bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Kiedy panowie ruszacie z 1 dawką N?

 

Jak tylko da się wjechać no chyba że ty możesz  wjechać to możesz śmiało już siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Słoneczko ładnie dziś u nas dogrzało, ja ruszam z azotem i kizerytem w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

U mnie w powiecie skierniewickim błoto po kolana 

Pierwsza dawka moze w połowie marca to jeszcze zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Centralne mazowieckie, powiat wołomin. Na piachy zdecydowanie można już wjeżdżać, z gliniastymi kawałkami już jest trochę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Słoneczko ładnie dziś u nas dogrzało, ja ruszam z azotem i kizerytem w środę.

 

kolego ile dajesz kizerytu na ha? tez che w środe ruszyć jak nie popada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

kolego ile dajesz kizerytu na ha? tez che w środe ruszyć jak nie popada ;)

Ja skromnie 50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

panowie czy sulfan 24n,15s, 12ca, 1,5mg w dawce 250 kg na ha będzie dobrym rozwiązaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Ten nawóz nie zawiera 15% S tylko 15% SO3 a to różnica. Moim zdaniem trochę blado wygląda ten nawóz nawet w porównaniu z saletrosanem, gdzie masz trochę więcej azotu ale w innych proporcjach no i 32,5% SO3.

A wapń i magnez to się wprowadza innymi nawozami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

na T2 jesli nie będzie T3 to zrób miks, ale pewnie już masz kłos na wierzchu to będzie takie T2/T3 więc opowidałbym się za miksem w dawkach dzielonych po połowie

0,5l tebukonazolu i 0,5 epoksykonazolu (może nawet trochę więcej jesli jest jakaś presja chorób)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

co będzie lepsze na t 2 w życie   epoksykonazol czy  tebukonazol

ja dałem 0,5 azoksystrobina+ 0,5 epoksynazolu +0,3 prpikonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kieras92    1

Ostatnio zauważyłem na swojej plantacji żyta ozimego ze na większej cześći zboża zaczynaja wysychać koncówki kłosów które sa pozbawione nasion, nie wiem co może być przyczyną oraz jak się z nia uporać. Liście roślin nie są w zaden sposób uszkodzone natomiast koncówki kłosów wyglądaja dość nie typowo.

Poniżej załaczam zdjęcia być może ktoś spotkał sie z takim przypadkiem i wie jak go rozwiazać.

Z góry dziekuje za pomoc.

post-217038-0-22736600-1496610315_thumb.jpg

post-217038-0-55488900-1496610360_thumb.jpg

post-217038-0-93287500-1496610394_thumb.jpg

post-217038-0-85513600-1496610464_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Robal jak kolega wyżej pisał tylko nie wiem czy wciorniastek czy ploniarka trzeba pryskać prized kłoszenim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kieras92    1

Mam jeszcze takie pytanie czy robak będzie dajel penetrował kłosy i czy mozna go jeszcze zwalcac po kłoszeniu. Chciałbym uniknąc sytuacji ze wszystkie kłosy będa puste.
Wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziugiello    7

teraz to już na to nie poradzisz, chyba że samolotem będziesz pryskał a i żyto się teraz kłosi, za rok pamiętaj o profilaktycznym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Co zjadł to jego pewnie się przepoczwarzył i odleciał szukać partnera i znów jajka .....i tak wkoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj