Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie??

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:57

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? Wiem że jest bardzo mało informacji na jego temat, ale jak myślicie czy warty jest swej ceny???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 28 listopad 2010 - 20:47

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? Ja mam duzo informacji poniewaz mielismy w planach jego i nh tc5070 ale ten df ma bardzo małą kabine,nie ma miejsca dla pasazera i nie ma tyle elektroniki co nh. (New holland jest lepiej wyposazony)

#3 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 21:39

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? a czy nh ma większą powierzchnię sit i wytrząsania??? i jak sie ma cena nh do DF?? i co rozumiesz przez to że nh jest lepiej wyposażony?? bo o ile się orientuje to df ma większe sita i większą powierzchnię wytrząsaczy i większe klepisko główne i większy zbiornik na ziarno... ale nh ma dodatkowy separator który daje mu dodatkowe 0,83 metra kwadratowego

#4 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 18:08

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? Z tą wielkoscia sit masz racje tylko ze w NH napedami młocarni ,hedera i zmijki do rozładunku sterujesz zdalnie, chyba na joystiku a w DF mechanicznie (dzwigniami po lewej stronie w ktorych miejscu mogło by byc zarowno drugie siedzenie):rolleyes: :blink: :blink:

#5 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:50

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? mi nie przeszkadza to że te funkcje są włączane mechanicznie i to że nh ma włączanie eletroniczne tych funkcji nie zmieni jego wydajności... a z tym siedzeniem to też mi nie przeszkadz bo nie lubie jak mi ktoś marudzi obok...:/

#6 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 15:45

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? http://www.deutz-fah...ml?idblock=6081
Co Wy na to? Ma ktoś jakieś zdjęcia tego kombajnu a szczególnie kabiny?

#7 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:14

Ja mam duzo informacji poniewaz mielismy w planach jego i nh tc5070 ale ten df ma bardzo małą kabine,nie ma miejsca dla pasazera i nie ma tyle elektroniki co nh. (New holland jest lepiej wyposazony)

bo w tym rzecz ze jest sciagnieta elektronika warta 100tys.ten kombajn ma byc prosty i nie ma byc zalezny od elektroniki...moim zdaniem jest to na plus.raz ze jak sie cos schrzani to mlotkiem zrobisz,dwa nie jest taki drogi kombajn w porownaniu do np deutz 6060.jest na pewno mocnym konkurentem dla NH TC czy tez claasem avero.Jak i dla wydajnosci tak i cenowo.z tego co wiem to ma elektornike ale w celu monitoringu.

#8 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:15

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? no dobra , ja tam z tą prostotą nie jestem przekonany ;) a i ta cena ktora jest na wszystkich reklamach dotyczy kombajnu bez chedera :)

#9 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:29

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? Elektronika też tak super nie jest. Dziś mojego DF nie mogłem odpalić bo się wyświetliło że temperatura oleju za niska. ;) Dopiero po południu odpaliłem jak było tak -6. Wcześniej było -10

#10 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:31

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? jaki DF??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 19:37

Elektronika też tak super nie jest. Dziś mojego DF nie mogłem odpalić bo się wyświetliło że temperatura oleju za niska. ;) Dopiero po południu odpaliłem jak było tak -6. Wcześniej było -10

mój dziś przy -15 odpaliłi tylko najpierw 3 razy przekręcałem kluczyk żeby sie podgrzał świecami a potem dopiero zacząłem kręcić i od pierwszego odpalił:) a wracając do tematu to byłem świadkiem jak nawalił w claasie guzik od włączania młocarni po który trzeba było jechac do poznania do siedziby korbanka... nie żebym mówił że claas to złe kombajny bo są baardzo dobre lecz tu chodziło mi głównie o elektryke...

#12 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 22:54

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? moj rowniez DF odpala bez niczego ;) dlatego ten kombajn jest tak intrygujacy ze jest zdjeta elektronika gdzie w dzisiejszych czasach to jest nie uniknione...

#13 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:41

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? no ale on nie ma tylko elektronicznego włączania młocarni, hedera oraz wysypywania a pozostałe funkcje są tak jak w większych kombajnach... a po za tym w claasie dominatorze też te funkcje są włączane ręcznie

#14 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 12:07

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? kombajn 6040 to nic innego jak dawny TOPLINER tylko ma nowszy silniki wyświetlacze itp ale cena jest od straszająca powina nie przekraczać ceny 270tyś netto z hederm 4,20 !!!

#15 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 16:52

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? widze ze sie na niego napalili bo joż nawet na AF reklamóją..

#16 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 23:21

kombajn 6040 to nic innego jak dawny TOPLINER tylko ma nowszy silniki wyświetlacze itp ale cena jest od straszająca powina nie przekraczać ceny 270tyś netto z hederm 4,20 !!!

to powiedz mi dlaczego technologia z końca 80 lat kosztuje 370 tysięcy zł i ma tylko około 150 km???? codzi mi o claasa dominatora mogli by mu chociaż kabine zmienić.... a Deutz-Fahr przerobił kabinę wsatwił nowy bęben młuconcy sita i i wytrząsacze prawdopodobnie podonej wielkości co w toplinerze ale mi to nie przeszkadza bo ma 222 km i większy bęben młócący niz w claasie tucano który kosztuje jak dla mnie kosmiczne pieniądze...
jak dla mnie to powinieneś dokładniej zapoznać się z parametrami kombajnów podobnej wydajności i ich cenami i dopiero pisać o tym jaka powinna ona być bo przecież takie kombajny jak claas czy New Holland lub Case są praktycznie oparte na sprawdzonych rozwiązaniach ze starszych modeli i dlatego są one jednymi z najlepszych na świecie a z tego co wiem seria topline była bardzo dobrą seri i małoawaryjną a ten który jest w temacie ma przecież dużo z tej serii oraz dużo z większych kombajnów serii 60.,..

#17 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:01

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? do Agrotron155 był na Bednarach ? jak tak to jes to samo co topliner a seie większe 6060 hts to wypasiona seria a 5445 to nic innego jak sampo mam pytanie ile kosztuje NH seria tc 5060 bo tylko z tym kombajnem można porównać parametry i cene wydajnośc to tylko w polu nie ma innej możliwośći

#18 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 16:57

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? ja oglądałem ten kombajn nie na bednarach ale u dealera i on z toplinera ma tylko kabine i ustawienia niektórych podzespołów a klepisko, bęben młócący, sita, wytrząsacze czy też samo rozdzielenie napędu tj. napęd skrzyni z jednej a młocarni z drugiej podajnik pochyły, i cała elektryka jaką posiada wzięte są z wiekszych kombajnów tejże serii lub są nowe więc nie sądze żeby to było to co topliner..

#19 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:46

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? Z tego co mówili mi na Bednarach to ten kombajn nie ma podajnika kłosowego, tylko niedomłócone kłosy są "wdmuchiwane" na podsiewacz, nie wiem czy to w czymś pomaga poza tym, że bęben jest mniej obciążony ale tak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 19:58

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie?? A jaka różnica ceny jest między 6040 a 6060H ? wie ktoś bo ja się nie pytałem