Agrotron155

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie??

Polecane posty

romanekdeutz    88

Ja mam duzo informacji poniewaz mielismy w planach jego i nh tc5070 ale ten df ma bardzo małą kabine,nie ma miejsca dla pasazera i nie ma tyle elektroniki co nh. (New holland jest lepiej wyposazony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a czy nh ma większą powierzchnię sit i wytrząsania??? i jak sie ma cena nh do DF?? i co rozumiesz przez to że nh jest lepiej wyposażony?? bo o ile się orientuje to df ma większe sita i większą powierzchnię wytrząsaczy i większe klepisko główne i większy zbiornik na ziarno... ale nh ma dodatkowy separator który daje mu dodatkowe 0,83 metra kwadratowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Z tą wielkoscia sit masz racje tylko ze w NH napedami młocarni ,hedera i zmijki do rozładunku sterujesz zdalnie, chyba na joystiku a w DF mechanicznie (dzwigniami po lewej stronie w ktorych miejscu mogło by byc zarowno drugie siedzenie):rolleyes: :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

mi nie przeszkadza to że te funkcje są włączane mechanicznie i to że nh ma włączanie eletroniczne tych funkcji nie zmieni jego wydajności... a z tym siedzeniem to też mi nie przeszkadz bo nie lubie jak mi ktoś marudzi obok...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

Ja mam duzo informacji poniewaz mielismy w planach jego i nh tc5070 ale ten df ma bardzo małą kabine,nie ma miejsca dla pasazera i nie ma tyle elektroniki co nh. (New holland jest lepiej wyposazony)

bo w tym rzecz ze jest sciagnieta elektronika warta 100tys.ten kombajn ma byc prosty i nie ma byc zalezny od elektroniki...moim zdaniem jest to na plus.raz ze jak sie cos schrzani to mlotkiem zrobisz,dwa nie jest taki drogi kombajn w porownaniu do np deutz 6060.jest na pewno mocnym konkurentem dla NH TC czy tez claasem avero.Jak i dla wydajnosci tak i cenowo.z tego co wiem to ma elektornike ale w celu monitoringu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

no dobra , ja tam z tą prostotą nie jestem przekonany ;) a i ta cena ktora jest na wszystkich reklamach dotyczy kombajnu bez chedera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Elektronika też tak super nie jest. Dziś mojego DF nie mogłem odpalić bo się wyświetliło że temperatura oleju za niska. ;) Dopiero po południu odpaliłem jak było tak -6. Wcześniej było -10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Elektronika też tak super nie jest. Dziś mojego DF nie mogłem odpalić bo się wyświetliło że temperatura oleju za niska. ;) Dopiero po południu odpaliłem jak było tak -6. Wcześniej było -10

mój dziś przy -15 odpaliłi tylko najpierw 3 razy przekręcałem kluczyk żeby sie podgrzał świecami a potem dopiero zacząłem kręcić i od pierwszego odpalił:) a wracając do tematu to byłem świadkiem jak nawalił w claasie guzik od włączania młocarni po który trzeba było jechac do poznania do siedziby korbanka... nie żebym mówił że claas to złe kombajny bo są baardzo dobre lecz tu chodziło mi głównie o elektryke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

moj rowniez DF odpala bez niczego ;) dlatego ten kombajn jest tak intrygujacy ze jest zdjeta elektronika gdzie w dzisiejszych czasach to jest nie uniknione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

no ale on nie ma tylko elektronicznego włączania młocarni, hedera oraz wysypywania a pozostałe funkcje są tak jak w większych kombajnach... a po za tym w claasie dominatorze też te funkcje są włączane ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

kombajn 6040 to nic innego jak dawny TOPLINER tylko ma nowszy silniki wyświetlacze itp ale cena jest od straszająca powina nie przekraczać ceny 270tyś netto z hederm 4,20 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

kombajn 6040 to nic innego jak dawny TOPLINER tylko ma nowszy silniki wyświetlacze itp ale cena jest od straszająca powina nie przekraczać ceny 270tyś netto z hederm 4,20 !!!

to powiedz mi dlaczego technologia z końca 80 lat kosztuje 370 tysięcy zł i ma tylko około 150 km???? codzi mi o claasa dominatora mogli by mu chociaż kabine zmienić.... a Deutz-Fahr przerobił kabinę wsatwił nowy bęben młuconcy sita i i wytrząsacze prawdopodobnie podonej wielkości co w toplinerze ale mi to nie przeszkadza bo ma 222 km i większy bęben młócący niz w claasie tucano który kosztuje jak dla mnie kosmiczne pieniądze...

jak dla mnie to powinieneś dokładniej zapoznać się z parametrami kombajnów podobnej wydajności i ich cenami i dopiero pisać o tym jaka powinna ona być bo przecież takie kombajny jak claas czy New Holland lub Case są praktycznie oparte na sprawdzonych rozwiązaniach ze starszych modeli i dlatego są one jednymi z najlepszych na świecie a z tego co wiem seria topline była bardzo dobrą seri i małoawaryjną a ten który jest w temacie ma przecież dużo z tej serii oraz dużo z większych kombajnów serii 60.,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

do Agrotron155 był na Bednarach ? jak tak to jes to samo co topliner a seie większe 6060 hts to wypasiona seria a 5445 to nic innego jak sampo mam pytanie ile kosztuje NH seria tc 5060 bo tylko z tym kombajnem można porównać parametry i cene wydajnośc to tylko w polu nie ma innej możliwośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja oglądałem ten kombajn nie na bednarach ale u dealera i on z toplinera ma tylko kabine i ustawienia niektórych podzespołów a klepisko, bęben młócący, sita, wytrząsacze czy też samo rozdzielenie napędu tj. napęd skrzyni z jednej a młocarni z drugiej podajnik pochyły, i cała elektryka jaką posiada wzięte są z wiekszych kombajnów tejże serii lub są nowe więc nie sądze żeby to było to co topliner..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówili mi na Bednarach to ten kombajn nie ma podajnika kłosowego, tylko niedomłócone kłosy są "wdmuchiwane" na podsiewacz, nie wiem czy to w czymś pomaga poza tym, że bęben jest mniej obciążony ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

no dobra , ja tam z tą prostotą nie jestem przekonany ;) a i ta cena ktora jest na wszystkich reklamach dotyczy kombajnu bez chedera ;[

Cena jest z chederem 4,8m nie wal kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

cena promocyjna dotyczy kombajnu bez sieczkarni, wózka i tym bardziej stołu do rzepaku; a cena z tym wszystkim podnosi się o 12 tyś euro...

Edytowano przez Goncarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj