Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 18:42

żyto ozime Jak uprawiać jak u Was kształtuje się wysokość żyta? u mnie dostało 1,2l medax top i ma średnio około 180cm (miejscami 2m) ale jeszcze stoi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 13:26
  •  

#1442 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 11 czerwiec 2014 - 20:00

żyto ozime Jak uprawiać U mnie ma ok. 150 cm po 0,4 moddusa w bezchmurny dzień. Dostało 180N w dwóch dawkach. Znajomy dawał medax top i jego jest dużo wyższe

#1443 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:46

żyto ozime Jak uprawiać Ma 145-1160cm po 1l CCC 750 i 0,6l medaxu. Trochę się pospieszyłem z zabiegiem, mogłem jeszcze poczekać kilka dni, ale cała plantacja stoi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2014 - 00:40

żyto ozime Jak uprawiać

jak u Was kształtuje się wysokość żyta? u mnie dostało 1,2l medax top i ma średnio około 180cm (miejscami 2m) ale jeszcze stoi

Mogłeś jeszcze napisać fazę zabiegu bo wiele od tego zależy.
U mnie 160-180cm po 1lccc+0,3l moddusa w fazie BBCH30. Bez wyleganie powinno się obejść jeżeli pogoda nie zaskoczy in minus.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1445 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 09:34

żyto ozime Jak uprawiać u mnie 1lccc+0,15l moddusa żyto ma od 160-180cm pryskane w słoneczny dzień w fazie BBCH30 stoi 99% przy nawożeniu od 180kg N do 195kg N na hektar w zależności od wizualnej ocen łanu w poszczególnych fazach rozwojowych

=

#1446 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:39

żyto ozime Jak uprawiać witam! panowie potrzebuje informacji od lat sieje dańkowski diament zyto przeznaczam wyłacznie na paszę dla zwierząt w tym roku chciałbym zmianić na inne jakie polecacie mianowicie problem jest taki ze dańkowsi diament jest bardzo drobne dobrze plonuje ale jak dla mnie za drobne moze coś innego z dańkowskich a dodam ,ze nie zalezy mi na słomie wieć moze być niska odmiana wszystko sieje na 5 klasie

Edytowany przez milanreal1, 18 czerwiec 2014 - 12:28.

#1447 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 09:31

żyto ozime Jak uprawiać z populacyjnych odmian siałem dańkowskie złote i dańkowskie diament. pierwsze sypało 3 tony i często sie kładło, drugie 4 tony i stało, ale jak sprzedawałem to nikt nie chciał diamenta tylko złote, bo piekne grube ziarno, ja wolę miec wiecej w spichlerzu. innych odmian nie znam.w tym roku spróbuję mieszańca.

#1448 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 10:59

żyto ozime Jak uprawiać no u mnie dańkowski diament sypie przeważnie 4t i zawsze stoi bo stosunkowo niskie zyto ale chce coś lepszego na pasze trochę za małe ziarno zwłaszcza ze mam srutownik stary na kamienie i przelatuje ziarno w całości :) poprosze więcej opini na temat roznych odmian zyta

#1449 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 22:01

żyto ozime Jak uprawiać wskażcie mi proszę czy uprawialiście żyto z wsiewką wyki ozimej? interesuje mnie szczególnie plon takiej mieszanki, cena wyki oraz sposób oddzielania nasion żyta od nasion wyki

wskażcie mi proszę czy uprawialiście żyto z wsiewką wyki ozimej? interesuje mnie szczególnie plon takiej mieszanki, cena wyki oraz sposób oddzielania nasion żyta od nasion wyki

#1450 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 09:56

żyto ozime Jak uprawiać Nie wiem o co wam chodzi z tym niskim dańkowskim diament bo u mnie ma ~ 170 cm skracane :D
Do zobaczenia u mnie w galerii.
Co do mtz to nie jest duże - zależy od terminu siewu i ilości azotu przed kłoszeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:05

żyto ozime Jak uprawiać wykę siałem żytem ale................na zielonkę/kiszonkę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1452 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:33

żyto ozime Jak uprawiać

witam! panowie potrzebuje informacji od lat sieje dańkowski diament zyto przeznaczam wyłacznie na paszę dla zwierząt w tym roku chciałbym zmianić na inne jakie polecacie mianowicie problem jest taki ze dańkowsi diament jest bardzo drobne dobrze plonuje ale jak dla mnie za drobne moze coś innego z dańkowskich a dodam ,ze nie zalezy mi na słomie wieć moze być niska odmiana wszystko sieje na 5 klasie

Ja mam dankowskie amber, bardzo dobra odmiana, ale trzeba pamiętać o skracaniu. Nie jest wyższa niż np dankowskie złote ale łatwiej wylega.
Bardzo dobre wyniki ma też stanko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1453 Share prezes9

prezes9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:49

żyto ozime Jak uprawiać Nie polecam siania żyta z wyka ozima poniewaz zapaskudzisz sobie pole wyka która jest chwastem. Ostani rok uprawiam taka mieszanke poniewaz zmieniły sie przepisy odnosnie programów rolnosrodowiskowych. A jezeli chodzi ci o plon to jest troszke mniejszy. Sieje mieszanke 120kg żyta plus 3-4kg wyki ozimej. Pozdrawiam.

#1454 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:48

żyto ozime Jak uprawiać dziękuję za odpowiedź, z chwastami w innych roślinach sobie poradzę, ale zastanawiam się jak taka mieszanka sama radzi sobie z chwastami? wskaż mi proszę ile mniej więcej zbiera się żyta i wyki oraz ile kosztują nasiona wyki?

mam jeszcze jedno pytanie - kiedy najwcześniej można wysiać żyto (zbiór na ziarno) zależy ma na zużyciu jak najmniejszej ilości nasion, więc chciałbym wysiać żyto w sierpniu i ewentualnie zastosować jakiś fungicyd jeszcze jesienią, o ile mogę ograniczyć normę wysiewu (ile roślin na m2) i jak bardzo mogę przyspieszyć termin siewu?

Edytowany przez kissmy..., 30 czerwiec 2014 - 09:00.

#1455 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 11:48

żyto ozime Jak uprawiać Witam mam problem z żytkiem zapowiadało sie pieknie teraz nie wiem co sie z nim stało. Azot ok 150 kg na t1 falcon+ skracanie medaxem. Jeszcze jakies 2 tyg temu było piekne teraz cześć roslin jest przelamanych tak w połowie a w ich kłosach juz wyschniete zierno zdaża sie ze też ze i w stojacych roslinach w co niektórym kłosie ziarno jest wyschniete i chude jak szpilka. Co to może być panowie za czynnik, susza czy jakaś choroba?

#1456 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 15:00

żyto ozime Jak uprawiać Hmm moze poprostu liść flagowy który jest podobno odpowiedzialny za nalewanie ziarna został szybko zjedzony przez jakiegos grzybka i dlatego taka chudzinka została? A moze przypaliło ostatnie słońce?

A to połamane to sie zdaza, wiatry ostatnio i deszcze i sie pokruszyło gdzie niegdzie, no chyba ze masz złamane pół pola to juz nie tak standardowo. Ah... a jaka klasa ziemi i jakie ph?

#1457 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 16:17

żyto ozime Jak uprawiać U mnie w okolicy w tym roku wszystkie żyta tak wyglądają - 20-30 % połamane ziarno cieniutkie ale deszczu nie było dobre dwa miesiące. :(

#1458 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 15 lipiec 2014 - 17:24

żyto ozime Jak uprawiać Czy uprawia ktoś żyto Tur F1 z Danko?

#1459 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 21:05

żyto ozime Jak uprawiać Klasa ziemi to słabo bo 5 przeważnie, trafia sie miejscami 6 nawet ph koło 6 bedzie. W tamtym roku 5 ton mi wydało a w tym zanosiło sie na co najmniej 6 a wyszło jak wyszło wydaje mi sie że susza bo pożadnego deszczu juz dawno nie było taka jest ta nasza praca na roli tam gdzie za duzo to pada a tam gdzie brak to nie takie realia niestety

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 22:09

żyto ozime Jak uprawiać Co może być przyczyną pustych kłosów żyta? Ja aktualnie nie mam takich problemów, ale przechadzając się po wsi i oglądając pola to często widziałem taki obrazek, że kłosy były puste lub prawie puste. Czy to jakaś choroba?