc nie wiem czy tak już wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

wiedzą tylko p[ary z gęby nie puszczają

człowieku mój znajomy juz wie ze dostał bo widział teczke z punktami i swoją punktacją w rankingu wiec nie gadaj ze nie wiedzą

tylko tak trzymają nie wiem po co co chcą prezent zrobić na 6 grudnia chyba :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pytanie komu prezent,a komu rózgę...... :blink: a terminy gonią bo chciałbym się na modernizacje załapać i trochę sprzętu kupić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turus0    0

Najbliższy termin publikacji list rencistów o którym dziś usłyszałem w agrobiznesie to 21 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Jak wygląda sytuacja następcy jeśli ojciec dostanie rentę. Czy musi wziąć premie na Młodego i musi się ubezpieczyć w KRUSIE czy wystarczy jak zrobi wykształcenie rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Musisz mieć wykształcenie rolnicze, wziąć premie , i być ubezpieczonym w KRUS


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

To chyba będę teraz jedynym na AF kto się nie będzie cieszył jak nam przyznają rentkę. Napisałem na żonkę a dostała dobrą propozycję pracy. Jak tatuś dostanie decyzję na tak, a my mu gospodarki nie weżmiemy to nas pogna na cztery wiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

dziś 21 grudnia a wiec powinna ukazac sie lista osob ktorym przyznano rente. wie ktos cos na ten temat? malo sie o tym mowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dziś 21 grudnia a wiec powinna ukazac sie lista osob ktorym przyznano rente. wie ktos cos na ten temat? malo sie o tym mowi...

no ciekawe, jak na stronie ARIMR nic nie będzie to trzeba obejrzeć agrobiznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ja juz od rana zagladam na strone ARiMR i nic nie ma... Sory ze znowu pytam ale czy min. Sawicki podpisał te ustawe o tym, ze wszyscy ubiegajacy sie o rente beda wybierani z całej polski a nie z województw?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Jak przez parę ostatnich dni na stronie ARiMR nic się nie działo, to dziś wklejają tylko informacje najmniej istotne w dniu dzisiejszym - większość przecież czeka na listy z RS a tu kicha (w kulki lecą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja bym tych skur..... poprzetrącał

robią z gęby cholewe najpierw 1 grudnia potem 21grudnia i co????? właśnie nic :unsure:

dzwonie do OT nic nie wiedzą, dzwonie do OR wrocław też cisza no kurde co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaflos    0

Jest dobrze. Bardzo blisko końca, ale decyzja na TAK. I to się liczy. Wielkopolska. Numer między 550-596. Jak zacząłem przeglądać to aż mi się gorąco zaczęło robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Mój ojciec niestety sie nie załapał.Jak rozumiec to zdanie,,Natomiast ze względu na trwające w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi prace nad nowelizacją przepisów rozporządzania MRiRW o podziale środków PROW 2007-2013, wstrzymuje się wydawanie decyzji odmawiających przyznania renty strukturalnej dla osób, których wnioski nie mieszczą się w wojewódzkich limitach środków,,maja czekac i sie łudzic że kasa się dla nich znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Chyba nalezy czekac na kase, ktora moze sie znajdzie. MOZE...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja to rozumiem tak .... że szukają pieniędzy dla wszystkich złożonych wniosków i wszystkim dadzą renty o ile znajdą się pieniądze , tak samo jak było z młodymi rolnikami każdy poprawnie złożony wniosek został rozpatrzony pozytywnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Kase to oni nie znajdą napewno.!Pierw były pogłoski (przed wyborami samorządowymi) że dostaną wszyscy a nawet mieli zrobić jeszcze jeden nabór w grudniu ! A tu klapa decyzje wstrzymali i po wyborach wyszło szydło z worka u nas nawet 1/3 się nie załapała a wysoko postawiona osoba z ARiMR zapewniała że napewno wszyscy..Wszędzie robią cięcia to i z rolników teżtrochę obedrą ...To jest nasz dzia...oski rząd po co dać ludzią niech dalej na nich robią...a u nich oczywiście podwyżki premie trzynastki i odprawy... :o:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowiesąsiad chce mi przekazać ziemie za rente strukturalną i teraz mam pytanie czy musze od niego tą ziemie kupić czy wystarczy dzierżawa notarialna na 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@PRZEMEK321 aby sąsiad dostał RS to musi sprzedać ziemię lub przekazać trwale. W tej edycji nie ma możliwości dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj