Zaloguj się, aby obserwować  
xXPronarXx

Zetor 5340, Farmtrac 665dt czy Belarus 592

Polecane posty

xXPronarXx    0

Który będzie najlepszy ma pracować na 7ha mam zamiar powiększyć 3ha łąk reszta ornych będzie on głównym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Jak masz do wykorzystania na maksa to ja bym wziął zetora 5340 są najlepsze i ogólnie nie dużo palą. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam troche dziwne porównanie Farmtrak to raczej nowy belarus też z zetorek to tylko używany bo jak proxima to 65 ja z tego porównania wybrałbym Zetroka moim zdaniem będzie najlepszy z tej trójki. Zawsze mnie zastanawia te spalanie zetora i mam nadzieje że kiedyś mnie ktoś oświeci w dokładnym spalaniu z konkretną maszyną jedenie plus dla Farmtraka że ma perkinsa ale myśle że zetor więcej dużo więcej zrobi w polu od farmtraka ze wzglądu na gabaryty więc jako główny to ZETOR.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Posiadam Zetora 5340 i Farmtraca 555 DT. Zetor pracuje jako główny już 14 lat i jestem BARDZO zadowolony robi na 33 ha. Farmusia kupiłem 1.5 roku temu i jak do tej pory daje rade z turem. Myślę że na to 7 ha farmtrac by starczył z zapasem :rolleyes: ale ceny zetorów 5340 są w okolicach 40 - 50 tys. 8 - 15 letnie. ZA 78 tys masz 555 dt i to nowego !!! Belarus nie wchodzi w gre !!:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

ADAMJD6100-JA cię oświecę bo mam zetora 6340 ECO. Spalanie jego w pługu 3*40 na glinie oscyluje w granicach 18 litrów na godz,ziemia lżejsza czyli 5kl pług 4*35 w granicach 12litrów . Na pusto w granicach 8 litrów.Dodam jeszcze że w transporcie pełen bak starczył mi na przejechanie 4 kursów z obciążeniem 15 16 ton(2 przyczepy).Jeden kurs to dystans 33 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

@jaro30 to myśle że duże te spalanie df jak leci na pusto to spokojnie do 5 a nawet i mniej zejdzie danke za info.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zetora 7340 turbo i w orce pali 10/8 litrów w 4*40 a jak w turze tylko to jak mu tak za dużo gazu nie dawać to 5 spali a w transporcie coś koło 6,5 zależy jaka pojemność zbiornika dokładnie to jest nie określone pełen bak spalił mi na 15 mth w belarce kosiarce ładowaniu i transporcie i wożeniu gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Zgadza się DF spali mniej bo mam porównanie z DF AGROPLUS 85 pali połowę mniej .I dlatego większość prac wykonuje DF bo Zetor lubi puszczać ZŁOTÓWKI kominem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

@jaro30 dlatego nie rozumiem jak ktoś się spiera że Zetor nie pali wcale więcej od np DF-a

moim zdaniem Zetro to fajny traktor i godna maszyna zaufania ale szkoda że nie ma silnika np. perkinsa lub deutz to byłby napewno częściej kupowany niż teraz. Bo nie oszukując sie w dzisiejszych czasach trzeba się liczyć z pieniędzmi i to się tylko tak mówi że te np. 2 litry na mth to wcale tak nie dużo ale nap ktoś pracuje 300 mth rocznie razy dwa to mamy 600 l więcej paliwa na 300 mh razy 4 zł to daje nam 2400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

ADAMJD6100 - Ty to wiesz i ja ale niektórzy idą w zaparte że pali mało.Zetorclasic- to PEWNIE masz bak 250 litrów skoro starcza ci na 15mtg.BO fabryczny ma 75 litrów czyli na te mtg wychodzi 5 litrów to bardzo oszczędny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja bym opstawiał na farmtrac 665 dt bedzie idealny do tura i jak bys miał na tyle kasy to bierz nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W tym wypadku Stawiałbym na Belarusa 592 z rewersem(75000zł)

 

Osobiście posiadam 5340 jest to w miare przyzwoity sprzęt ale co nowe to nowe a wyposażeniem jedno od drugiego nie odbiega...

 

Jeśli naprawdę posiadasz tyle pieniędy może sprobuj z PROW

 

np: New Holland'a TD5010, Case Jx60,Deutz-Fahr Agrolux 310, Agroplus 310,John Deere 5070M, 5065E :rolleyes:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Może zainteresuj się jeszcze taką marką jak kioti , pol-mot , ?

 

A moze cos uzywanego za połowę ceny ? np. mf 3050/3060/3065 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Jeśli masz 80 tys to pytanie czy chcesz korzystać z cioci uni?Jeśli nie to belarus wydaję mi się najodpowiedniejszy ponieważ farmtracka posiada pewien pan niedaleko mnie i gdy jedzie z beczką wywary ok 5 tys litrów to ten traktor chodzi tak gdyby chciała nie mógł a belarus chodzi normalnie tak jak powinien chodzić traktor czyli do głosu nie można się doczepić :P

A może poszukać jakiegoś używanego tak gdzieś powyżej 2000 rok? :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4
Renault CeltisFajny traktorek `03 rok z turem mailelux 90 km :D może trochę za duży ale nigdy nie kupuj na dziś :P

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ekonomiczny i dobrej marki ? - ursus c-330 :P

 

A z większych to trudno powiedziec bo np. zetor tez jest ekonomiczny gdy ma dobrze dobraną maszynę z którą współpracyje , a np. mf jest ogólnie ekonomiczny ale w ciezkiej pracy tez lubi sobie łyknąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj