Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#421 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 09 maj 2012 - 06:49

żyto ozime Jak uprawiać Kamis2010
stosowałem etefon w życie po przekwitnięciu, źdźbła nie skróci, ale usztywni

zimnyLECH
szkoda pieniędzy, azot w tej fazie nie wpłynie już na plon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 15:11
  •  

#422 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 09 maj 2012 - 12:10

żyto ozime Jak uprawiać @redek ile dawałeś tego etefonu po przekwitnięciu? Ja dałem wczoraj 0,5l/ha, do tygodnia zyto się wykłosi. Może się zdażyć tak, że będzie trzeba jeszcze raz usztywniać.

#423 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 09 maj 2012 - 14:23

żyto ozime Jak uprawiać dwie setki jeśli dobrze pamiętam, ale nawet dużo większe dawki nie powinny zaszkodzić, jakieś doświadczenia z późnym stosowaniem regulatorów wzrostu były robione na Demofarmach KWS, można poszukać

#424 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:52

żyto ozime Jak uprawiać witam czy dało by się zyto na pokosach tak teraz na slome siano zrobic ,,,, i tym scielić ?

#425 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 maj 2012 - 20:03

żyto ozime Jak uprawiać raczej szkoda towaru bo marny z tego pożytek będzie jak wyschnie to zniknie połowa, lepiej poczekać.
a dlaczego tak chcesz zrobić?

#426 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:00

żyto ozime Jak uprawiać chodzi o brak slomy ..... siana to wystarczy a po zycie kuku urosnie o to chodzi

#427 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:34

żyto ozime Jak uprawiać panowie to jak w końcu, żyto już kłosi, pryskać etefonem czy nie?

#428 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 11 maj 2012 - 19:26

żyto ozime Jak uprawiać teraz kolego to już trochę za pużno.Mozesz zrobić jak kolega radek wyzej opisał,ale przy braku regulatorów we wczesniejszych fazach zbyt wiele to nie pomoze.

#429 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 maj 2012 - 22:11

żyto ozime Jak uprawiać Jak koledzy u was trzyma się zyto? U mnie na VI klasie już wysiadke zrobił, urosło do kolan, liśc flagowy w polowie suchy, kłosa brak. Dodam że w glebie po zimie byly ogromne niedobory wody, w kwietniu nie padal deszcz, a w maju spadło 10mm.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#430 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 22:18

żyto ozime Jak uprawiać Z mojego kłosy się wychylają. Myślałem, że przesadziłem z Moddusem i przyhamowałem kłoszenie, ale dopiero 11 maj więc się uspokoiłem. Ogólnie ma ok 75-80cm z wyglądu przyzwoite. Tylko deszcz omija moją okolice i jak nie popada konkretniej to może zrobić się cieniutko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 maj 2012 - 22:35

żyto ozime Jak uprawiać A dodam że na V klasie po kukurydzy(była monokultura kukurydzy przez ok 10 lat, co rocznie obornik) żyto jest super, wiosną dostało 200kg saletrzaku/ha, II dawki nie dawałem a wysadziło na ok 120cm, nie wiem czy czasem nie wywali. Ale na deszcz czekam bo inaczej bedzie katastrofa. Pszenżyto grzyb zeżarł, żyto na VI klasie to nawet kombajnu wpuszczac nie bedę, więc na ciut lepszej glebie może cos będzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#432 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 22:49

żyto ozime Jak uprawiać Ja 2 razy regulowałem wzrost i chyba mi się udało, bo jak na razie wysokie nie jest. Rośnie na IV klasie, o średniej kulturze, zostało zwapnowane po ostatnich żniwach dostało po 48kg P i K (szału nie ma). Co do pszenżyta, to mojego mało zostało po zimie, a to co już przezimowało to coś zaatakowało i wczoraj zostało popryskane fungicydem, ale do końca nie wiem czy to grzyb czy jakiś niedobór. Objawem są zżółknięte liście w górnej partii rośliny. Jedno co wiem na 99% to, że w tym roku nie sieję żyta :)

Tak na przyszłość, jaki środek polecicie do jesiennego zwalczenia chabra bławatka?

Edytowany przez e1leex, 11 maj 2012 - 22:53.

#433 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 11 maj 2012 - 22:49

żyto ozime Jak uprawiać

Z mojego kłosy się wychylają. Myślałem, że przesadziłem z Moddusem i przyhamowałem kłoszenie, ale dopiero 11 maj więc się uspokoiłem. Ogólnie ma ok 75-80cm z wyglądu przyzwoite. Tylko deszcz omija moją okolice i jak nie popada konkretniej to może zrobić się cieniutko.

Ja podobnie myślałem u mnie, bo troche w te upaly staneło mocno i modus mocno zadziałał, ale zaczyna się poprawiać. Narazie wygląda całkiem poprawnie i plon zapowiada się niezły.

#434 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 maj 2012 - 07:01

żyto ozime Jak uprawiać U mnie populacja ma okolo 80cm,wlaśnie się wyklosiła,wygląda nawet ok.po 16 band srednio w klosach.trzy razy skracane,drugi i trzeci dawki okrojone,modus 0,2l/ha i etafon 0,3l/ha.Zobaczymy moze polece jeszcze po przekwitnięciu,zalezy od pogody.
@milanreal1 nie raz tak jest iz z przyczyn od nas niezaleznych coś sie nie udaje.Moze na tej szóstce uprawić to nie udane żyto i posiać gorczyce,troszke puznawo ale jeszcze nie ma tragedi.A na przyszły rok łubin.Będziesz miał na pasze lub sprzedaż plus doplata.Albo drzewka.

#435 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 12 maj 2012 - 09:54

żyto ozime Jak uprawiać chyba @akacja miałeś na myśli grykę ? Bo gorczycy na 6klasie to ja nie widze udanej ,zwlaszcza teraz sianej

#436 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 maj 2012 - 17:17

żyto ozime Jak uprawiać pisząc gorczyce mialem na myśli rosline co podniesie wielkość próchnicy w glebie,ale przyznaje racje gryka bylaby lepszym rozwiązaniem.

#437 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 maj 2012 - 22:29

żyto ozime Jak uprawiać e1leex dlaczego rezygnujesz z uprawy żyta? nie spełnia twoich oczekiwań?

#438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2012 - 23:23

żyto ozime Jak uprawiać Rezygnuję, bo zaczynam uprawiać rzepak i pszenicę. Doszedłem do wniosku że ziemia na której gospodarujemy nie jest taką tragiczną za jaką ją uważałem i przynajmniej przez 2-3 lata nie będę uprawiał żyta. Chyba że obecna sytuacja utrzyma się nadal, mam na myśli wyższą cenę żyta od pszenicy, ale szczerze uważam że nie jest to możliwe.

#439 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 14 maj 2012 - 11:03

żyto ozime Jak uprawiać raczej cena pożniwach nie utrzyma sie wyższa od pszenicy.ale myślę że nie bedzie duzo niższa.Żyto zawsze było uznawane jako zboże drugiej kategori,lecz w ostatnich latach technologia uprawy nie odbiega zbyt wiele od pszenicy.Śzczególnie jezeli weżmiemy pod uwagę hybryde.Ale szczerze powiem też mi bliżej do pszenicy,jęczmienia czy rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 15 maj 2012 - 06:55

żyto ozime Jak uprawiać Czy praktykujecie nawożenie (saletrą)żyta gdy się już wykłosiło,na poprawienie parametrów ziarna tak jak się to robi w pszenicy?
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]