Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#21 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 26 luty 2008 - 19:19

żyto ozime Jak uprawiać Ja tez obstawiam ze to jakis grzyb atakuje twoje zytko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 09:59
  •  

#22 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 luty 2008 - 22:09

żyto ozime Jak uprawiać @benek79 masz racje. nie wydaje mi się żeby obmarzło no bo przecierz zimy praktycznie nie było. jakiś dużych przymrozków też ;) .
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#23 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 22:14

żyto ozime Jak uprawiać Bedzisz może musiał opryskać na zaraze bo Rafal180 ma racje przecież nie mogło zmażnać jak zimy nie było
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#24 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 luty 2008 - 17:32

żyto ozime Jak uprawiać według mnie moze to byc plamistość siatkowa (nie wiem czy tak sie to dokładnie nazywa), siałes żyto wczesnie podejżewam, że dosyc gesto na dodatek nie zaprawione... brak mrozów, duza wilgotność powietrza jaki i podłoza, gęsty siew to idealne warunki do rozwoju tej choroby. Ja u siebie pki co tego nie mam, ale siałem już ostatni we wsi, wiec dopiero sie dokrzewia i oczywiście było zaprawiane. Za to u sasiada jest masakra... dokładnie to samo i zaczeło sie to juz na jesień, a teraz puste miejsca sie robią. Proponuje jak tylko bedzie odpowiednia pogoda zastosować jakis fungicyd i ewentualnie jakis nawóz dolistny dolej do oprysku z potasem i fosforem, a później czekaj.... zawsze mozesz zapytać goscia w sklepie gdzie zaopatrujesz się w srodki ochrony roslin.

Pozdrawiam jesli sie myle to prosze o poprawke!! ;)

#25 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 27 luty 2008 - 17:36

żyto ozime Jak uprawiać

według mnie moze to byc plamistość siatkowa (nie wiem czy tak sie to dokładnie nazywa), siałes żyto wczesnie podejżewam, że dosyc gesto na dodatek nie zaprawione... brak mrozów, duza wilgotność powietrza jaki i podłoza, gęsty siew to idealne warunki do rozwoju tej choroby. Ja u siebie pki co tego nie mam, ale siałem już ostatni we wsi, wiec dopiero sie dokrzewia i oczywiście było zaprawiane. Za to u sasiada jest masakra... dokładnie to samo i zaczeło sie to juz na jesień, a teraz puste miejsca sie robią. Proponuje jak tylko bedzie odpowiednia pogoda zastosować jakis fungicyd i ewentualnie jakis nawóz dolistny dolej do oprysku z potasem i fosforem, a później czekaj.... zawsze mozesz zapytać goscia w sklepie gdzie zaopatrujesz się w srodki ochrony roslin.

Pozdrawiam jesli sie myle to prosze o poprawke!! ;)

dzieki za wyczerpujaca wypowiedz pozdro :P

PS; fotek nie mialem czasu zrobic jutro je wstawie
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#26 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:41

żyto ozime Jak uprawiać nie no spoko nie ma za co, nie chce Cie wprowadzać w błąd bo wiesz ucze się dopiero..;) Proponuje zagladnąć na strone www któregos z producentów srodków, nie chce podawac nazw, zeby nie było, ze krypto reklama... Tam masz opisane choroby, jak rozpoznać i zwalczać. Poczytaj bo ciekawe rzeczy pisza :P

Pozdrawiam

#27 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:57

żyto ozime Jak uprawiać

nie no spoko nie ma za co, nie chce Cie wprowadzać w błąd bo wiesz ucze się dopiero..;) Proponuje zagladnąć na strone www któregos z producentów srodków, nie chce podawac nazw, zeby nie było, ze krypto reklama... Tam masz opisane choroby, jak rozpoznać i zwalczać. Poczytaj bo ciekawe rzeczy pisza :P

Pozdrawiam

oki tak zrobie pozdro :)

#28 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 luty 2008 - 20:56

żyto ozime Jak uprawiać mogą byc różne przyczyny co było przedplonem? jaka odmiana? wapnowane było ale jakim wapnem? zółte tylko końcówki czy całe liscie (młode czy stare) czy żółte plamy tylko, roslinki sie krzewia czy słobo rosną (geste czy przerzedzone), pryskałes czymś na jesień?
kujawy to jes to!!!!!

