Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#361 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:56

żyto ozime Jak uprawiać Mimo tego, że w etykiecie zaleca się stosowanie CCC w fazie 1-2 kolanka, to według badań KWS-u w życie po ukazaniu się pierwszego kolanka działa już bardzo słabo.Etefon z kolei przyspiesza dojrzewanie i dlatego uważam, że jest za wcześnie, żeby go stosować, w tej chwili powinno nam zależeć przedłużeniu fazy wegetatywnej, żeby zbudować masę zieloną, która później będzie pracować na utworzenie ziarna.Dlatego etefon zalecałbym dopiero w okolicach liścia flagowego, gdy rośliny przechodzą w fazę generatywną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 11:33
  •  

#362 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:05

żyto ozime Jak uprawiać Dzięki za cenne spostrzeżenie, jednak będzie trzeba zainwestować w Moddusa. Pozdrawiam :)

#363 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:34

żyto ozime Jak uprawiać Myślę, że w życie jeden zabieg to za mało dlatego teraz poszedł CCC a następnie będzie modus, oczywiście wszystko zależy od intensywności uprawy i od wyglądu rośln

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:50

żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj siałem drugą dawkę na żyto 70kg/ha saletry. Jak myślicie bez żadnych antywylegaczy nie położy się ?? ponadto mam pytanie czy mogę jutro wjechać z Tytanitem z siarczanem magnezu ?? nie zaszkodzi po saletrze ??? bo miejscami żyto jest żółtawe może coś oprysk pomoże ??

#365 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 18:48

żyto ozime Jak uprawiać Nik mnie chyba nie lubi bo nie odp na moje posty. zaryzykowałem i prysnąłem wczoraj :) zobaczymy efekty :)

#366 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 19:39

żyto ozime Jak uprawiać Kamis 2010 nic nie szkodzi jak po saletrze pryskasz jakimiś dolistnymi czy mocznikiem. ja tak robie czasami ze w 1 dniu sieje saletre a na drugi dzień pryskam. Co by niby sie miało stac takiego, przecież jeden nawoz lezy na ziemi a drugim pryskasz na liście i ot cała filozofia :)

#367 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:54

żyto ozime Jak uprawiać Kamis dales 70kg N czy 70kg saletry? ile na pierwsza dawke dales? Jak żółtawe to wywapnuj wreszcie to pole ;p a teraz to costam siarczan magnezu da.

#368 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:56

żyto ozime Jak uprawiać 70kg saletry ze względu na to że nie mam już niestety więcej i boje się żeby nie wyległo myśle właśnie o badaniu gleb na jesień i na wiosne będe wapnował :) wszystko ale powoli dopiero się wszystkiego uczę :)

Edytowany przez Marcin91, 25 kwiecień 2012 - 22:00.
cytowanie poprzedniego posta

#369 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:59

żyto ozime Jak uprawiać Co do wapnowania, to lepiej na ścierń.

#370 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:18

żyto ozime Jak uprawiać Witam kolegów no i wiadomo muszę się ustosunkować.A więc tak dla niekórych ktorzy o tym nie wiedzą.Żyto w swojej genetyce plonotwórczej ma zaprogramowane 20t/ha[okolo] a ile kosimy,sami wiecie.Kazde zastosowanie zabiegów herbicydowych, czy też regulatorów wzrostu powoduje redukcję plonu,czyli czego-kłosa bo chyba na tym nam zależy i chyba to daje plon w zbozach ,chyba że się myle.Najbardziej bezpiecznym regulatorem dla nie mających doświadczenia w ich stosowaniu jest modus.
@Sajgon,jak już się ubawiłeś bo minęło troszkę czasu proponuje wrócić do postu nr.32 i 80[nie będe powtarzał zagadnień] przeczytać tym razem ze zrozumieniem i zastanowić się nad faktem co spowoduje mniejsze straty w plonie,skrócenie przy kłosia[300 kg/ha okolo w zależności od dawki] czy też wylegnięcie plantacji,chyba że uprawiasz żytko a nie żyto,to lepiej nie zawracaj sobie głowy. pozdrawiam forumowiczów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:50

żyto ozime Jak uprawiać akacja spoko. Nie bierz tego do siebie. Nie uprawiam żyta już od 4 lat. Wolę pszenżyto bo jest łatwiejsze w uprawie i dużo mniej zajmuje czasu.

