Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:39

żyto ozime Jak uprawiać O mieszaninach z moddusem trzeba uważać, czasem lubi się zważyć, bądź przypalić, zdąża się gdy się miesza moddus z odzywkami. Zazwyczaj moddus z fungicydami można mieszać, choć chyba nie ze wszystkimi. A jaka chorobę chcesz zwalczyć? No bo każdy środek raczej sprawdza się najlepiej w określonej fazie, na określoną chorobę. I jaka to odmiana?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 00:37
  •  

#1202 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:08

żyto ozime Jak uprawiać witam czy dająć dawkę ok 110kg/h azotu muszę skracać żyto ziemia 5 i 6 klasa P i K nie było siane chyba. Jaki jest realny plon na takiej ziemi z taką dawką azotu. Jeśli skracać żyto to kiedy i czym?

#1203 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:58

żyto ozime Jak uprawiać Koniecznie skracać, chyba że zatrudnisz chińczyków i te żyto będą trzymać :D Tym bardziej że nie było nawożeni PK, co sprawi że źdźbła będą cienkie i łatwo łamliwe, dodatkowo może to być przyczyna obniżenia plonu. Taka dawka azotu spokojnie wystarczy na 5t. W fazie 1 kolanka daj 1l CCC+ 0,3l moddusa, musisz to źdźbło skrócić i usztywnić. I myślę że taka dawka powinna już utrzymać te żyto w pionie. Ewentualnie w liściu podflagowym daj 0,2l moddusa bądź 0,5l cerone.
Zapraszam na swój profil

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:45

żyto ozime Jak uprawiać dzięki za odpowiedź.mam takie pytanie czy jest jeden rodzaj ccc czy są jakieś inne?

#1205 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:58

żyto ozime Jak uprawiać 1,6l CCC i 0,15l moddusa to tańsze rozwiązanie dla takiego nawożenia, sam stosowałem 0,5l medaxu i 1,2l CCC i byłem bardzo zadowolony z efektu, skracane w ten sposób żyto w mojej galerii na drugiej stronie.

#1206 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:18

żyto ozime Jak uprawiać Taniej będzie stosować nawet samo CCC, ale w życie to zawsze delikatne ryzyko. Zyto ma szybkie tempo wzrostu, i delikatnie opóźniony zabieg już może obniżyć plon. Żyto w młodych fazach jest strasznie nierównomierne, gdy pędy boczne zaczną strzelać w źdźbło to pędy główne maja już 2 kolanka, zawsze warto coś dodać do tego CCC aby te skracanie nie było tak gwałtowne, mieszaniny z cerone odpadają, z moddusem są ok, a medax chyba nie potrzebuje zbytnio domieszać CCC dodatkowo.

dzięki za odpowiedź.mam takie pytanie czy jest jeden rodzaj ccc czy są jakieś inne?

CCC to ogólny skrót chlorku chloromekwatu, substancji aktywnej wielu antywylegaczy jak antywylegacz płynny, stabilan itd.
Zapraszam na swój profil

#1207 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 05 luty 2014 - 09:02

żyto ozime Jak uprawiać jeżeli dobrze rozumiem to mam zastosować obojętnie jaki antywylegacz zawierający CCC w swoim składzie + 0.3l Moddusa na 1h. Jaka ilośc wody njlepsza do tych preparatów.

#1208 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 06 luty 2014 - 01:24

żyto ozime Jak uprawiać Tyle ile zalecają w etykiecie. Od 150 do 300l/ha. Zbieg najlepiej przeprowadzić w dzień słoneczny z temp 10-12 stopni, jak będzie więcej nie zaszkodzi.
Zapraszam na swój profil

#1209 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:08

żyto ozime Jak uprawiać jakie jest najmniejsze opakowanie moddusa i ile kosztuje.

#1210 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2014 - 19:26

żyto ozime Jak uprawiać .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 07 luty 2014 - 18:25

żyto ozime Jak uprawiać mam jeszce takie pytanko czy na pewno muszę skracać to żyto jak wyżej pisałem przewidywane nawożenie 110N/h ziemia 5,6 klasa przy tym że na głębokości 10-20 cm(zależy w którym miejscu) żółty piasek czyli ziemia bardzo kiepska. Czy stosując 0.3l moddusa i 1l ccc nie pogorsze sprawy?Dodam że P K nie były stosowane od lat.