#29 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:00

żyto ozime Jak uprawiać

mogą byc różne przyczyny co było przedplonem? jaka odmiana? wapnowane było ale jakim wapnem? zółte tylko końcówki czy całe liscie (młode czy stare) czy żółte plamy tylko, roslinki sie krzewia czy słobo rosną (geste czy przerzedzone), pryskałes czymś na jesień?

a w tamty roku byl tam zasieny lubin i to zostalo zaorane a to niektore listki sa zoltee moze przez to ze zyto zostalo za gesto posiane ;)

#30 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:28

żyto ozime Jak uprawiać

a w tamty roku byl tam zasieny lubin i to zostalo zaorane a to niektore listki sa zoltee moze przez to ze zyto zostalo za gesto posiane ;)

a łubinek czym pryskałes? jest geste i tylko niektóre listki zółte to spox narazie. gorzej jakby roslina wogóle słabo sie krzewiła i obsada ci uciekała, poprostu po łubinie zytko dostało kopa i sie rozkrzewiło mocno do tego zimy brak pewnie i troche grzybek ci wchodzi ale jak nie widze liscia to ci nie powiem być moze nawet to nie grzyb tylko objawy fizjologiczne a jaka odmiana zyta i ile wysiałes na ha
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:13

żyto ozime Jak uprawiać mowiłeś cos, że wstawisz fotki tego zytka, jesli możesz to zapodaj je, bo jestem ciewkaw jak inni koledzy z AF to ocenią, żeby poprostu wiedzieć na przyszłość ;) pozdrawiam i czekam na fotki

#32 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 16:14

żyto ozime Jak uprawiać tutaj macie fotki i ocencie co to moze byc????????????????? http://www.agrofoto....image49843.html
http://www.agrofoto....image49844.html

#33 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 04 marzec 2008 - 16:51

żyto ozime Jak uprawiać no jak na moje to nie ma strachu - poprostu nie ma sniegu i te listki zmarzły w trakcie jakiegoś przymrozka (były przymrozki ???) - na żadną znaną mi horobe grszybową to nie wygląda - poza tym na fotkach widać ze zytko "odbiło" bo ma w środku swierze zielone pędy wiec spoko - taka moja opinia ale moge sie mylić
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#34 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 16:58

żyto ozime Jak uprawiać

no jak na moje to nie ma strachu - poprostu nie ma sniegu i te listki zmarzły w trakcie jakiegoś przymrozka (były przymrozki ???) - na żadną znaną mi horobe grszybową to nie wygląda - poza tym na fotkach widać ze zytko "odbiło" bo ma w środku swierze zielone pędy wiec spoko - taka moja opinia ale moge sie mylić

aha dzieki a przymrozki byly ale to dawno

#35 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 17:33

żyto ozime Jak uprawiać Też uważam że przymarzło, pozatym chyba je troche za wcześnie posiałeś bo jest trochę za duże jak na tą porę roku, także radziłbym nie przesadzać z pierwszą dawką azotu.

#36 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:20

żyto ozime Jak uprawiać Najprawdo podobniej to grzyb moim zdaniem <mysli>

#37 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 19:27

żyto ozime Jak uprawiać U mnie w okolicach jest coś podobnego jak wczesniej pisałem, moglem się mylić co do tej plamistości ?? widac, ze jest gesto posiane i to podejżewam tez w jakimś stopniu przyczyniło się do tego żółknecia. Jak kolega powyżej wspomniał ładnie opuszcza się od srodka - dobry znak. Piotrek dobrze mówi nie ładuj duzo azotu, bardziej skupiłbym się na wyższym nawozeniu potasowym i fosforowym jak rowniez mikro elementy, które teraz mozesz spokojnie znaleśc w nawozach wieloskładnikowych. Pozdrawiam !!

#38 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 19:54

żyto ozime Jak uprawiać

U mnie w okolicach jest coś podobnego jak wczesniej pisałem, moglem się mylić co do tej plamistości ?? widac, ze jest gesto posiane i to podejżewam tez w jakimś stopniu przyczyniło się do tego żółknecia. Jak kolega powyżej wspomniał ładnie opuszcza się od srodka - dobry znak. Piotrek dobrze mówi nie ładuj duzo azotu, bardziej skupiłbym się na wyższym nawozeniu potasowym i fosforowym jak rowniez mikro elementy, które teraz mozesz spokojnie znaleśc w nawozach wieloskładnikowych. Pozdrawiam !!

dzieki wasze wskazówki napewno mi pomoga pozdro ;)

#39 Share rzemyk9

rzemyk9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:02

żyto ozime Jak uprawiać ja bym zastosował pierwsza dawke dolistnie 10-12 rostworu mocznika roslina bedzie szybko pobudzona i wtedy powinna sie odbic no i druga dawka saletra amonowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:58

żyto ozime Jak uprawiać wiecie co koledzy teraz u mnie ostatnie popadalo i tak jakby zyto sie wyzielenilo i juz nie widac za bardzo tych zóltych listków :)