Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#661 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 październik 2012 - 21:54

żyto ozime Jak uprawiać Odchwaszczenie koniecznie jesienią. Ale ogólnie wszystkie odpowiedzi dostaniesz w temacie o życie hybrydowym.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 07:10
  •  

#662 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 02 październik 2012 - 09:58

żyto ozime Jak uprawiać ja zamierzam odchwascic zyto w fazie 3 lisci maratonem w dawce 4lityy/ha a do tego g glenu..co o tym sadzicie ?moge podac jeszcze jakies odzywki razem z herbicydem?zyto zasiałem 25 wrzesnia i dostała wtedy 100kg polifoski8/ha a dzis z tego co widze to ładnie powschodziło...wiec jaka rada z tymi odzywkami?

#663 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 02 październik 2012 - 13:32

żyto ozime Jak uprawiać Witam posiałem w piątek Zyto Dańkowskie Amber w C1, wyszło mi około 102 kg przy MTZ 33.6 g i 93% siły kiełkowania. Trochę mnie siewnik oszukał bo z próby wyszło mi 108kg... Jak myślicie obsada będzie wystarczająca? mogę do jesiennego oprysku legato + glean dodać trochę mocznika i siarczanu magnezu?

Edytowany przez matyziak, 02 październik 2012 - 20:49.

#664 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 październik 2012 - 20:12

żyto ozime Jak uprawiać przemek111447 ja też będę pryskał taką mieszniną myślę że będzie OK. Moim zdanie odrzywki lepiej dać w osobnym oprysku.

#665 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 październik 2012 - 22:41

żyto ozime Jak uprawiać matyziak i przemek: nie dodaje się do oprysków herbicydowych żadnych nawozów (i innych pestycydów za wyjątkiem adiuwantów przeznaczonych do DANYCH środków), gdyż mogą one spowodować zbyt intensywne wchłanianie i szybkie przemieszczanie w roślinie substancji aktywnej, wtedy seifner (który ochrania roślinę główną od działania herbicydu) może nie zadziałać wystarczająco szybko i roślina uprawna może bardzo mocno odczuć działanie herbicydu, razem z całkowitym zamarciem.

#666 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 październik 2012 - 07:04

żyto ozime Jak uprawiać dobra to w takim razie odpuszcze odzywki:) zastosuje maraton 4l i 5g glenu:) tak ze mysle ze taka kombinacja bedzie dobra,a odzywke wiosna zaaplikuje

#667 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 12 październik 2012 - 10:56

żyto ozime Jak uprawiać bez przesady - zawsze stosuje odżywki z odchwaszczaniem - ALE śor podaj w najniższych zalecanych w etykiecie dawkach!
spokojnie, przetestowane :)

aha - i nie przeginaj z dawkami odżywek, zwłaszcza z N - na jesień stosuje się najniższe dawki

Edytowany przez Boniar, 12 październik 2012 - 10:58.

#668 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 październik 2012 - 14:12

żyto ozime Jak uprawiać posiałem żyto 2 tygodnie temu, od tych 2 tygodni cały czas jest mokro, ale nawet ciepło. dzisiaj byłem na polu zobaczyć jak rośnie i widać tylko takie fioletowe kiełki i jest to takie rzadkie. siane w ilości około 200 kg / ha. będzie coś jeszcze z tego, czy powoli rozglądać się za czymś jarym?

#669 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 październik 2012 - 14:40

żyto ozime Jak uprawiać Będzie,żyto tak wschodzi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#670 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:02

żyto ozime Jak uprawiać fioletowe to ono bedzie do fazy 2 liscia a nawet i ciut dłuzej...zyto tak ma....na jaka głebokosc siałes?u mnie przy wilgotnej glebie i temperaturze około 12-15 stopni zyto było na powieszchni po 4-5 dniach...siane na około 1,5-2cm...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:11

żyto ozime Jak uprawiać A ja tam najlepszy plon żyta(7t/ha) uzyskałem bez grama nawozu i bez żadnych oprysków. W tym roku posiałem 1,5 ha żyta po rzepaku, pod korzeń nic nie dałem, na chwasty też nie mam zamiaru pryskać, jedynie na wiosne w zależności od tego jak będzie wyglądało pójdzie trochu N i ewentualnie CCC no i jeszcze ze względu na RŚ wsiewka seradeli...