Edytowany przez milanreal1, 22 kwiecień 2012 - 15:19.
cytowanie poprzedniego posta

#372 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 18:53

żyto ozime Jak uprawiać czy moddus można mieszać z fungicydami i odżywkami ?

#373 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:05

żyto ozime Jak uprawiać witam. słuchajcie mam do was pytanie na co teraz jest najlepiej opryskac żyto czy na zielsko czy zasilic dolistnie? może znacie jakieś dobre środki ? Dolistnie mam w planie prysnąć Plonvit Z + Siarczan magnezu siedmiowodny + mocznik. Jak waszym zdaniem Plonvit Z jest dobry? a może znacie coś lepszego i w miarę atrakcyjnego w cenie a jesli chodzi o srodki hebricydowe nie bedę kupować Chwastox extra bo nic on nie jest wart chyba żeby kupić turbo ale jest dosyć drogi;/

#374 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:42

żyto ozime Jak uprawiać Teraz to już chyba trochę późno na oprysk zielska bo żyto ma pierwsze kolanko.
Dolistnie to w maju,ja zamiast Plonvitu stosuje Insol 3 w ilości 0,75/ha.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#375 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:29

żyto ozime Jak uprawiać Sajgon@.Jest ok,kazdy ma prawo sie pomylić tak samo jak każdy ma prawo zapytać w kwesti która go dręczy i nie jest pewien tego co chce zrobić odnośnie produkcji roślinnej.Wymiana doświadczenia jest jaknajbardziej na rzeczy na tym forum i dla tych co dopiero zaczynają przejmując gospodarstwa po rodzicach np. lub dla tych co dysponuja doświadczeniem kilkunastoletnim lub większym.Popaść w rutynę też nie jest dobrze i to nie tylko w produkcji roslinnej ale np zwierzęcej także,a pokora to cecha jak najbardziej pozytywna.Rolnictwo to w dalszym ciągu ciężki kawałek chleba,choć w tej chwili dużo łatwiej bo mamy dopłaty.Dla początkujących powiem iż 10 i więcej lat temu trzeba było tak gospodarować i osiągac takie wyniki produkcyjne aby pokryć koszty produkcji,utrzymać rodziny i miec środki na inwestycje zwiazane z dalszą produkcją roślinna.
Pawel2678@.Możesz mieszać środki fungicydowe z modusem i odżywki.
Stefek@napewno na początku zwalczanie chwastów,chwast to też roslina i napewno skorzysta z dokarmiania typu mocznik,siarczan czy plonovit.

#376 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:09

żyto ozime Jak uprawiać http://zapodaj.net/a...e01150.jpg.html
Może ktoś wie co się może dziać z moim żytem wszystko było ok, wyglądało jak na górnej połowie zdjęcia, a gdzieś od początku kwietnia zaczęło ginąć i pojawiać się takie wolne przestrzenie <_< Miał ktoś coś podobnego?

Edytowany przez Roki212, 24 kwiecień 2012 - 17:12.

#377 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:39

żyto ozime Jak uprawiać Witam panowie mam pytanie na temat CCC, ja pryskałem Antywylegaczem płynnym i na etykiecie było napisane 2-3 litry a w temacie wszędzie przewiją sie dawki dużo mniejsze, jak to z tym jest bo skracałem żyto pierwszy raz i dałem dawkę prawie 3 litry na hektar i tak se myślę czy przypadkiem mu nie zaszkodziłem.

#378 Share Olekc330

Olekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:46

żyto ozime Jak uprawiać Mistrzowie można połączyć oprysk od chwasta z antywylegaczem i mocznikiem z siarczanem ???
Ursus C330:)

#379 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:56

żyto ozime Jak uprawiać @olekc330 moze i mozna, ale jest to bez sensu:) najpierw chwasty, pozniej odzywki

Edytowany przez goodkat, 24 kwiecień 2012 - 21:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 kwiecień 2012 - 22:09

żyto ozime Jak uprawiać

http://zapodaj.net/a...e01150.jpg.html
Może ktoś wie co się może dziać z moim żytem wszystko było ok, wyglądało jak na górnej połowie zdjęcia, a gdzieś od początku kwietnia zaczęło ginąć i pojawiać się takie wolne przestrzenie <_< Miał ktoś coś podobnego?

może ci jakiś robal żytko pobiera np łokaś, drutowce.