#1212 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 08 luty 2014 - 12:25

żyto ozime Jak uprawiać Jeżeli nie będzie wtedy upalnie i suszy to nic poważnego nie powinno się stać. Nie powinno stosować się regulatorów w suszę.
Zapraszam na swój profil

#1213 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:32

żyto ozime Jak uprawiać Daj tylko modus bez CCC. Wystarczy aby usztywnić.

#1214 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:30

żyto ozime Jak uprawiać mógłby jescze się ktoś wypowiedzieć jaki może być realny plon bez nawożenia potasem i fosforem tylko wiosną azot w 2 dawkach (ok 110N/h) ziemia 5 i 6 klasa i czy stosować antywylegacz na takich ''piaskach".

#1215 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 17:51

żyto ozime Jak uprawiać .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:22.

#1216 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:01

żyto ozime Jak uprawiać Ja mam tylko VI klase. Planuje 100 kg\ha N. pH 5,5-5,8 nawozenie PKSMg tyle ile wynosi zapotrzebowanie. Skracanie Moddus albo Optimus a plon licze ze bedzie dobry jak Bozia wody nie poskapi. Fungi I herbicydy ksiazkowo plus mikroelementy.

#1217 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 luty 2014 - 19:01

żyto ozime Jak uprawiać Witam!

Stosował ktoś kiedyś na żyto "kainit"? czy jakos tak? na wiosne? opłaca sie to? cóż to za specyfik bo ostatnio w moich okolicach wszyscy to sieja na zboża

Drugia sprawa
- Jakich fungicydów używacie ? jakos zanim pojawi sie choroba, czy jak juz widac pierwsze obiawy czy jak wygląda ten proces? Sa fungi takie kompleksowe na kila chorób naraz? kiedy najlepiej pryskać? mozna mieszać z CCC+moddus?

Pozdrawiam!

#1218 Share robert123456789

robert123456789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2014 - 19:10

żyto ozime Jak uprawiać żyto rośnie z nawozem npk lepiej i bez nawożenia tez jest dobry plon około 3
tony z 1h na ekologi

#1219 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 15 luty 2014 - 22:36

żyto ozime Jak uprawiać

Witam!

Stosował ktoś kiedyś na żyto "kainit"? czy jakos tak? na wiosne? opłaca sie to? cóż to za specyfik bo ostatnio w moich okolicach wszyscy to sieja na zboża

Drugia sprawa
- Jakich fungicydów używacie ? jakos zanim pojawi sie choroba, czy jak juz widac pierwsze obiawy czy jak wygląda ten proces? Sa fungi takie kompleksowe na kila chorób naraz? kiedy najlepiej pryskać? mozna mieszać z CCC+moddus?

Pozdrawiam!

Czy ja wiem, ten sód z tego kainitu to potrzebny nie jest.
Ogólnie każdy fungicyd zazwyczaj zwalcza więcej niż 1 chorobę z mniejsza bądź większa skutecznością. Większość chorób najlepiej zwalczać w momencie wystąpienia 1 objawów poza kilkoma przypadkami, np zaraza w ziemniaku, antraknoza w łubinie i septorioza w zbożach to choroby których nie da się zwalczyć w momencie wystąpienia objawów
CCC i moddus zazwyczaj można stosować z fungicydami, z herbicydami nie. I czasami nie można stosować odzywek z moddusem.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 16 luty 2014 - 02:41

żyto ozime Jak uprawiać Dzieki wielkie za informacje:)

A jeszcze tak zapytam, w jakiej formie (czytaj jaki nawóz) P i K można rzucić na żyto na wiosnę, czy jest sens w ogóle? czy sam N wystarczy? dodam ze pod korzeń było niewiele rzucone a zasobność gleby tez niepowalająca.

Jakie są zamienniki Moddusa?

Jest jakis nawóz który zawiera mikro-elementy, no wiecie Br + S + Mg itd:)?

Polecacie jakieś konkretne fungicydy?

Kiedy najlepiej pryskać na septoriozę i czym?