#672 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 październik 2012 - 18:42

żyto ozime Jak uprawiać kolega wyzej cos tutaj sciemnia....7t bez nawozenia to nie realne...moze chodziło Ci o 2t....

#673 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:07

żyto ozime Jak uprawiać Tak kolego 7t/ha na 3 klasie przy zerowym nawożeniu(żyto Motto). W tamtym roku na 6 klasie 4t/ha przy nawożeniu 100kg polifoski 6 /ha, ok 50kg N/ha i to po gradobiciu gdzie 80% żyta leżało przy samej ziemi... Grunt to dobre zmianowanie, azot należy stosować z rozsądkiem i znać zasobność gleby. Ja praktycznie odszedłem od uprawy żyta ale kiedyś mój ojciec uprawiał go więcej, plony kręciły się w okolicy 4,5-5t/ha, nawożenie minimalne albo brak(w zależności od stanowiska), brak ochrony chemicznej

#674 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:46

żyto ozime Jak uprawiać Właśnie miałem zapytać na jakiej ziemi, ale @lukejro odpisał wcześniej. Znajomy bez nawozu, obornika ileś lat siane zboże bez zmianowania uzyskał dobre 4t/ha na piaszczystej glinie.Moje żytko ma 3 liście, siane 24-25 wrzesień, teraz zastanawiam się czy pryskać na chwasta czy czekać na przymrozek. Na polu rośnie trochę rzepy świerzby i przytulii, przecież to ginie w ujemnej temperaturze.

#675 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 październik 2012 - 20:46

żyto ozime Jak uprawiać U mnie z takim nawożeniem nie wyciągnąłbym więcej jak 1,5t/ha :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#676 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 październik 2012 - 06:52

żyto ozime Jak uprawiać

A ja tam najlepszy plon żyta(7t/ha) uzyskałem bez grama nawozu i bez żadnych oprysków. W tym roku posiałem 1,5 ha żyta po rzepaku, pod korzeń nic nie dałem, na chwasty też nie mam zamiaru pryskać, jedynie na wiosne w zależności od tego jak będzie wyglądało pójdzie trochu N i ewentualnie CCC no i jeszcze ze względu na RŚ wsiewka seradeli...

I jeszcze zapomniałeś dodać że to populacja,coś mi się wydaje że nie jaki Dawid Coperfeld maczał w tym palce.
Bez urazy ale ja nie dam się nabrać.

#677 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 październik 2012 - 07:33

żyto ozime Jak uprawiać Kolega liczył plon razem ze słomą :ph34r:

#678 Share MafiaSD

MafiaSD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna, czytanie czasopism rolniczych, oglądanie filmów na YouTubie

Napisany 15 październik 2012 - 16:25

żyto ozime Jak uprawiać Koledzy mam problem. Z roku na rok zauważam w moim życie żółte przebarwienia na liściach. Najpierw jest zieloniutki a potem liście zaczynają żółknąć a końcówki nawet schnąć. Moim zdaniem jest spowodowane grzybem, tylko nie wiem jakim i jak to zlikwidować. Doradźcie proszę, może wy mieliście też taki problem, więc może wiecie jak to zwalczyć.

#679 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 15 październik 2012 - 17:09

żyto ozime Jak uprawiać To może być grzyb, ale równie dobrze niedobór (azot/magnez/siarka/MANGAN). Prysknij mirage/bumper super (mirage tańszy, liczy się substancja aktywna - prochloraz), przy okazji ochronisz plantację także przed pleśnią śniegową. Może to być także przypalenie herbicydem - np. diflufenikanem (snajper, legato). Niedobory manganu zdarzają się przy wysokim pH i słabym zagęszczeniu ziemi, a także na glebach organicznych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 październik 2012 - 17:47

żyto ozime Jak uprawiać Sprawdz jeszcze czy na zakończeniach tych żółtych listków nie masz takich brązowych kropeczek,jeżeli tak to niestety pozostałości po tegorocznej sepci[septoriozie] i słabej ochronie,jeszce pewnie uprawa w monokulturze,a czy ziarno bylo odpowiednio zaprawiane.To co zaleca kolega eMWu jak najbardziej.